کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

نحوه بهینه سازی تصاویر

274 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 06 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

می دانیم که تصاویر و به طور کلی محتوای بصری نقش بسزایی را در تاثیرگذاری محتوای ما داشته و محتوای پر بازدید نیز به بهبود سئو سایت کمک می کند. پس بایستی برای متن خود از تصاویر با کیفیت، گویا و متناسب با متن استفاده کنیم. حتی اگر امکان داشتن عکس های اختصاصی را ندارید می توانید از سایت های زیادی که تصاویر با کیفیت در اختیار شما قرار می دهند استفاده کنید. البته تنها با پیدا کردن و قرار دادن عکسی زیبا و با کیفیت در سایت بهبودی در سئو سایت صورت نمی گیرد. بلکه مهم ترین نکته در سئو، یافتن روشی برای پیدا شدن وب سایت شما توسط کاربران است. 

مراحل مختلف نحوه بهینه سازی تصاویر

تغییر نام عکس ها به مفاهیم مرتبط با متن

هیچ کاربری با نام پیش فرض دوربین شما عکس مورد نظر خود را سرچ نمی کند. موتورهای جستجو گوگل در میان تصاویر نیز به دنبال کلمات کلیدی می گردند. پس بهتر است که از کلمات کلیدی مرتبط با متن در نام آن ها و به زبان انگلیسی استفاده کنید. اپلیکیشن ها و سایت های زیادی هستند که کار پیدا کردن کلمات کلیدی را برای شما راحت کرده و با آنالیز رفتاری کاربران اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهند.

بهینه سازی تصاویر

تگ Alt عکس

یکی از مهم ‌ترین قسمت ها در نحوه بهینه سازی تصاویر، تگ Alt عکس است. تگ Alt عکس به معنی متن جایگزینی است که هنگام خطا در اجرای تصویر، نمایش داده می شود. حتی اگر تصویر به صورت کامل نیز نمایش داده شود، با قرار دادن نشانگر موس بر روی تصویر آن عبارت دیده می شود. حتماً اگر تصویر محصول شما مدل یا سریال خاصی دارد، از آن در Alt عکس استفاده کنید. برای نوشتن Alt از ایموجی ها و متن طولانی  استفاده نکنید. موتور جستجو گوگل تا امروز قادر به تشخیص محتوای تصویر نیست به همین دلیل از Alt آن استفاده می کند. که این موضوع کمک شایانی را به پیدا شدن سایت شما توسط کاربران می کند.

ابعاد و زوایای تصاویر

تهیه تصاویر یکدست از زوایای مختلف محصولات نیز در نحوه بهینه سازی تصاویر تاثیرگذار است. البته که بایستی زاویه تصویربردار در نام آن عکس مشخص باشد. همچنین از قرار دادن تصاویر با ابعاد بیش از حد کوچک و نامفهموم و یا تصاویر بسیار بزرگ، باکیفیت و حجیم خودداری کنید.

باز شدن تصویر در صفحه جدید

امکان باز شدن تصاویر در پنجره جدید نیز تجربه کاربری مناسبی را به کاربر ارائه داده و موجب رضایت آن می‌شود.

حجم عکس

تصاویر بزرگ و حجیم، منجر به کاهش سرعت بارگذاری تصاویر شده و بیشتر کاربران در صورت بارگذاری طولانی مدت یک صفحه از سایت، از مشاهده ادامه آن صرف نظر می کنند. این زمان در هنگام استفاده از لپتاپ ۳ تا ۷ ثانیه و برای گوشی ۵ تا ۷ ثانیه  تخمین زده شده است. موتور جستجوی گوگل زمان بارگزاری صفحات را یکی از مهمترین عوامل در رتبه بندی های سایت ها در نظر می گیرد. یکی از روش های کاهش حجم تصاویردرعین داشتن کیفیت مناسب قابلیت Save For Web در نرم افزار فتوشاپ است. اگر به فتوشاپ دسترسی نداشتید؛ می توانید از وب سایت ها و اپلیکیشن های زیادی  که این کار را انجام می دهند استفاده کنید. بهترین حجم برای عکس ها کمتر از ۷۰ کیلوبایت است.

نحوه بهینه سازی تصاویر

انتخاب فرمت مناسب

تصاویر در وب سایت ها معمولا با سه فرمت  Png، Jpg و Gif بارگزاری می شوند. در حال حاضر استفاده از ۸ و۲۴ Png پیشنهاد می شود.
تمامی مواردی که در نحوه بهینه سازی تصاویر گفته شد در رابطه با تصاویر بند انگشتی ( کاربرد بیشتر در صفحه دسته بندی ها ) نیز بایستی رعایت شود. چون این تصاویر نیز در افزایش حجم سایت و کاهش سرعت بارگزاری دخیل هستند. تصاویر تزیینی داخل سایت نیز ممکن است در سرعت بارگزاری اختلال ایجاد کنند که برای رفع این مشکل بهتر است تصاویر اطراف سایت از فرمت 8-Png  یا  Gif باشند، که از کیفیت کمتری برخوردار هستند. تصاویر پس زمینه نیز معمولاً کیفیت بالایی نیاز دارند پس بهتر است حجم آنها را تا حد زیادی کم کنیم و از فرمت  Jpg برای آن ها استفاده کنیم. اگرچه بهترین راه این است که به جای تصاویر، از کدهایCSS  برای ساخت رنگ استفاده کنیم.

آزمایش تصاویر

بهتر است که تصاویر خود را از نظر رفتار و سلیقه کاربران مورد آزمایش قرار دهید.

جمع بندی
علاوه بر کلمات و مطالب، تصاویر نیز تاثیر زیادی در سئو یک سایت دارند پس با یادگیری نحوه بهینه سازی تصاویر می توانید از این موضوع نیز برای بهبود سدو سایت خود استفاده کنید. المان های متفاوت اما ساده ای در نحوه بهینه سازی تصاویر دخیل هستند که با دانست آن ها روند این کار برای شما ساده و اجرایی می شود.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب