کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

نحوه ثبت تغییر آدرس شرکت

15 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 02 آذر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در صورتی که تغییراتی در اعضا، اساسنامه، نام ، آدرس و غیره شرکتی صورت گیرد می بایست در اسرع وقت به ثبت برسد. تغییر آدرس با تصمیم شرکا و سهامداران صورت می گیرد که می توان شامل جابجایی از یک به شهر دیگر یا در مکانی دیگر از همان شهر فعلی باشد. طبق  قانون می بایست این تغییر نیز ثبت شود و خود دارای اصولی است که باید به درستی انجام شود. در این مقاله قصد داریم تا نحوه ثبت تغییر آدرس شرکت را شرح دهیم.

چه کسانی برای تغییر آدرس شرکت تصمیم می گیرند؟

تغییر آدرس شرکت در واقع تغییری در اساسنامه شرکت محسوب می شود بنابراین تصمیم گیرنده اصلی در این مورد مجمع عمومی فوق العاده شرکت است. اما با این وجود این مجمع می تواند طی تصمیمی به هیات مدیره اجازه تغییر آدرس را بدهد. مجمع می بایست هنگام تاسیس شرکت و تصویب اساسنامه اختیارات تغییر آدرس و ثبت شعب به هیات مدیره بدهد با در صورت تفویض اختیارات آن را به ثبت برساند. و نکته بعدی این است که این موضوع باید در روزنامه های رسمی و کثیرالانتشار نیز اطلاع رسانی گردد.

 نحوه ثبت تغییر آدرس شرکت

مراحل  ثبت تغییر آدرس شرکت

برای تغییر آدرس شرکت می بایست یک سلسله مراتبی را رعایت کرد که در ادامه  نحوه ثبت تغییر آدرس شرکت توضیح داده خواهد شد؛
1.    وابسته به اینکه اختیار تغییر آدرس شرکت بر عهده کدام مجمع باشد، ابتدا می بایست مجمع عمومی فوق العاده شرکت یا جلسه هیات مدیره شرکت تشکیل شود.
2.    در طی این جلسه حال هر کدام از این نهادها باشند، می توانند به تغییر آدرس شرکت تصمیم بگیرند و نتیجه این جلسه را در طی صورتجلسه ای تنظیم کنند. امضای تمام نفرات در صورتجلسه الزامی است و می بایست با مهر شرکت ممهور گردد.

اگر تمام اعضای نهاد در جلسه حاضر نباشند باید طبق قانون و اساسنامه تشریفات، مستندات مربوط به دعوت اعضاء به  همراه مدارک ارسالی به اداره ثبت شرکت ها پیوست گردد.

3.    بعد از تهیه ی صورتجلسه به وبسایت اداره ثبت شرکت¬ها مراجعه کرده و به ثبت اینترنتی تغییرات شرکت اقدام گردد. در این بخش اطلاعات لازم بارگذاری شده و بعد از تایید نهایی پرینت رسید پذیرش اینترنتی تهیه شود.

4.     با انجام ثبت اینترنتی مدارک لازم، صورتجلسه به همراه پرینت پذیرش اینترنتی از طریق باجه های پستی، به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری ارسال شود.

5.    بعد از این مراحل طی روزهای آینده باید به وبسایت مراجعه کرده و شرایط بررسی ثبت تغییر شرکت خود را پیگیری کرد. ممکن است سه حالت صورت گیرد:

  • نیاز به رفع نقض
  • رد صورتجلسه
  • پیش آگهی

در صورتی که تغییرات شرکت در مرحله صدور پیش نویس آگهی شده باشد، می توانید از آن پرینت بگیرید و به اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایید. با استفاده از رسید،  می توان اوراق ثبت نهایی را دریافت کرد.

Image

6.    با انجام درست این مراحل ، ثبت تغییرات آدرس در اداره ثبت شرکت ها تایید نهایی شده است اما باید دو اقدام دیگر نیز صورت بگیرد.
الف) پرداخت هزینه انتشار آگهی ثبت تغییرات شرکت در روزنامه رسمی از طریق مراجعه به وبسایت روزنامه
ب) هزینه انتشار آگهی ثبت تغییرات شرکت در روزنامه کثیر الانتشار نیز با استفاده از کد پیگیری که از پورتال اداره ثبت شرکت ها دریافت شده، صورت گیرد.
بعد از انجام این امور دو روزنامه به آدرس شرکت ارسال می گردد.

مدارک لازم برای ثبت تغییر آدرس شرکت

برای اینکه با  نحوه ثبت تغییر آدرس شرکت به خوبی آَشنا شوید در این قسمت به معرفی مدارک مورد نیاز می پردازیم. مدارکی که برای ثبت ادرس شرکت نیاز است عبارتند از:
1- اصل مجوزی که از سوی مرجع ذی صلاح صادر شده است.
2-  نسخه امضاء شده صورت جلسه که به مهر شرکت  ممهور شده باشد 
3- در صورتی که کپی روزنامه رسمی ثبت تاسیس شرکت و ثبت تغییرات شرکت موجود باشد،ارائه گردد.
4- اگر امور مربوط به ثبت توسط وکیل دادگستری انجام می شود، ارائه اصل وکالتنامه وکیل دادگستری الزامی است.
5- در صورت عدم حضور تمام نفرات در جلسه می بایست مستندات تشریفات دعوت از اعضاء پیوست شود.

تغییر آدرس در شرکت های مختلف فرق می کند؟

در نحوه ثبت تغییر آدرس شرکت باید توجه داشت که شرکت از چه نوعی است. چرا که روند تغییر آدرس ما بین شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود، تفاوت های کوچکی دارد. اگر شرکت با مسئولیت محدود باشد می بایست جلسه در مجمع عمومی فوق العاده تشکیل شود و سپس صورتجلسه تنظیم و برای ادامه کار آماده گردد. در متن صورتجلسه تمام شرکا باید میزان سهام خود را نیز قید کنند. اما نیاز نیست که لیست جداگانه سهامداران در برگه جداگانه ای امضا شود. در صورت زیاد بودن تعداد شرکا طبق ماده 109 قانون تجارت یک هیات جهت نظارت مشخص شده و در متن صورتجلسه اسامی آنها ذکر می گردد و توسط ایشان امضا می شود. اگر اختیار تغییر آدرس شرکت توسط مجمع عمومی فوق العاده به هیات مدیره داده شود این جلسه با اعضای هیات مدیره تشکیل خواهد شد. صورتجلسه همراه با مدارک حداکثر یک ماه بعد از جلسه باید به اداره ثبت شرکت ها ارائه گردد. در مورد شرکت با سهامی خاص برخلاف شرکت با مسئولیت محدود که شرکا تصمیم گیری می کردند، اینجا سهامدارن هستند که باید صورتجلسه را امضا کنند و در نهایت در برگه ای جداگانه، سهامداران شرکت باید میزان سهامشان را قید کرده و امضا نمایند تا به همراه صورتجلسه ارسال شود.

اطلاع رسانی تغییر آدرس شرکت به اداره مالیات و بیمه

 یکی از مسایل مهم در نحوه ثبت تغییر آدرس شرکت، اعلام تغییر آدرس به اداره مالیات و بیمه است. بعد از اتمام فرآیند ثبت تغییر آدرس شرکت،  می بایست روزنامه ای که آگهی در آن  منتشر شده به اداره مالیات و اداره بیمه تامین اجتماعی  تحویل داده شود. زیرا با تغییر آدرس ممکن است حوزه مالیاتی و حوزه بیمه تغییر کند. در صورتی که  این اطلاع رسانی را انجام نگیرد بازرس ممکن است به آدرس قبلی مراجعه کرده و به دلیل عدم حضور کد کارگاهی را مسدود شود.
 جمع بندی
تغییر آدرس شرکت به دلایل مختلفی توسط اعضا اصلی صورت می گیرد که درآینده تجاری آن موثر است. در این مقاله نحوه ثبت تغییر آدرس شرکت مورد بررسی قرار گرفت و نکات اساسی و مهمی که باید افراد بدانند به خوبی شرح داده شده است که امیدواریم کمک کننده باشد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب