کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

نحوه مراقبت از سالمند آسمی

288 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 06 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای مثال ممکن است سالمند شما با مصرف اشتباه داروها و یا نحوه اشتباه اسپری کردن جان خود را به خطر بیندازد. چرا که بالا رفتن سن انجام خیلی از کار ها را برای افراد سالمند سخت می کند، چه برسد به مراقبت از خود و پیگیری برای بیماری آسمی خود. پس در مرحله اول برای جلو گیری از هر گونه اتفاق بد و ناراحت کننده ای، خود شما باید مراقبت از سالمند آسمی خود را به گردن بگیرید. پس از آن نیز شما هم باید برای بهتر شدن حال بیمار و پیشروی مسیر به سوی بهبودی و درمان سالمند آسمی خود چندین نکته را در جهت توجه و مراقبت از سالمند آسمی خود رعایت کنید و به انجام برخی از کار ها بپردازید.

چگونه از سالمند آسمی خود مراقبت کنیم

نحوه مراقبت از سالمند آسمی

همان طور که گفتیم یک بیمار آسمی نیاز به مراقبت توجه بسیار دارد، اولین و مهم ترین کاری که باید در جهت مراقبت از سالمند آسمی خود انجام دهید، او را به دور از هر گونه هیجان شدید، ناراحتی و عصبانیت قرار دهید و نگذارید هیچ چیزی اعصاب و روح روان سالمند آسمی شما را به هم بریزد.  در ادامه شما باید برای مصرف داروهای سالمند آسمی خود با مشورت پزشک برنامه دقیق بریزید و بر اساس آن برنامه داروها و اسپری بیمار را به ترتیب انجام دهید. البته باید توجه کرد که باید به صورت همیشگی و مداوم بر برنامه خود پایبند باشید و همان گونه عمل کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که اگر خود نمیتوانید به طور مداوم در کنار بیمار باشید برای ساعاتی که شما نیستید در صورت امکان پرستاری را در جهت مراقبت از سالمند آسمی خود بگیرید، اما اگر امکان این کار برای شما وجود نداشت سعی کنید با نوشتن طریقه مصرف داروها به سالمند آسمی خود نحوه مصرف داروها را بفهمانید.

شاید بدانید که رطوبت برای هر بیمار آسمی در هر سنی به خصوص یک سالمند مضر است. به همین دلیل باید خانه ای که سالمند آسمی در آن زندگی می کند خالی از هر گونه رطوبت باشد، محیط کاملا خشک نگه داشته شود. این که محل زندگی سالمند را تمیز نگه دارید یکی از کارایی است که باعث بهتر پیش رفتن روند درمان سالمند شما می شود. باید در تغذیه سالمند دچار شده به آسم دقت فراوان به خرج داد، برای مثال مصرف غذا هایی که سرخ شده باشند و یا آلرژی زا مانند بادمجان باعث شدت گرفتن بیماری آسم می شود، در نتیجه این امر تنفس سالمند شما دچار مشکل می شود و ممکن است خدای ناکرده برای سالمند شما اتفاق ناگواری رخ دهد.

دلیل به وجود آمدن بیماری آسم در سالمندان چیست

هزینه مراقبت از سالمند آسمی

بیماری آسم فقط و فقط مخصوص سالمندان نیست و خیلی از مواقع شاهد وجود این بیماری در افراد جوان و یا حتی کودکان نیز هستیم، اما اکثرا سالمندان هستن که به دلایلی به بیماری آسم دچار شده اند. از آن جا که با بالا رفتن سن و گذشت زمان به طور آهسته آهسته عمل کرد اعضای داخلی و همین طور خارجی بدن دچار مشکل می شود، بیماری آسم در بزرگسالان به خصوص سالمندان بیشتر دیده می شود. به عبارت دیگر زمانی که ریه های سالمند شما نسبت به ذرات گرد و غبار و مواد مصرفی آلرژی زا واکنش نشان می دهند، شما می توانید در یابید که سالمند شما با مشکل تنفسی و یا همان بیماری آسم مواجه شده است. همان گونه که گفته شد در چنین شرایطی بیمار شما نسبت به قبل نیاز به مراقبت بیشتری دارد، اما لازم به ذکر است قبل از هر اقدامی حتما سالمند خود را پیش یک متخصص در این زمینه ببرید.
اگر که شما مراقبت از یک سالمند آسمی را بر عهده دارید باید بدانید که در صورت برخورد و مشاهده هر کدام از علائمی که در ادامه به ذکر آن ها می پردازیم، حتما حتما به پزشک معالج سالمند آسمی خود مراجعه کنید. اگر که سالمند آسمی شما دچار حمله شد و نفس کشیدن برای او آنقدر سخت شد که نیاز به اورژانس پیدا کند. این حمله به گونه ای باشد که دو بار در هفته رخ داده باشد، حتما باید برای جلو گیری از هر گونه خطر احتمالی به سرعت به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید. اگر در مراقبت از سالمند آسمی متوجه این شدین که سالمند شما به هنگام خواب در یک شب دو بار دچار حمله شده است باید به پزشک مراجعه کنید. 

جمع بندی
سالمندان گوهری با ارزش در میان خانواده هستند و از دست دادن آن ها می تواند بسیار عذاب دهنده و سخت باشد. به همین علت باید در نحوه مراقبت از سالمند آسمی خود بسیار دقت به خرج دهید. ما در اینجا برای شما راهکار های مراقبت از یک سالمند آسمی را برای شما به طور کامل توضیح داده ایم.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب