کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

نظافت راه پله

87 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 07 بهمن,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

پله ها یکی از کلیدی ترین مکان های رفت و آمد هستند و بدیهی است که روزانه در معرض آلودگی های گوناگون محیطی و به خصوص کفش ها هستند. از آنجایی که راه پله ها معمولا در فضاهای بسته قرار دارد و امکان جریان هوا در آن ها بسیار کم است، نظافت آن ها به صورت دوره ای و منظم از اهمیت بسزایی برخوردار است. در ادامه این مطلب قصد داریم درباره خدمات نظافت راه پله و تعرفه ها بیشتر صحبت کنیم.

هزینه نظافت راه پله

هزینه نظافت راه پله

همان طور که گفتیم؛ راه پله ها به دلیل رفت و آمدهای بسیار، نیاز دارند که به صورت دوره ای تمیز شوند. از سویی دیگر این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا، ضدعفونی مکان ها عمومی و پررفت و آمد جزو واجبات است که راه پله نیز از آن ها مستثنی نیست. ضد عفونی کردن ساختمان ها نیازمند تجهیزات و امکانات خاصی است و باید طبق شرایط خاصی به ویژه در همه گیری کرونا باید انجام شود. همچنین اگر در ساختمان گزارشی از ابتلا به بیماری وجود داشته باشد، لازم است آن را به نیروهای خدماتی بگوییم.

خدمات نظافت راه پله

مجموعه های نظافتی، معمولا برای انجام کار ها کارگر نظافت پله به محل مشخص شده می فرستند. این کارگرها طبق آموزش هایی که دیده اند؛ خدمات متنوعی را به شرح زیر انجام می دهند:

 • نظافت راه  پله و مشاعات ساختمان از جمله پارکینگ، آسانسور، محوطه حیاط و در ورودی ساختمان و پشت  بام.
 • شستن و طی کشیدن پله ها
 • گردگیری و تمیز کردن نرده ها با دستمال نم  دار
 • تمیز کردن شیشه پنجره  ها و درها
 • تمیز کردن کلید های برق

گاهی اوقات ممکن است شما درخواست خدمات اضافه تر داشته باشید یا مثلا نخواهید که محوطه آسانسور یا حیاط تمیز شود. توصیه می کنیم حین درخواست و ثبت سفارش خود این موضوعات را بیان کنید. بدیهی است که نوع خدماتی که از نظافتچی راه پله تقاضا می کنید؛ بر نرخ نظافت پله موثر خواهد بود.

مراحل نظافت راه پله ارزان

مراحل نظافت راه پله ارزان

مراحل نظافت پله با توجه به آموزش های شرکت خدماتی- نظافتی ممکن است متغیر باشد. اما به صورت کلی شامل مراحل زیر می شود:

 • کار نظافت پله با جارو زدن پله‌ها از بالا به پایین آغاز می‌شود، تا کلیه زباله‌های بزرگ کاملا از مسیر حذف شوند.
 • در ادامه، نرده‌ها، شیشه‌ها و کلید پریزها با موادی که آسیب نمی زنند تمیز و غبارروبی می شود.
 • سپس، درب آسانسور، اتاقک و کلیدهای آن کاملا تمیز می‌شوند.
 • در مرحله آخر نظافت ساختمان (البته نظافت فضای داخلی آن)، راه پله‌ها کاملا شستشو شده و طی کشی می ‌شوند. 
 • پس از نظافت پله نیز نظافتچی ساختمان به سراغ پارکینگ، درب ورودی و آیفون خواهد رفت.

اهمیت مواد شوینده در نظافت پله

نوع مواد شوینده، نقش مهمی را در نتیجه نظافت پارکینگ  دارد. برای مثال، این مواد باید با مصالح استفاده شده در راه پله، کابین آسانسور یا نقاط دیگر سازگار باشند، تا ظاهر آنها را تحت تاثیر قرار نداده و آسیبی به آن ها نزند. مثلا برای نظافت راه پله ساختمان نباید از شوینده‌ های اسیدی و جوهر نمک استفاده شود، چون باعث خوردگی سنگ ‌های ساختمانی خواهد شد، و شما را متحمل هزینه سابیدن سنگ راه پله خواهد کرد. بنابراین هنگام ثبت سفارش خود اگر نکته ای نیاز است به مسئولین بگویید یا مواد شوینده مورد نیاز را در اختیار آنها قرار دهید تا بهترین رضایت را از کار خود داشته باشید.

خدمات نظافت راه پله

تعرفه نظافت راه پله

تعرفه و هزینه نهایی کارگر برای نظافت با توجه به فاکتور های گوناگونی متفاوت است. از جمله این فاکتورها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد طبقات ساختمان و تعداد واحدهای آن
 • نظافت پارکینگ و حیاط
 • نظافت پشت بام
 • نظافت پارکینگ

و در نهایت هزینه و تعرفه صنفی و خدمات جانبی مجموعه ارائه دهنده نظافت پله ها سال به سال می تواند متفاوت باشد. حتی جالب است بدانید که قیمت نظافت راه پله در تهران با مشهد یا کرج و سایر شهر ها می تواند متغیر باشد. در برخی موارد با ساختمان هایی مواجه هستیم که بازسازی داشته اند و برای نظافت آن ها به شرکت های خدماتی مراجعه می کنند. همان طور که می دانید بازسازی آلودگی بسیاری ایجاد می کند و زحمت آن چندین برابر است. برای تخمین قیمت نظافت راه پله و مشاعات در این گونه موارد باید کارهایی مانند غبار روبی، خارج کردن نخاله ها از ساختمان و تمیز کردن تمام سطوح و شیشه ها را مد نظر قرار دهیم. چرا که بازسازی ساختمان امر زمان بری است و باعث ایجاد آلودگی‌های زیادی می‌شود.
موضوع ساعات کاری نیروی نظافتچی راه پله و مشاعات، در برآورد هزینه ها نقش مهمی دارد. معمولاً برآورد قیمت نظافت راه پله و مشاعات را بر اساس حداقل زمانی می گذارند که یک کارگر مرد برای انجام امور نیاز دارد. حداقل زمان لازم برای نظافت ۴ ساعت در نظر گرفته شده است. حداقل دستمزد کارگر نظافات مشاعات مرد برای ۴ ساعت کار نیز حدود پنجاه هزار تومان است که البته باید تورم و گرانی را نیز حساب کنیم! با در نظر گرفتن این موضوع و عواملی که در ابتدا گفته شد می توانیم به راحتی برآورد کلی از هزینه نظافت راه پله و مشاعات داشته باشیم.
نظافت راه پله یکی از بخش هایی از ساختمان است که ممکن است نادیده گرفته شود. اما از آنجایی که راه پله همواره محل رفت وآمد هست، نظافت آن حائز اهمیت است. نظافت راه پله ها مراحل خاصی دارد و با توجه به فاکتورهای گوناگون، قیمت این خدمات نیز می تواند متغیر باشد. اما به صورت کلی قیمت نهایی با توجه به ساعت کار نظافتچی برآورد می شود. چنان که حین سفارش نکته ای خاص درباره استفاده مواد شوینده یا فضاهای دیگر ساختمان دارید، حتما با مسئولین در میان بگذارید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب