کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

نحوه گرفتن بکاپ در وردپرس

214 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 07 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نحوه گرفتن بکاپ در وردپرس هر چند که نسبتا ساده است، اما از ضررهای جبران ناپذیر جلوگیری می کند. این کار باعث می شود تا تمامی محتوای یک وب سایت مبتنی بر مدیریت محتوای وردپرس را به صورت کامل در اختیار داشته باشید و در آینده نیز بتوانید از آن استفاده کنید. مدیران و دارندگان وب سایت ها معمولا فرایند گرفتن فایل پشتیبان از وب سایت های خود را به صورت دوره ای و بسته به آپدیتی که در وبسایت اعمال شده است، تنظیم می کنند تا همیشه امکان بازیابی اطلاعات در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین خسارت در اختیار باشد. اگر شما نیز از وب سایت های مبتنی بر وردپرس استفاده می کنید، بهتر است پیش از رخداد هر اتفاق ناگواری نحوه گرفتن بکاپ در وردپرس را یاد گرفته و اقدام به گرفتن بکاپ از وب سایت خود کنید. این موضوع به سادگی از بسیاری از اتفاقات ناگواری که هر روزه برای بسیاری از وب سایت ها رخ میدهد جلوگیری خواهد کرد. 

اهمیت گرفتن بکاپ در وردپرس

روش های مختلف نحوه گرفتن بکاپ در وردپرس

روش های مختلفی برای گرفتن بکاپ از ورد پرس وجود دارد. تمامی محتوای تغییر یافته شما در فولدری به نام WPو WP-Content که در زیر شاخه فولدر قبلی قرار دارد ذخیره می شود، کافی است این اطلاعات را به صورت مداوم بکاپ بگیرید تا به سادگی به اطلاعات خود به صورت همیشگی دسترسی داشته باشید. ابتدایی ترین و ساده ترین نحوه گرفتن بکاپ در وردپرس استفاده از پرتوکل انتقال فایل یا همان FTP است. کافی است شما یک کلاینت مدیریت فایل FTP نظیر فایل زیلا را در اختیار داشته باشید تا از طریق آن بتوانید به هاست خود ورود کرده و به صورت یکجا تمامی اطلاعات موجود در وردپرس را بکاپ بگیرید. 
روش دیگر استفاده از پلاگین های مختلف است، خبر خوب اینجا است که پلاگین های زیادی برای ورد پرس وجود دارد که می تواند به صورت مداوم و طی زمان بندی خاص یا حتی بسته به انتخاب شما در هر زمان یک بکاپ ویژه از وب سایت شما بگیرند و آن را به صورت آفلاین و قابل دانلود در اختیار شما قرار دهند. البته این پلاگین ها امکان ذخیره کردن آنلاین بکاپ وردپرس را در فضای ابری یا سرور دیگری که شما ممکن است در اختیار داشته باشید را نیز دارند. به عنوان مثال پلاگین UpdraftPlus یکی از ابزارهایی است که به سادگی می تواند از وب سایت شما بکاپ بگیرد و آن را در ذخیره سازی ابری مورد نظر شما قرار دهد تا در هر جایی امکان بازیابی اطلاعات سایت خود را داشته باشید و دیگر نگران از بین رفتن هاست یا ایجاد اشکال یا نفوذ امنیتی در سرویس دهنده وب سایت خود را نداشته باشید. 

روش های مختلف نحوه گرفتن بکاپ در وردپرس

اهمیت گرفتن بکاپ در وردپرس

گرفتن بکاپ در وردپرس کار بسیار آسان و البته مهمی است. وب سایت ها همواره تحت حمله هکرهای مختلف هستند و از طرف دیگر همه اطلاعات قرار است در یک سرور آماده راه اندازی وب سایت شما باشد. در اینجا است که ضرب المثل معروف که می‌گوید همه تخم مرغ هایت را در یک سبد نگذار صدق می کند تا شما تمامی اطلاعات خودتان را در یک سرور دیگر یا حتی به صورت آفلاین در اختیار داشته باشید تا بتوانید به سادگی تمامی اطلاعات ویژه که در وب سایت خود دارید را بازگردانید و برای بار دیگر بدون مشکل به فعالیت وب سایت خودتان ادامه دهید. به یاد داشته باشید که وب سایت می تواند ابزار اصلی یک کسب و کار باشد و در صورت از بین رفتن همه چیز یک کسب و کار ممکن است نابود شود. تنها راهی که برای جلوگیری از این موضوع دارید بازگرداندن سایت از طریق روش های تایید شده و با استفاده از بکاپ است.

جمع بندی
نحوه گرفتن بکاپ در وردپرس بسیار ساده و کاربردی است و شما بسته به نوع وب سایت و انتخاب خود می توانید یکی از روش های تایید شده در این زمینه را انتخاب کنید. مهم نیست که به چه صورتی بکاپ را می گیرید، اما مهم است که همیشه بکاپ را در اختیار داشته باشید تا وب سایت شما با خیال راحت در فضای وب بتواند به فعالیت خود ادامه دهد. در غیر این صورت ممکن است برخی از بخش های یک وب سایت تحت حملات هکرها قرار بگیرد یا حتی یک سرور از کار کردن بیافتد و تمامی اطلاعات با ارزشی که در یک وب سایت قرار داده اید همگی در یک چشم به هم زدن از بین بروند. پس با توجه به این موضوع بهتر است هر چه سریع تر از ابزارهای بکاپ گرفتن استفاده کنید و به سادگی تمامی اطلاعاتی که از یک وب سایت دارید را در یک جای امن بکاپ بگیرید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب