کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

نظافت محل کار

100 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 07 بهمن,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

تصور کنید که شما را در یک محیط پر از بوی آشغال و رطوبت ناشی از شیرابه ها قرار دهند که تهویه درست و حسابی هم ندارد و از شما بخواهند که تکلیفی را انجام دهید. بدیهی است که در این شرایط تمرکز بسیار دشوار خواهد بود و راندمان کار پایین می آید. طبق یافته های روانشناسی، یکی از مهمترین مواردی که باعث افزایش انگیزه کارمندان در محیط کار میشود بهداشت محیط آن ها می باشد.  بنابراین نظافت محل کار از اهمیت بسزایی برخوردار است. اکنون در ادامه این مطلب قصد داریم درباره خدمات نظافتی محل کار و اهمیت آن بیشتر صحبت کنیم.

اهمیت نظافت دفتر کار

اهمیت نظافت دفتر کار

همان طور که در مقدمه نیز اشاره کردیم؛ یک محیط کار پاکیزه می تواند راندمان کاری شرکت را نیز افزایش دهد. اما اثرات نظافت محیط کار را تنها به کارکنان محدود نکنید. فرست ایمپرشن، یا همان اثر نخستی که مراجعان و مشتریان از محیط کاری شما می گیرند نیز بسیار حائز اهمیت است. یکی از عواملی که این فرست ایمپرشن را مثبت می کند همان تمیزی محیط کار می باشد.
فراموش نکنید که محیط های اداری بسیار شلوغ تر و پر رفت و آمد تر از منازل هستند. رفت و آمد زیاد به معنای آلودگی بیشتر محیط های اداری است. توجه کنید که تنها با یک جارو یا گردگیری ساده  محل کار را تمیز بدانید و حتی ممکن است در این شرایط آلودگی تنها از یک نقطه به نقطه ای دیگر منتقل شود. تک تک مکان هایی که در یک اداره وجود دارد باید با دقت و وسواس تمیز شود. فضای های عمومی مانند محیط کار همیشه آلودگی بیشتری از منازل دارند. برای جلوگیری از انتقال آلودگی ها به به کارمندان یا مشتریان نظافت دوره ای اهمیت دارد. شما با کمک شرکت های خدماتی نظافت محل کار در تهران می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن محل کار خود را تمیز کنید.

خدمات نظافت شرکت

خدمات نظافت شرکت

خدمات این شرکت های نظافت محل کار تهران معمولا شامل موارد زیر می شود:

  • نظافت سرویس های بهداشتی

یکی از مهمترین وجوه نظافت ساختمان محل کار، نظافت سرویس های بهداشتی است. احتمالا بیشتر افراد شاغل یا حتی شما به عنوان یک مشتری تجربه ناخوشایند استفاده از سرویس بهداشتی فوق العاده کثیف در محل کار را داشته اید. نظافت سرویس های بهداشتی هنگامی اهمیت بیشتری پیدا می کند که بدانیم یکی از مهم ترین مکان های انتقال ویروس کرونا هستند.
از آنجایی که روزانه تعدادی زیادی کارمند و ارباب رجوع از این سرویس ها استفاده می کنند، بهترین کار برای رعایت بهداشت، نظافت مرتب هفتگی و حتی روزانه سرویس بهداشتی است.
شستشوی زمین و روشویی با مواد ضدعفونی کننده اهمیت بسیاری دارد. لازم است که تمامی  شیشه ها، درب ها و دستگیره های سرویس بهداشتی نیز به دقت شسته شوند. پس از پاک کردن آینه ها، مخزن مایع دستشویی پر شده و باکس دستمال کاغذی نیز در صورت خالی بودن حتماً تعویض شود تا افرادی که از سرویس استفاده می کنند بتوانند دست های خود را خشک کنند. این موارد همه از وظایفی هستند که نظافتچی محل کار باید ارائه دهد.

  • نظافت آبدارخانه یا آشپزخانه

بسیار معمول است که روزانه  تعداد زیادی از کارکنان شرکت ناهار خود را از خانه به محل کار آورده، در یخچال می گذارند و در زمان ناهار آن را گرم می کنند.  پس از آن ظرف های خود را داخل سینک قرار می دهند. با اینکه این فرایند بسیار ساده است اما آلودگی بسیاری تولید میکند. بنابراین نظافت آبدارخانه محل کار یکی دیگر از وظایف نظافتچی محل کار می باشد. 

برای جلوگیری از شروع ویروس کرونا همچنین توصیه می شود که یخچال و دستگیره های آن سینک ظرفشویی، داخل محیط مایکروفر و روی سطح گاز هر هفته تمیز شود.

  • نظافت مشاعات و محل های رفت و آمد

مشاعات به بخش های مشترکی گفته می شود که به صورت اشتراکی همه افراد از آن استفاده می کنند. نظافت راه پله و مشاعات ساختمان اداری یعنی محل های رفت و آمد کارمندان مانند درب ورودی، پارکینگ، آسانسور، حیاط، لابی، راه پله ها و حتی نمای ورودی ساختمان یکی دیگر از موارد اصلی در نظافت محل کار است که نیروی خدماتی یا نظافتچی برای نظافت محل کار باید دقت لازم را در خصوص آن داشته باشد. در شرکت های بزرگ، نیروی خدماتی این کار را با تجهیزاتی مانند بخارشوی صنعتی انجام می دهد. 

  • نظافت پنجره ها

پنجره ها نیز از فضاهایی هستند که شاید به صورت هفتگی یا روزانه نیاز به تمیز کردن نداشته باشند اما نباید به صورت دو ماه یکبار از آن ها غفلت کنید. شرکت های خدماتی معمولا از بخارشو هایی استفاده می کنند که قادر به تمیز کردن شیشه های پنجره نیز هستند و فرآیند نظافت را بهینه تر کرده و زمان آن را کاهش می دهند. اما اگر شرکت شما کوچک است، می توانید از تی، دستمال و مواد تمیز کننده معمولی برای تمیز کردن پنجره ها بهره بگیرید.

  • قیمت نظافت محل کار

قیمت کلی خدمات نظافت منزل و محل کار به عوامل متعددی مانند ساعات کاری، حجم کار، میزان کثیفی محل و غیره بستگی دارد. معمولا نرخ ها بر اساس ساعات کاری آقایان ( ساعتی پنجاه هزار تومان) و طبق اتحادیه تعیین می شود. اما اگر حجم کاری بیشتر باشد و مثلا بخواهید دیوارها، صندلی ها یا ملزومات اداری را تمیز کنید هزینه بیشتر خواهد شد. نظافت محل کار به دلیل اثرات روحی و روانی که بر رفتار کارکنان می گذارد از اهمیت بسزایی برخوردار است. این خدمات شامل تمیز کردن سرویس بهداشتی، راه پله ها، پنجره ها و آبدارخانه می شود. هزینه نهایی با توجه به ساعات کاری نظافتچی تعیین خواهد شد.
 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب