کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

مهندسی پزشکی

594 بازدید
درج شده در روز شنبه, 06 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مهندسی پزشکی یکی از علومی است که به تازگی مورد توجه قرار گرفته است. کارشناسان این علم تلاش می کنند تا با تلفیق علوم مهندسی و پزشکی رویکردی جدید به درمان بیماری ها داشته باشند. بنابراین، کسانی که به تکنولوژی روز دنیا علاقه مند هستند و می خواهند در زمینه درمانی فعالیت داشته می باشند می توانند در این رشته موفق شوند. یکی از مسائل مهمی که این علم به آن توجه دارد تلاش برای طراحی اندام های مصنوعی برای افرادی است که عضوی از بدن خود را از دست داده اند. امروزه این بخش از مهندسی پزشکی پیشرفت بسیار زیادی کرده است. در گذشته، تنها عضوی مصنوعی برای فردی که دچار نقص عضو شده بود طراحی می شد. اما امروزه، مهندسان تلاش می کنند تا عضوهای مصنوعی را طوری طراحی کنند که به اندام های طبیعی اندام انسان نزدیک باشند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

مهندسی پزشکی


به طور مثال، یکی از مطالعات جدیدی که در کشور فرانسه صورت گرفت بر طراحی لباس الکترونیک برای افرادی که فلج شده بودند تمرکز داشت. در این مطالعه، ایمپلنت هایی در مغز افراد کار می گذاشته می شد و این افراد با استفاده از امواج مغزی خود می توانستند برای لحظه ای بدون کمک به دیگران راه بروند. یکی از افرادی که در آزمایش شرکت بود حس خود را مانند حس کسی توصیف کرد که برای اولین بار پا به کره ماه گذاشت!
 

مهندسی پزشکی بر چه دروسی تمرکز دارد؟


همانطور که می دانید، وسایل و تجهیزات پزشکی زیادی برای تشخیص و درمان بیماریها مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از وظایف کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند این است که با روش نصب، راه اندازی و تعمیر این دستگاه ها آشنایی داشته باشند و بتوانند آموزش های کاربردی را در خصوص استفاده درست از این ابزارها به کادر درمانی بدهند. همانطور که تا به حال متوجه شده اید، هدف مهندسی پزشکی ایجاد شرایط بهتر برای بهبود حال بیماران و ارتقا سطح کیفی سلامتی است!

مهندسی پزشکی بر چه دروسی تمرکز دارد؟

یکی از سوالات پرتکرار برای کسانی که قصد دارند در این رشته ادامه تحصیل دهند این است که در زمان تحصیل در این رشته چه درسهایی را باید بخوانند؟. همانطور که از نام این رشته مشخص است آشنایی با دروس ریاضی و فیزیک یکی از پایه های اصلی تحصیل در این رشته به شمار می روند. بنابراین اگر شما قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارید، باید ریاضی خود را تقویت کنید. در زمان تحصیل در این رشته شما باید دروس زیر را بگذارنید:
•    کامپیوتر
•    الکترونیک
•    فیزیولوژی
•    آناتومی بدن
•    طراحی رباتیک

بازار کار رشته مهندسی پزشکی

به جرات می توان گفت که یکی از پردرآمدترین رشته های تحصیلی رشته مهندسی پزشکی است. با توجه به نیاز فزاینده جوامع به ارتقا کیفیت زندگی، امروزه امور سلامتی و پزشکی بیش از پیش مورد توجه همگان قرار گرفته اند. یک بررسی جهانی نشان داده است که رشته مهندسی پزشکی در بین سال 2020 تا 2022 در بین مشاغل پر درآمد دنیا قرار گرفته است. بنابراین اگر شما می خواهید وارد این رشته شوید، بدون نگرانی از آینده کاری و شغلی خود می توانید برای این رشته اقدام کنید. اما قبل از ورود به این رشته باید مواردی را در نظر داشته باشید.

بازار کار رشته مهندسی پزشکی

 
با توجه به این موضوع که رشته مهندسی پزشکی تلفیقی از مهندسی و پزشکی است شما باید برای این رشته مصمم باشید و ساعات زیادی را به مطالعه اختصاص دهید. بی شک در ابتدای راه اینکار کمی دشوار خواهد بود، اما بعد از مدتی ممارست در این زمینه می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید. همچنین باید بدانید که کشورهای زیادی مانند آمریکا و آلمان در رشته مهندسی پزشکی به طور تخصصی کار می کنند. در نتیجه شما باید با علم روز دنیا پیش بروید و هرگز از مطالعه مقالات معتبر در این زمینه غافل نشوید. این رشته نیازمند خلاقیت است. در واقع، در این رشته به شما این فرصت داده می شود تا برای مشکلات سلامتی وسایل مورد نیاز را طراحی کنید. شما باید ارتباط خود را با بیماران حفظ کنید و با نیازهای آنها از نزدیک آشنا داشته باشید. در اینصورت بهتر می توانید وسایلی را طراحی کنید که به خلق تجربه بی نظیر در درمان به بیماران کمک می کنند.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت مشاوره تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاور درسی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

یکی از دانشگاه های ایران که در رشته مهندسی پزشکی دانشجو می پذیرد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. اما با توجه به این موضوع که رقابت برای ورود به این رشته زیاد است، شما باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید تا بتوانید در آینده در این دانشگاه تحصیل کنید. دانشگاههای دیگری مانند دانشگاه تهران نیز در این رشته دانشجو می پذیرند. شما می توانید لیستی از دانشگاه های که این رشته را ارائه می دهند تهیه کنید تا بتوانید برنامه ریزی بهتری برای تحصیل داشته باشید.
 

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

استخدام علوم پزشکی

اگر می خواهید که در رشته مهندسی پزشکی استخدام شوید، می توانید از طریق آزمونهای معتبر که در سایت علوم پزشکی اعلام می شوند، اقدام به شرکت در این آزمونها بکنید. این اطلاعات دائما به روز می شوند، در نتیجه شما باید دائما این سایت را دنبال کنید. همچنین، با توجه به دانشی که دارید می توانید شرکت های دانش بنیان تاسیس کنید و با برنامه ریزی اصولی به یکی از شرکت های برتر در این زمینه تبدیل شوید.
جمع بندی
در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با رشته مهندسی پزشکی آشنا کنیم و موارد مرتبط با آن را برای شما مطرح کنیم. اگر برای تحصیل در این رشته مصمم هستید بهتر است با مشاوران تحصیلی در این زمینه در ارتباط باشید. تجارب آنها به شما کمک می کنند تا بهتر بتوانید برای تحصیل در این رشته قدم بردارید.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب