کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

ناخن گیر سگ

302 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 12 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

ناخن گرفتن سگ

ممکن است از خود بپرسید که چرا نباید از دامپزشکی آرایشگر به صورت حرفه ای و اصولی کمک بگیریم تا ناخن های سگ را کوتاه کنم؟ با این که می توانید به صورت دوره ای به آرایشگر یا دامپزشک مراجعه کنید، اما حتماً باید این کار را خودتان در خانه نیز بلد باشید. زیرا هم هزینه کمتری برای شما در بر خواهد داشت، و هم اینکه سلامت جسم شما را در این ایام شیوع ویروس کرونا حفظ خواهد کرد. از سوی دیگر در صورتی که خودتان اقدام به کوتاه کردن ناخن سگتان بکنید، برای او نیز راحت تر است و استرس و اضطراب سگ را کمتر می کند. ناخن گیر سگ یکی از مهمترین وسایل لازم برای نگهداری سگ محسوب می شود و بهتر است که از همان ابتدا در لیست خرید وسایل سگ آن ها را داشته باشیم.

اهمیت کوتاه کردن ناخن سگ

در صورتی که ناخن ها به صورت مداوم کوتاه نشوند موقع راه رفتن به زمین برخورد کرده و باعث می شود سگ در وضعیت غیر عادی و عجیبی راه رود. این موضوع در دراز مدت می‌تواند باعث مشکلات ستون فقرات کمر درد یا ناراحتی بیشتر شود. از سوی دیگر از زیر ناخن ها عامل جمع شدن میکروب ها و باکتری ها را است و در صورتی که مداوم ناخن ها کوتاه نشود می‌تواند در سلامتی سگم یا اعضای خانواده به ویژه کودکان تداخل ایجاد کند.

انواع ناخن گیر سگ

ناخن گیر سگ انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها می پردازیم:

ناخن گیر گیوتینی

یکی از محبوب ترین انواع ناخن گیر به ویژه برای سگ های کوچک، مدل گیوتینی است که بالای ناخن در سوراخ کوچکی دارد که ناخن در داخل آن قرار می گیرد سپس با فشار دست، کوتاه می شود.

ناخن گیر انبری

 این ناخن گیر برای سگ های نژاد متوسط تا بزرگ که ناخن های ضخیم تری دارند؛ مناسب تر است. طرز کار این ناخن گیر کاملا شبیه به انبردستی می باشد.

ناخن گیر قیچی سگ

 این ناخن گیر از نظر تیغه و طرز کار تا حد بسیار زیادی شبیه به ناخن گیر انبري است. اما ظاهر آن بسیار کوچک و ظریف تر بوده و کاملا شبیه به قیچی می باشد. این ناخن گیر معمولاً برای سگ های عروسکی کوچک و متوسط که ناخن های بسیار ضخیمی دارند؛ استفاده می شود.

ناخن گیر برقی سگ

ناخن گیر برقی نوعی سوهان است که صدای ویبره نسبتا بلندی داشته و برای بعضی از سگ ها ترسناک است. بنابراین قبل از استفاده از این مدل سوهان بهتر است سگ را به صدای آن عادت دهید. این مدل از ناخن گیر برای سگ های نژاد بزرگ که ناخن های ضخیمی دارند و کوتاه کردن آنها با ناخن گیر کمی سخت است؛ بسیار مناسب می باشد. سوهان کردن ناخن‌های سگ باعث می شود گرد و غبار و پودر ناخن روی زمین ریخته شود و منجر به آلودگي محيط نيز مي گردد. به همین دلیل بهتر است اين كار را خارج از خانه انجام دهيد.

ناخن گرفتن سگ

همان طور كه مشاهده كرديد؛ انواع گوناگونی از ناخن گیر سگ وجود دارد. شما نيز می توانید از سوهان مخصوص سگ ها به منظور تراشیدن ناخن ها استفاده کنید. اما ناخن گیرهای گیوتینی و انبری از سایر ناخن گیر ها رایج تر هستند. به صورت کلی انتخاب ناخنگیر تا حد زیادی به نژادسگ، استحکام ناخن ها و راحتی کار شما بستگی دارد. معمولاً کار کردن با ناخن گیر گیوتینی از بقیه موارد راحت تر است و برای اکثر سگ ها مناسب می باشد.

توجه داشته باشید که هر چقدر از سنین پایین تر کوتاه کردن ناخن های سگ را شروع کنید راحت تر با این کار کنار می آید و استرس کمتری پیدا می کند.

چگونه ناخن سگ را بگيرم؟

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که طرز صحیح گرفتن ناخن سگ چیست شما می توانید مراحل زیر را برای گرفتن ناخن دنبال کنید:

  • پنجه سگ را بلند کنید و آرام اما محکم، انگشت شست خود را بالای یکی از انگشت ها و انگشت اشاره را زیر ناخن قرار بدید.
  • توجه داشته باشيد كه موهاي بدن سگ روي ناخن را نپوشانده باشد.
  • انگشت شست را کمی به سمت عقب و انگشت اشاره را به سمت جلو فشار بدید؛ این کار کمک می‌کند كه ناخن بیشتر بیرون بیايد و کوتاه کردن آن راحتتر شود.
  • مقداری از ناخن که می‌خواهید کوتاه شود رامشخص کرده و بعد با حرکتي سریع و محکم ناخن را کوتاه کنید.
  • مراقب قسمت انتهایی ناخن که رگ های خونی دارد باشید.
  • هرچقدر ناخن گیر تیزتر و حرکت دست شما سریعتر باشد؛ برش ناخن تمیزتر و بهتر می‌شود.

اهمیت کوتاه کردن ناخن سگ

جمع بندي

برای کوتاه کردن ناخن های سگ به یک ناخن گیر مناسب و خوب احتیاج داریم و بهتر است که برای راحتی در کار، گرفتن ناخن های سگ را خودمان انجام دهیم. انواع گوناگونی از ناخن‌گیر سگ در بازار موجود است که در این مقاله به معرفی هر یک پرداختیم و مزایا و معایب آنها را با یکدیگر مقایسه کردیم. برای گرفتن ناخن سگ باید به نکات دقیق و ریزی توجه داشته باشیم تا سگ نترسد و مانع از کوتاه کردن ناخن هایش نشود. با مطالعه این مقاله می‌توانید اصول کوتاه کردن ناخن سگ راه یاد بگیرید. همچنین برای خرید لوازم حیوانات خانگی و  وسایل سگ خانگی مانند ناخن گیر و غذای خشک سگ  می توانید این کار را به راحتی از پت شاپ آنلاین انجام دهید

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب