کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

مهندسی کامپیوتر گرایش الگوریتم و محاسبات

898 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 17 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مهندسی کامپیوتر گرایش الگوریتم و محاسبات یکی از گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر است. این رشته به دلیل اهمیت و ضرورتی که دارد در بسیاری از دانشگاه های بزرگ دنیا تدریس می شود. دانشگاه های بزرگی همچون هاروارد، استنفورد، مک گیل دانل جزو دانشگاه هایی هستند که در این رشته تحصیلی دانشجو می پذیرند. در رشته مهندسی الگوریتم و محاسبات به موضوعات عملی و تحقیقاتی و همینطور نظری پرداخته می شود و منظور آن درک عمیق مباحث نظری است. ما در این مقاله قصد داریم درباره گرایش الگوریتم و محاسبات مهندسی کامپیوتر صحبت کرده و چارت درسی و مباحثی پیرامون آن را مطرح کنیم.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

مهندسی کامپیوتر گرایش الگوریتم و محاسبات

معرفی مهندسی کامپیوتر الگوریتم و محاسبات

چنانچه در بخش ابتدایی گفتیم این رشته شامل مباحث نظری، عملی و تحقیقاتی است و با هدف آشنایی بیشتر مبانی نظری رشته کامپیوتر به وجود آمده است. مبانی نظری این رشته که همان الگوریتم ها و پیچیدگی فرآیندهای محاسبات انواع سیستم ها و روش هاست موضوع اصلی این گرایش است. درباره ضرورت و اهمیت این رشته باید بگوییم به سبب اینکه کامپیوترها در حل مسئله های الگوریتمی نقش بزرگی دارند، مورد توجه بسیای از پژوهشگران قرار گرفته اند و همینطور رشته الگوریتم و محاسبات به دلیل یافتن راه حل های مناسب برای مسائل مختلف، مرکز توجه دانشمندان این رشته قرار گرفته است. دانش آموختگان این رشته توانایی حل مسائل واقعی را توسط الگوریتم های تقریبی، مدل سازی، توصیف راستی آزمایی، تست، الگوریتم های گراف و شبکه و الگوریتم های تقریبی دارند. دانشجویان رشته الگوریتم و محاسبات هر واحد نظری را برابر 32 ساعت فرا می گیرند. طول دوره تحصیل این رشته مانند اغلب گرایش های کارشناسی ارشد، دو سال است. تعداد واحد های درسی گرایش محاسبات 32 واحد بوده که 6 واحد آن پایان نامه است. دانشجویان این رشته 17 واحد از 32 واحد درسی خود را باید از بین دروس اجباری و اصلی و 9 واحد را از درس های اختیاری بگذرانند.

چارت دروس الگوریتم و محاسبات

رشته مهندسی کامپیوتر گرایش الگوریتم و محاسبات مانند برخی از رشته های دیگر، دارای تعدادی واحد اجباری است که دانشجویان باید در طول تحصیل خود حداقل 5 درس آن را بگذرانند. تمام این دروس 3 واحدی بوده به جز درس سمینار که دو واحدی ارائه می شود. درس های اجباری این رشته عبارتند از: الگوریتم های تقریبی، الگوریتم های تصادفی، الگوریتم های گراف و شبکه، سیستم های توزیع شده، الگوریتم های پیشرفته و سمینار. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چارت دروس الگوریتم و محاسبات می توانید به سایت های مربوطه مراجعه کرده و آنها را مطالعه کنید.

الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران

رشته مهندسی کامپیوتر با گرایش الگوریتم و محاسبات برای اولین بار در 9 دانشگاه برق و کامپیوتر و دانشکده مهندسی دانشگاه تهران تدریس شد. دانشجویان گرایش الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران در دانشکده اصلی تحصیل می کنند. اما آموزش های دانشجویان سایر گرایش های کامپیوتر در دانشکده فنی دانشگاه تهران یعنی واقع در خیابان امیر آباد است که از نظر محل تحصیل با این دانشجویان گرایش الگوریتم تفاوت دارند. رشته الگوریتم که در واقع یک میان رشته ای محسوب می شود، با رشته های علوم مهندسی هماهنگ است. برخی از اساتید گروه مهندسی الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران عبارتند از: دکتر معظمی، دکتر کمندی و دکتر شعبان خواه.
 

الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران

فرصت های شغلی فارغ التحصیلان رشته مهندسی الگوریتم و محاسبات

فرصت های شغلی خوبی در انتظار دانش آموختگان رشته مهندسی الگوریتم است چنانچه در زمینه های مختلف تحصیلی و شغلی خود، مهارت گوناگونی کسب کرده باشند. مشاغلی مانند طراح وب، پژوهشگر علوم کامپیوتر، مدیریت امنیت اطلاعات، مدیر وب، کارشناس پایگاه داده، تحلیلگر و طراح نرم افزار و برنامه نویس برای فارغ التحصیلان رشته الگوریتم و محاسبات مناسب است. اگر دقت کرده باشید متوجه می شوید که برای کسب موفقیت شغلی در زمینه هایی که ذکر کردیم باید علاوه بر مدرک مهندسی الگوریتم و محاسبات، توانایی های مناسبی هماهنگ با شغل درخواستی خود کسب کرده باشید.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت مشاوره تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاور درسی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

فرصت های شغلی فارغ التحصیلان رشته مهندسی الگوریتم و محاسبات


جمع بندی
یکی از گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر، گرایش الگوریتم و محاسبات است. این رشته برای درک عمیق مبانی و مباحث نظری کامپیوتر به وجود آمده است. رشته مهندسی الگوریتم و محاسبات شامل دروس مختلف علمی، تحقیقاتی و نظری است. این رشته دارای اهمیت زیادی بوده به طوری که در بیشتر دانشگاه های بزرگ جهان مانند هاروارد و استنفورد، تدریس می شود. این رشته به سبب اینکه حل مسائل پیچیده را برعهده دارد، دارای اهمیت بسیاری است. طول مدت تحصیل در این رشته دو سال بوده و دانشجویان باید در طی این دوره 32 واحد درسی را بگذرانند. از بین این 32 واحد درسی،دانشجویان باید 17 واحد آن را از بین دروس اجباری و اصلی بگذرانند. 9 واحد از دروس این رشته اختیاری و 6 واحد آن نیز به رساله تحصیلی اختصاص دارد. بازار کار رشته مهندسی کامپیوتر محاسبات برای کسانی که دارای مهارت و توانایی های جانبی هستند، خوب است. این افراد متخصص می توانند در شغل هایی مانند مدیریت امنیت شبکه، کارشناس پایگاه داده، طراح وب، برنامه نویس و پژوهشگر علوم کامپیوتر فعالیت داشته باشند. برخی از دروس اختصاصی این رشته شامل الگوریتم های تصادفی، الگوریتم های تقریبی و سیستم های توزیع شده است.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب