کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

منافذ باز پوست

293 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 04 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

منظور از منافذ باز پوست چیست ؟

منظور از منافذ باز پوست منافذ و حفره های ریز کوچکی است که در پوست بدن و به خصوص ناحیه ی پوست صورت ایجاد می شوند ولی دلیل به وجود آمدن منفذهای باز پوست چیست؟ برای پاسخ به این سوال لازم است در ابتدا قدری درباره ی ساختمان مو و ویژگی های آن توضیحاتی را بدهیم.

هر تار موی انسان در هر ناحیه ای از بدن که باشد، روند رشدی خود را از قسمتی به نام فولیکول آغاز می کند، ممکن است از یک فولیکول چند مو خارج شود ولی برای هر فولیکولی که وجود دارد، یک منفذ نیز وجود دارد تا موها با ادامه رشد خود بتوانند از سطح پوست خارج شوند. پوست سرتا سر بدن ما به جزو نواحی کف دست و پا از موهای ظریفی تشکیل شده است و علت منافذ باز پوست همین مورد می باشد.

منافذ باز پوست

چرا منافذ باز پوستی به تدریج بزرگ می شوند؟

فولیکول مو به وسیله غده سباسه از نوعی چربی پر می شود و مو با ادامه ی رشد به سطح پوست می رسد. طبق مطالعات دانشمندان از مهمترین دلایلی که باعث می شوند تا منافذ باز پوستی به تدریج بزرگ می توان به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

  • افزایش چربی پوست از میزانی بیشتر می تواند باعث بزرگتر شدن منفذهای باز پوستی شود
  • به صورت ژنتیکی منفذهای باز پوستی برخی از افراد بزرگتر از سایرین می باشد.
  • کاهش کلاژن پوستی یکی از اصلی ترین دلایل برای بزرگ شدن منفذهای باز پوستی به شمار می آید.
  • افزایش سایز فولیکول مو می تواند باعث بزرگتر شدن منفذهای باز پوستی شود.
  • عدم استفاده از پاکسازی صورت و بدن به خصوص بعد از انجام آرایش های غلیظ می تواند تاثیر مخربی در روند سلامتی پوست داشته باشد و باعث بزرگ شدن منفذهای باز پوستی می شود.

راه کارهایی برای رفع منافع باز پوست

راه کارهایی برای رفع منافع باز پوست

از اصلی ترین علت منافذ باز پوست کاهش میزان کلاژن سازی پوست به واسطه عوامل محیطی مختلف و یا افزایش سن است و دلیل دیگری که بسیار متداول می باشد، استفاده از مواد آرایشی صورت و پاک نکردن به موقع این مواد از پوست می باشد. در ادامه لیستی از بهترین راهکارهای مورد استفادعه و تایید شده برای رفع منافع باز پوست، برایتان تهیه کرده ایم:

  • استفاده از نوع خاصی از پماد ها و کرم کرم برای منفذهای باز پوست ضروری می باشد که توسط پزشک متخصص باید تجویز شود.
  • بستن منفذهای باز پوست با لیزر یکی از روش هایی است که در دنیای امروز بسیار پر طرفدار می باشد و هزینه لیزر منفذهای باز پوست به نسبت نتیجه ای که می دهد بسیار مناسب قلمداد می شود.
  • استفاده از صابون برای منفذهای باز پوست در جهت پاکسازی پوست نیز توصیه می شود.

آیا درمان منافذ باز پوست با میکرونیدلینگ امکان پذیر می باشد؟

درمان منفذهای باز پوست با میکرونیدلینگ امکان پذیر می باشد ولی اینکه اینکه این امر به چه صورتی انجام می پذیرد ، موردی است که در این قسمت از مقاله قصد داریم درباره ی آن بحث کنیم. میکرونیدلینگ با ایجاد منفذهای و سوراخ هایی در پوست، آن را تحریک می کند تا با افزایش کلاژن سازی موجبات بهبود و سلامتی پوست را فراهم می کند. کلاژن نوعی پروتئین طبیعی است که به انعطاف پذیری پوست کمک می کند و آن را جوان و شاداب می کند. با افزایش سن میزان کلاژن سازی پوست به صورت قابل ملاحظه ای کاهش می یابد و پوست دیگر مانند قبل قادر به ترمیم ضایعات پوستی رخ داده، نخواهد بود. به مین دلیل است که با وجود مشکلات محیطی پوست دیگر قادر به ترمیم منفذهای باز پوست نخواهد بود ، میکرونیدلینگ امکان کلاژنسازی پوست را افزایش می دهد و منفذهای باز پوست رفع میشوند.برای استفاده از خدمات زیبایی می توانید از طریق كلينيك زيبايي انواع خدمات پوست و زیبایی مانند: مزوتراپی ، تزریق ژل لب ، تزریق بوتاکس ، لیز مو ، کاشت مو ، میکرونیدلینگ صورت ، افتادگی پلک و ...را دریافت کنید . و به صورت اینترنتی نوبت کلینیک تخصصی پوست و مو مد نظر خود را رزرو نمایید.

جمع بندی

منفذهای باز پوست و یا به اصطلاح پوست پرتغالی یکی از مشکلاتی است که بسیاری از ما در ارتباط با زیبایی و سلامت پوست خود با آن درگیر هستیم. منظور از منفذهای باز پوست منافذ و حفره های ریز کوچکی است که در پوست بدن و به خصوص ناحیه ی پوست صورت ایجاد می شوند ، . پوست سرتا سر بدن ما به جز نواحی کف دست و پا از موهای ظریفی تشکیل شده است و علت منافذ باز پوست همین مورد می باشد. به جز مواردی که به صورت ژنتیکی باعث می تواند باعث بزرگتر شدن منفذهای شود، نگهداری از پوست برای کاهش منفذهای اهمیت زیادی دارد. در صورت بروز این مشکل راه های مختلفی برای رفع آن وجود دارد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب