کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

نحوه تمیز کردن کاپشن چرم

266 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 06 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 شاید بدانید که چرم طبیعی و آب با هم رابطه خوبی ندارند، چرا که ریختن آب بر روی چرم باعث خراب شدن، له شدن و یا حتی افتادن لکه هایی بر روی چرم می شود. پس شما باید از کاپشن و یا کت چرم مورد علاقه خود در هنگام تمیز کردن و شست و شوی آن دقت فراوانی به خرج دهید. چرا که شستن و یا تمیز کردن اشتباه کاپشن چرم خود باعث خرابی، پوسته پوسته شدن و چروک شدن لباس شما می شود. همان طور که می دانید اجناس چرم به خصوص کاپشن و یا کت ها معمولا گران قیمت هستند، و نگهداری اشتباه از آن ها سبب هزینه های بیخودی می شود. 

شست و شوی صحیح کاپشن و کت های چرم

تمیزکننده مخصوص کاپشن چرم

برای تمیز کردن کاپشن و یا کت چرم بهتر است ابتدا به برچسب خود کاپشن نگاهی بیندازید، بر اساس دستور العملی که بر روی آن نوشته شده است به شستن و یا تمیز کردن کت خود بپردازید. بر روی این برچسب معمولا روش نگهداری و تمیز کردن لباس شما را به همراه برخی از اخطار ها در جهت جلو گیری از خراب شدن آن، نوشته شده است. یکی دیگر از راه های شست و شو و تمیز کردن کاپشن چرم شما استفاده از صابون است، برای این کار ابتدا باید یک تشت بردارید و درون آن را پر از آب کنید. سپس مقداری صابون را در آن بریزید و آن را به خوبی با آب مخلوط کنید، پس از آن اسفنج و یا حوله نرمی را در محلول قرار داده و سپس به آرامی بر روی سطح چرم کاپشن خود بکشید و کثیفی های کاپشن چرمتان را تمیز کنید. اگر که اسفنج یا حوله در اختیار نداشتید می توانید از پارچه ای نرم نیز استفاده کنید. 
البته لازم است بدانید پارچه خشک و زبر باعث آسیب رساندن به چرم می شود و نباید از این نوع پارچه ها استفاده کرد. هم چنین توجه داشته باشید که در این روش فقط از مقدار کمی صابون استفاده کنید چرا که استفاده زیاد از مواد شوینده سبب از بین کیفیت کاپشن شما و خرابی آن می شود. روش دیگری را که می توان در جهت تمیز کردن کاپشن چرم خود از آن استفاده کرد، خیس کردن پارچه ای نرم است. شما باید به آرامی این پارچه را بر روی سطح کاپشن خود کشیده و به پاک کردن لکه های آن بپردازید. اگر که کاپشن شما دارای چرمی نازک و ظریف بود، بهتر است برای شست و شو و تمیز کردن آن، کاپشن خود را به خشک شویی ببرید چرا که عدم این کار سبب خرابی کاپشن مورد علاقه شما خواهد شد.

استفاده از تمیز کننده مخصوص چرم

استفاده از تمیزکننده مخصوص چرم

یکی از مهم ترین و در عین حال آسان ترین روش تمیز گردن کاپشن چرم، استفاده از تمیز کننده مخصوص چرم است. برای استفاده از این روش ابتدا باید یک تمیز کننده چرم مخصوص تهیه کنید، سپس محلول مخصوص را بر روی سطح چرمی لباس خود بریزید و شروع به مالیدن آن کنید. پس از اتمام این مراحل حوله ای نرم برداشته بر روی پاک کننده به صورت دایره وار و به آرامی بکشید و مشغول پاک کردن آن بر روی کاپشن خود شوید.
پس از استفاده کردن از این محلول، کاپشن شما علاوه بر تمیزی نو و تازه به نظر می رسد. چرا که این محلول سبب مرطوب کردن چرم کت شما شده است. این پاک کننده ها مخصوص چرم در شکل و اندازه های متفاوتی وجود دارد، که برخی از آن ها همانند اسپری، ژل و یا قالب صابون هستند. شما می توانید در اکثر فروشگاه های بزرگ و معتبر این محلول تمیز کننده مخصوص چرم را پیدا کرده و تهیه نمایید. هم چنین در فروشگاه و یا مغازه هایی که به فروش چرم و لوازم آن می پردازند می توان این محلول را در جهت تمیز کردن کاپشن چرم خود خریداری کنید و از آن استفاده کنید.

جمع بندی
کاپشن و کت های چرم از آن دست لباس هایی هستند که هیچ گاه تکراری نمی شوند، و دارای جلوه زیبا و شیکی در همه زمان ها هستند. نگهداری و شست و شوی کاپشن های چرم تا حدودی سخت است، چرا که چرم ها جنسی نرم و لطیف دارند و نسبت به آب و مواد شوینده حساسیت دارند. به گونه ای که استفاده از این مواد سبب خرابی لباس می شود. ما در اینجا برای شما نحوه تمیز کردن کاپشن چرم را به طور کلی توضیح  داده ایم، که رعایت این نکات سبب جلو گیری از خرابی و آب رفتگی کاپشن و یا کت چرم مورد علاقه شما می شود.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب