کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

مپ ال 90

485 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 06 تیر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
3.5

مپ سنسور ال 90

به صورت کلی جایگاه مپ ال 90 در هوای ورودی به موتور است در ماشین های جدید انژکتور مانند ال 90 سنسور فشار هوا با سنسور دمای هوا به شکل یکنواخت در یک قالب بر روی مانیفولد هوا گماشته می شود و به شکل مستقیم فشار و دمای هوا را از مانیفولد هوا بدون احتیاج به شیلنگ می گیرد. به علت مزیت های بی شماری که این طرح دارد در بیشتر ماشین های انژکتوردار مانند ال 90 به کار برده می شود. در زمان نصب مپ ال 90 نکات مهمی وجود دارد که بایستی آن ها رعایت شوند. مناسب ترین و بااهمیت ترین شیوه جهت عیب یابی سنسور رجوع به یک تنظیم موتور کارآزموده و حرفه ای است که با کمک دستگاه دیاگ این عیب یابی را انجام دهد و چنان چه به تعویض مپ ال 90 احتیاج بود، این کار را انجام دهد.

مپ سنسور ال 90

سنسور دمای ال 90

سنسور دمای هوای ورودی وظیفه دارد سنجش میزان دمای هوای ورودی به موتور بر عهده سنسور دمای هوا است پس از اندازه گیری این عدد را به واحد کنترل الکترونیک ( ایسیو ، ecu ) اعلام کند. واحد کنترل الکترونیک هم با کمک اطلاعات دریافت شده از سنسور دمای هوا میزان جرم هوای ورودی به موتور ماشین را حساب می کند، البته حساب کردن جرم هوای ورودی به موتور ماشین تنها با کمک سنسور دمای هوای ورودی صورت نپذیرفته بلکه با کمک سنسورهای فشار هوا و وضعیت دریچه گاز نیز صورت می پذیرد و سطح پاشش سوخت را در مقایسه با دمای هوای ورودی به موتور ماشین مشخص می کند. پس یکی از سنسورهای موثر در میزان مصرف سوخت سنسور دمای هوای ورودی است.

مپ سنسور l90

یکی از سنسورهای خودرو ال 90، مپ سنسور طرح گرین است. این قطعه، یکی از لوازم یدکی کارآمد برای این اتومبیل به حساب می آید. مپ ال 90 جزو سنسورهای با اهمیت در اتومبیل است که با اندازه گیری و تعیین سطح فشار هوای داخل شده به موتور ماشین، در عملکرد مناسب موتور و تنظیم میزان سوخت خودرو، تاثیرگذار باشد.

افت دور موتور ال 90

یکی از معضلات رایج ماشین های رنو از جمله ال 90  گاز خوردن و افت دور موتور آن است. این افت دور موتور ماشین ال 90 در لحظه استارت اولیه در صبح ها اتفاق می افتد. صاحب خودرو با استارت زدن ماشین عقربه ی دور موتور را مشاهده می کند که روی عدد بالایی ثابت شده و با تاخیر پایین می آید. بایستی دور موتور در وضعیت ساسات اندکی بیشتر از عدد یک و روی ۱۱۰۰ rpm باشد و در وضعیت درجا و موتور گرم بین ۷۰۰ الی ۸۰۰ rpm باشد. چنان چه دور موتور از اعداد گفته شده بیشتر باشد خودرو ال 90 مشکل گاز خوردن و افت دور موتور دارد.

علائم خرابی سنسور مپ

چنان چه ECU خودرو اطلاعات درستی از مپ سنسور به دست نیاورد، نمی‌تواند وضعیت درست دریچه های ورودی هوا به موتور را کنترل و سر و سامان دهد. همین مورد هم می‌تواند موجب گردد تا هنگامی که موتور ماشین احتیاج به هوای بیشتری دارد، ECU دریچه ورودی هوا را بسته و از ورود هوا به موتور خودداری کند. در این موقع ماشین شروع به ریپ زدن کرده و لرزش موتور مشاهده می شود. آزمودن سنسور مپ به طور معمول با دیاگ صورت می پذیرد. دیاگ برای پیدا کردن عیب سنسور مپ و ایرادات سنسور مپ، عملکرد و سطح باز و بسته بودن دریچه هوا و سطح فشار حساب شده از طرف مپ سنسور را با همدیگر قیاس می کند. چنان چه این داده‌ها استاندارد مد نظر را به دست نیاورد، ایراد سنسور مپ اعلام می گردد.

سنسور دور موتور ال 90 کجاست

سنسور دور موتور ال 90، دو پایه ارتباط دارد که به کامپیوتر اتصال داشته و می تواند به شکل امواج شبه سینوسی داده های مرتبط به دور لحظه ای موتور را به کامپیوتر بفرستد. این سنسور مثل سنسور دور موتور جدید ال 90 که عهده دار مسئولیت بسیار مهمی است، بالای سر چرخ دنده های فلایویل دور موتور ثابت شده است.همچنین برای مشاهده لیست لوازم یدکی خودرو می توانید به صورت اینترنتی از قیمت لوازم یدکی مطلع شده و لوازم یدکی رنو ، لوازم یدکی پژو و سایر برند ها را سفارش دهید.

سنسور مپ مگان ٢٠٠٠

مپ سنسور مگانی که در فروشگاه های اینترنتی به فروش می رسد کاملا اصل و اورجینال بوده و فابریک خودروی رنو است. در اصطلاح دیگر یعنی که این کالا با مدلی که به شکل فابریک و در موقع تولید از سوی کارخانه بر روی آن ثابت شده کاملا برابر است. چنان چه سنسور مپ مگان شما ایراد دارد کافی است از فروشگاه های آنلاین سفارش داده و در کمترین زمان ممکن آن را دریافت کنید.

سنسور دمای ال 90

جمع بندی

یکی از قطعات مهم در خودروی ال 90 مپ سنسور آن است. این قطعه می تواند سطح جریان هوای ورودی به موتور و هم چنین میزان سوخت داخل شده به موتور را کنترل کند. بنابراین برای خودرو اهمیت بسیار زیادی دارد تا این قطعه آسیب نبیند. در صورت آسیب دیدن این قطعه بهتر است ماشین خود را به یک تنظیم موتور کاربلد نشان دهید تا باکمک دستگاه خودرو را عیب یابی کند.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب