کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

مکمل های ضروری برای ورزشکاران گیاه خوار

86 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 29 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

حال بعضی از ورزشکاران که دارای رژیم های غذایی گیاهخواری هستند نمی‌توانند از این نوع غذاها استفاده کنند. این ورزشکاران برای جبران موادی که در گوشت و فرآورده های مربوط به آن وجود دارد، باید از مکمل های غذایی مختلف استفاده کنند. بعضی از افراد برای داشتن زندگی سالم رژیم های مختلفی را امتحان میکنند، یکی از این رژیم ها گیاهخواری است که روز به روز نیز بیشتر در بین مردم محبوب میشود. اما ورزشکارانی که روی به گیاهخواری می آورند باید از مکمل های ضروری برای ورزشکاران گیاه خوار استفاده کنند. به طور مثال ویتامین b۱۲ که بیشتر در منابع گوشتی یافت میشود. یک ویتامین مهم برای تامین نیاز های بدن است. ورزشکاران باید برای تامین این ویتامین از مکمل های ضروری برای ورزشکاران گیاه خوار استفاده کنند. اگر ورزشکارانی که گیاهخواری را انتخاب کرده اند از مکمل های ضروری برای ورزشکاران گیاه خوار استفاده نکنند دچار ضعف های بدنی جبران ناپذیری میشوند. امروزه شما میتوانید مکمل های ضروری ورزشکاران گیاه خوار را به راحتی پیدا کنید بدون اینکه این مکمل های هیچ گونه پایه حیوانی داشته باشند. در ادامه به معرفی برخی از این مکمل ها میپردازیم. اگر شما هم جزو کسانی هستید که گیاهخواری را انتخاب کرده آید و یا قصد انتخاب آن را دارید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا اطلاعات زیادی را در این باره در اختیارتان قرار دهیم.

پروتئین 

تاثیر پروتئین برای ورزشکاران

پروتئین برای ترمیم و رشد پیوسته عضله ها ماده ای بسیار ضروری است. معمولا ورزشکاران باید از منابع بیشتر برای تامین پروتئین بدنشان. استفاده کنند. همچنین پروتئین برای بدن ورزشکاران گیاه خوار نیز ماده ای مهم به حساب می آید. اما تامین پروتئین لازم بدن از طریق رژیم گیاهخواری میسر نیست. پروتئین یکی از مکمل های ضروری برای ورزشکاران گیاه خوار است که حتما باید به صورت مکمل توسط آن ها تامین شود. یکی از منابعی که ورزشکاران گیاه خوار می‌توانند برای تامین پروتئین لازم بدنشان استفاده کنند، پودر های گیاهی پروتئین است. این پودر منبعی بسیار خوب برای تامین پروتئین لازم روزانه است. این پودر ها حاوی مقادیر زیادی از آمین و اسید های لازم برای بدن است که منبع استخراج آن ها گیاهان است. با مصرف این پودر ها ورزشکاران گیاه خوار می‌توانند مطمئن باشند که پروتئین لازم بدنشان به صورت روزانه تامین میگردد و فرایند عضله سازی به صورت کامل در آن ها اتفاق می افتند. اکثر این پودر های گیاهی شامل تمامی پروتئین های لازم برای بدن هستند و باعث میشوند که بدن از منابع پروتئین گوشتی بی نیاز شود. این پودر ها می‌توانند یکی از مکمل های ضروری برای ورزشکاران گیاه خوار باشند.

کراتین

یکی دیگر از موادی که بدن به آن ها احتیاج دارد کراتین است. کراتین از جمله موادی است که عضلات بدن به آن نیاز دارند. مصرف روزانه کراتین برای بدن لازم است و بدن به صورت روزانه به این ماده نیاز دارد. معمولا منابع حیوانی و گوشتی منبع غنی این ماده هستند‌. ورزشکاران گیاه خوار برای تامین این ماده لازم است از مکمل های ضروری برای ورزشکاران گیاه خوار استفاده کنند. در زمان ورزش کراتین باعث افزایش نیروی فرد، عضله سازی بهتر و افزایش اندازه عضلات میشود پس مصرف کراتین برای ورزشکاران گیاه خوار امری ضروری به حساب می آید. به طور کلی مواد غذایی غیر حیوانی دارای مقادیر بسیار کمی کراتین هستند به همین علت است که نمیتوان کراتین لازم بدن را از راه رژیم های غذایی به دست آورد. پس حتما باید از مکمل های ضروری برای ورزشکاران گیاه خوار برای تامین این ماده در بدن استفاده کرد تا بتوان به راحتی به ورزش حرفه ای ادامه داد و نتیجه مطلوب را از آن گرفت.  

بتا آلانین

مکمل های ضروری برای ورزشکاران

ماده دیگری ورزشکاران باید از آن استفاده کنند بتا آلانین نام دارد. این ماده یک نوع از بتا امینو اسید ها است که در طبیعت یافت میشود. این ماده بشتر از همه مواد غذایی، در گوشت و مرغ یافت میشود. به همین دلیل است که معمولا این ماده غذایی به وسیله رژیم های گیاه خواری تامین نمی شود. ورزشکاران گیاه خوار باید این ماده غذایی را از طریق استفاده مکمل های ضروری برای ورزشکاران گیاه خوار تامین کنند. این ماد نیز مشابه کراتین است و مقادیر بسیار کمی از آن در منابع گیاهی وجود دارد. این ماده بیشتر در سیستم عصبی یافت میشود. معمولا این ماده برای ورزشکارانی که ورزش حرفه ای را به صورت سنگین انجام میدهند بسیار ضروری است. این ماده در ورزش های پیشرفته و طولانی باعث میشود ورزشکار خستگی کمتری را حس کند و فشار کمتری به بدن ورزشکار بیاید. شما میتوانید در هنگام ورزش این مکمل را با آب میوه و یا آب ترکیب کنید و استفاده کنید. 
 
سخن پایانی
ورزشکاران به علت فعالیت بدنی بیشتری که دارند باید بیشتر از مردم عادی به فکر تامین منابع مورد نیاز بدنشان باشند. ورزشکاران گیاخوار به علت اینکه نمیتوانند از منابع غنی گوشت و مرغ برای تامین مواد مورد نیاز بدن خود استفاده کنند باید از مکمل های ضروری برای ورزشکاران گیاه خوار برای تامین منابع مورد نیاز بدنشان استفاده کنند. تامین این مواد از طریق مکمل ها به ورزشکاران کمک میکند که بتواند بدون دغدغه و چالش به ورزش خود ادامه دهند. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب