کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

مهندسی صنایع

603 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 08 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

رشته های مهندسی از دیرباز تا کنون مورد توجه کسانی بوده اند که قصد ادامه تحصیل داشته اند. یکی از دلایل این امر بازار کار خوبی است که این رشته ها دارند و افراد می توانند با خیالی آسوده به تحصیل بپردازند. رشته های مهندسی معمولا از رشته هایی به شمار می آیند که افراد در سطح جامعه به آنها نیاز دارند و همین امر سبب می شود بسیاری از دانش آموزان خود را برای تحصیل در این رشته ها آماده کنند تا بتوانند پاسخگوی نیازهای رو به رشد جامعه باشند. در واقع، رشته های مهندسی با توجه به نیازهای جوامع به روز رسانی می شوند. به طور مثال در گذشته شاید بنایان نیز می توانستند طرح خانه و یا ساختمان را بکشند. اما امروزه اینکار به یک حرفه تخصصی تبدیل شده است و افراد باید تنها از معماران بخواهند تا کار نقشه کشی را برای آنها انجام دهند. اما بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید که تنها به صرف تحصیل در رشته ای خاص نمی توانید به موفقیت برسید. شما باید تلاش کنید در رشته تحصیلی خود خلاق باشید و از رویکردهای نو و تازه برای حل مسائل استفاده کنید. تنها در این صورت است که می توانید به موفقیت چشمگیری دست پیدا کنید. یکی از رشته های پرطرفدار علوم مهندسی رشته مهندسی صنایع است. در ادامه تلاش می کنیم تا اطلاعات شما را در مورد این رشته بالا ببریم.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره آنلاین تحصیلی و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره درسی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاور درسی انلاین باخبر شوید.

مهندسی صنایع

معرفی رشته مهندسی صنایع

اگر می خواهید برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع اقدام کنید، باید در دبیرستان رشته ریاضی و فیزیک بخوانید ( به طور کلی، برای ورود به تمامی گرایش های مهندسی در مقطع کارشناسی، شما باید در دبیرستان در رشته ریاضی و فیزیک تحصیل کنید). رشته مهندسی صنایع رشته ای کاربردی است که تلاش می کند تا پلی میان منابع انسانی و تکنولوژی ایجاد کند. همانطور که می دانید رشته های مهندسی، مانند مهندسی عمران و یا کامپیوتر، بر روی سازه فیزیکی تمرکز دارند تا بتوانند شرایطی بهتر را برای ارتقا سطح کیفی زندگی افراد به وجود بیاورند، اما مهندسی صنایع تنها رشته ای در علوم مهندسی به شمار می رود که بر روی عامل انسانی همراه با تکنولوژی تمرکز دارد. اگر بخواهیم در این مورد بیشتر توضیح دهیم بهتر است به این مثال توجه داشته باشید
« کارخانه ای را در نظر بگیرید که افراد زیادی در آنجا کار می کنند و دستگاههای زیادی برای تولید وجود دارند. حجم زیاد کارگران سبب شده است که افراد برای کار با یک دستگاه دائما دچار تنش شوند و همواره از این موضوع شکایت کنند که دستگاه برای انجام کارهای آنها هیچ وقت خالی نیست به همین دلیل نمی توانند کاری را به موقع تحویل دهند. در اینجا وظیفه مهندس صنایع است که با در نظر گرفتن ویژگی های دستگاه و تعداد کارگران برنامه ای را برای آنها تنظیم کند تا تمامی افراد بتوانند در صورت نیاز از آن استفاده کنند. در نتیجه دستگاه همیشه کار می کند و دیگر فردی به بهانه مشغول ماندن دستگاه نمی تواند از کار سر باز زند. این به معنای افزایش بهره وری و سود و درآمد کسب و کار است». بهتر است بدانید که رشته مهندسی صنایع در اوایل قرن نوزدهم با رخداد انقلاب صنعتی در فرانسه مورد توجه قرار گرفت. در واقع، صاحبان صنایع به دنبالی افرادی بودند که با استفاده از دانش و اصول تخصصی برای آینده کسب و کار آنها برنامه ریزی کنند. با پیشرفت علم و تکنولوژی در سراسر دنیا به زودی این رشته به رشته ای پرطرفدار تبدیل شد و اکنون افرادی که به دنبال انجام کارهای ترکیبی در منابع انسانی و تکنولوژی هستند، این رشته مهندسی صنایع را رشته ای ایده آل برای رسیدن به اهداف خود می دانند.
 

معرفی رشته مهندسی صنایع

معرفی گرایش های ارشد مهندسی صنایع

معمولا پس از تحصیل در مقطع کارشناسی، افراد برای تحصیل در کارشناسی ارشد باید به صورت تخصصی تر رشته خود را انتخاب کنند. به طور مثال اگر شما در مقطع کارشناسی در رشته حقوق تحصیل می کنید، هنگامی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید باید یکی از گرایش های این رشته مانند حقوق بین الملل و یا حقوق جزا را انتخاب کنید. این موضوع در مورد رشته مهندسی صنایع نیز صادق است. گرایشی های رشته مهندسی صنایع در مقطع کارشناسی ارشد به شرح زیر هستند
•    بهینه سازی سیستم ها
•    سیستم های سلامت
•    لجیستیک و زنجیره تامین
•    مدیریت پروژه
•    سیستم های کلان
•    آینده پژوهشی
•    مدیریت مهندسی
•    مدیریت نوآوری و فناوری
•    سیستم های مالی

بازار کار رشته مهندسی صنایع

بازار کار و درآمد هر رشته سوال بسیار مهمی است که بسیاری از افراد قبل از ورود به رشته ای خاص می پرسند. بهتر است بدانید که مطالعات جهانی نشان می دهند با توجه به نیاز روز افزون بشر به تکنولوژی و نقش انسانها در استفاده از آن تمامی کسب و کارها به مهندسان صنایع نیاز دارید. این رشته جز رشته های پردرآمد در سراسر دنیا قرار دارد.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصیلی و دوره های آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره آنلاین انتخاب رشته ، کنکور ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از قیمت مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

بازار کار رشته مهندسی صنایع


جمع بندی
همانطور که تا به حال متوجه شده اید این رشته بر دو فاکتور مهم، انسان و صنایع، در رشد کسب و کارها سر تمرکز دارد. اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که به تکنولوژی علاقه مند هستید و تمایل دارید بر نقش انسانها در استفاده از تکنولوژی در افزایش کیفی کار مطالعه کنید، بی شک این رشته یکی از بهترین رشته هایی است که به شما کمک می کند تا به این هدف خود برسید و از تحصیل در این رشته لذت ببرید. رشته مهندسی صنایع امروزه به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته های مهندسی به شمار می رود، که بسیاری از دانش آموزان رشته ریاضی فیزیک در تلاش هستند، که در دانشگاه در این رشته پذیرفته بشوند.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب