کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

نحوه صحیح کرم زدن به صورت

16 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 21 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اهمیت استفاده از کرم های پوستی

برای استفاده از کرم های پوستی باید به نوع پوست و کاربرد کرم برای پوست توجه شود. کرم های پوستی می‌توانند محصولاتی مراقبتی برای پوست باشند و یا صرفا برای آرایش به کار روند، کرم هایی که همزمان مراقبتی و آرایشی باشند نیز ساخته و تولید می‌شوند. علاوه بر این رنگ پوست و نوع پوست در انتخاب کرم مناسب پوست، بسیار مهم است. برای پوست های به رنگ تیره یا روشن و.. وبرای پوست های چرب، خشک و مختلط و... کرم های مختلفی وجود دارد که باید در انتخاب کرم به آن توجه کرد. مرحله بعد از انتخاب کرم مناسب، توجه به نحوه صحیح کرم زدن به صورت است. در ادامه شرحی بر انوع کرم و روش صحیح استفاده کردن برای پوست صورت آمده است.

انواع کرم های پوستی:

شیوه کرم زدن به صورت

کرم مرطوب کننده

خشکی پوست منجر به ایجاد خارش، سوزش و اگزامای پوستی و... می‌شود. استفاده از کرم های مرطوب کننده برای پوست های خشک و مواقعی که در پوست بدن احساس خشکی وجود دارد، روشی مناسب برای رفع خشکی پوست است. نحوه صحیح کرم زدن به پوست صورت به این شکل است که هنگام احساس خشکی پوست، مقداری کرم مرطوب کننده بر روی پوست قرار داده و به آرامی مالش داده شود.

کرم ضد آفتاب

کرم های ضد آفتاب یکی از پراستفاده ترین محصولات مراقبت از پوست هستند. استفاده از کرم ضد آفتاب از پیری پوست، سرطان پوست، ایجاد کک ومک، لک و چروک های پوستی جلوگیری می‌کند. نحوه صحیح کرم زدن به این صورت است که باید قبل از قرارگیری در معرض تابش آفتاب مقدار مناسبی از کرم ضد افتاب بر روی پوست با دقت قرار گرفته و سطح پوست را به طور کامل پوشش دهد.

کرم دور چشم

کرم دور چشم برای از بین بردن سیاهی، چین و چروک اطراف چشم و پف ایجاد شده در اطراف چشم و... استفاده می‌شود. کرم دور چشم معمولا ترکیبی از کرم های لایه بردار، مرطوب کننده و ضدآفتاب است که معمولا قبل از خواب مقداری از این کرم در اطراف چشم استفاده می‌شود.

کرم لایه بردار

کرم های لایه بردار ترکیبی از اسیدهای میوه یا ویتامین A هستند که برای کاهش لکه های پوستی و چین و چروک های ریز پوست استفاده می‌شوند. استفاده از این نوع کرم ها در دراز مدت حذف کامل لکه ها و چروک های پوستی را به دنبال دارد. بهتر است کرم لایه بردار توسط پزشک تجویز شود و از روش صحیح کرم زدن به صورت نیز در این زمینه راهنمایی صورت گیرد.

علاوه بر انواع کرم های ذکر شده، امروزه برای استفاده های مختلفی کرم های متنوعی ساخته شده است. از جمله این کرم ها، کرم های ضدترک پوست، لیفتینگ و سفت کننده، پرکننده، کرم روز و شب، ضد چروک، ضد لک و... هستند که بهترین روش استفاده از آن ها بررسی نوع پوست و تشخیص مناسب برای مراقبت و بهبود پوست و مشاوره با پزشک متخصص پوست است. همانطور که به آن اشاره شد، پس از شناخت نوع پوست که خشک، چرب و مختلط و... می تواند باشد، باید متناسب با اینکه کرم برای درمان مشکلات پوستی، انجام مراقبت های پوستی یا به منظور استفاده به عنوان آرایش به کار می رود، توجه کرد و نهایتا کرم مناسب پوست را انتخاب کرد. در این زمینه مشورت با پزشکان و کارشناسان پوست بسیار سودمند است. نحوه صحیح کرم زدن به صورت نیز مانند موارد گفته شده از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این موضوع ارتباط مستقیمی با اثر بخشی و سودمندی کرم بر روی پوست دارد.

نحوه صحیح کرم زدن به صورت:

نکات مهم در هنگام کرم زدن به صورت

برای انجام صحیح و موثر کرم زدن به صورت باید به موارد مختلفی توجه کرد که در ادامه به شرح هریک ازآن ها پرداخته می‌شود.

کرم زدن در زمان صحیح

برای استفاده از هرنوع کرم زمان خاصی وجود دارد مثلا برای استفاده از کرم ضد آفتاب قبل از قرار گیری در معرض نور خورشید، برای کرم دور چشم بهترین زمان استفاده قبل خواب، برای کرم های مرطوب کننده به محض احساس خشکی در پوست و.. است.

استفاده از آبرسان

یکی از موارد موثر در نحوه صحیح کرم زدن به صورت استفاده از آبرسان ها است. آبرسان ها به صورت روتین روزانه و حتی قبل از اعمال کرم های ارایشی بسیار کاربردی و موثر در سلامتی و بهداشت پوست صورت هستند.

شستشوی صحیح

شستشوی صحیح قبل از استفاده از کرم برروی پوست باعث اثر گذاری بهتر کرم و سلامتی و بهداشت پوست صورت می‌شود.

مراحلی که در نحوه صحیح کرم زدن به صورت باید رعایت شود:

1. برداشتن مقدار مناسبی از کرم

2. کرم را با دست ها به روی صورت مالیده تا کرم به خوبی بر روی صورت پخش شده و پوست صورت را پوشش دهد.

3. مجددا باید مقداری کرم به طرفین صورت، روی گونه، بغل بینی مالیده شود.

4. با دست ها به شکل دورانی کرم را به خوبی بر روی پوست مالیده تا جذب و پوشش کرم بر روی پوست صورت به خوبی انجام شود.

جمع بندی

اهمیت مراقبت از پوست و توجه به بهداشت با توجه به اثری که در زیبایی و اعتماد به نفس افراد دارد برکسی پوشیده نیست. استفاده از کرم هایی که برای مراقبت و آرایش پوست به کار می‌روند بسیار مهم بوده و باید با شناخت دقیق از نوع پوست و مشورت با کارشناسان پوست انجام شود. علاوه بر این باید به نحوه صحیح کرم زدن به صورت توجه کرد تا به این ترتیب پوست و ظاهری جذاب را برای افراد فراهم کند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب