کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

معرفی سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

198 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 24 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دکوراسیون داخلی موضوعی است که بسیاری از افراد به آن علاقه مند هستند و همواره پیگیر دنیای مد در حوزه دکوراسیون منزل، محل کار و تمامی سبک ها و اکسسوری های متنوع آن هستند. در دنیای امروزی سبک دکوراسیون ها برخلاف گذشته بیشتر به سمت طراحی های خلوت، ساده و در حالت کلی مینیمال پیش می رود. امروزه استفاده از رنگ های نود و خنثی، زرق و برق و طراحی های محو و ملایم بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرند. پس جای تعجبی ندارد که سبک هایی مثل: سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی امروزه طرفداران زیادی داشته باشد. طراحی های مدرن امروزی از آنجایی که همگی هدف هرچه ساده تر بودن طراحی را دنبال می کنند در بعضی موارد با هم اشتباه گرفته می شوند. به همین دلیل در این مقاله مواردی را برای آشنا شدن بیشتر شما با دکوراسیون داخلی به سبک کشورهای اسکاندیناوی و تفاوت های آن با سبک مینیمال آورده ایم.

تاریخچه سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

طراحی به این سبک در اوایل قرن بیستم شروع شد و علت جذاب بودن آن سادگی و کاربردی بودنش بود. در ابتدا راه تنها در پنج کشور آن هم در حوزه اسکاندیناوی مثل: دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد وجود داشت اما اوج پیشرفت و افزایش علاقه افراد به آن در سال ۱۹۵۰ و به طور کلی بعد از جنگ جهانی دوم شروع شد. اگرچه فعالیت هایی در این زمینه از سال ۱۹۱۴ توسط یک طراح دانمارکی آغاز شده بود که در مجله ای با نام سبک هنری واقعی و در جهت آشنایی هرچه بیشتر افراد با صنایع دستی دانمارکی و استفاده از آن در دکوراسیون منازل خود بود. سال‌های بعد تلاش‌های بیشتری صورت گرفت و پیشرفت زیادی در این سبک طراحی که امروزه ما آن را با نام سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی می شناسیم، رقم خورد. اما تا آن زمان هیچکدام از این فعالیت ها با این نام شناخته نمی شدند. با گذشت زمان و پیشرفته تر شدن زندگی در تمام حوزه ها صنعت دکوراسیون داخلی نیز با پیشرفت های زیادی روبرو شد  تا جایی که امروزه جای خود را در زندگی افراد باز کرده است و روزانه طرفداران بیشتری را به خود علاقه مند کرده است. اما در سال ۱۹۵۴ نمایشگاهی با عنوان طراحی در اسکاندیناوی برگزار شد که این نمایشگاه در دنیای دکوراسیون مدرن از جایگاه والایی برخوردار است. این نمایشگاه در آمریکا و با هدف آشنایی مردم این کشور با دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی برگزار شد. می توان گفت برای اولین بار به صورت رسمی دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی، از این طریق به سایر کشورها راه پیدا کرد.

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

آیا سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی همان سبک مینیمال است؟

امروزه با افزایش تعداد سبک های دکوراسیون و شباهت آن ها در برخی المان ها در برخی موارد طراحی ها با هم اشتباه گرفته می شوند. سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی نیز در بعضی مواقع با طراحی دکوراسیون مینیمال به سختی قابل تشخیص از هم هستند و شاید بیشتر افراد تفاوت این دو رو متوجه نشوند. بعضی افراد نیز طراحی مینیمال را مادر تمامی طراحی های مدرن امروزی می دانند و دکوراسیون داخلی به سبک اسکاندیناوی را تقلید یا شبیه سازی از سبک دکوراسیون مینیمالیست بدانند. برخی نیز آن را از شاخه‌های این مینیمالیست می‌دانند. در ادامه با بررسی چند مورد از مواردی که این دو را از هم تمیز می دهند به شما آموزش مختصری خواهیم داد که سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی چه تفاوتی با سبک دکوراسیون داخلی مینیمال داشته و برای خود چه مشخصه‌هایی را در نظر گرفته تا تفاوتش با طراحی مینیمال بارز باشد. اگرچه در برخی از موارد با هم پوشانی دارند اما تلاش های زیادی برای جداسازی این دو از هم انجام شده است.

مشخصه های سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

در طراحی به سبک مینیمال بزرگترین مشخصه رنگ است، به صورتی که راحتی و گرمای محیط فدای اجرا و پیاده سازی سبک می گردد اما در سبک اسکاندیناوی راحتی و دلنشینی محیط بسیار مهم است. این موضوع را می‌توانیم به شرایط اقلیمی کشورها نیز مربوط دانست چرا که  کشورهای حوزه اسکاندیناوی، سردسیر بوده و تلاش بر این شده که محیط داخلی خانه گرمابخش خانواده باشد. پس رنگ یکی از مشخصه های تمایز این دو سبک است. این تمایز را در یک کلام می توان اینطور معنا کرد که در طراحی مینیمال، سردی و اصطلاحا بی روح بودن محیط در ذوق کاربر می زند. مورد دوم امکان استفاده از الگوها و طرح های مختلف در بخش‌های مختلفی از خانه است که در سبک اسکاندیناوی این اجازه را به شما داده  اما در سبک مینیمال این کارامکان پذیر نیست.در نگاه اول ممکن است که شما تفاوت سبک مینیمال و اسکاندیناوی را متوجه نشوید اما اگر از یک محیط طراحی شده به سبک اسکاندیناوی وارد یک محیط مینیمال شوید، این سردی و بی روح بودن نسبی را متوجه شده و برعکس اگر از محیط مینیمال وارد محیط اسکاندیناوی شوید تا حدی گرما و صمیمیت آن شما را با خود همسو می کند. در حقیقت طراحان سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی به دنبال خلق چیز جدیدی نبودند، بلکه تنها به دنبال استفاده از مینیمالیست و ترکیب آن با عناصر بومی و اقلیمی خود بودند پس نمی توان طراحی دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی را چیزی مجزا از مینیمالیست دانست.

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

جمع بندی
امروزه علاقه بیشتر افراد به سمت هرچه مدرن تر و کاربردی تر شدن طراحی های دکوراسیون داخلی، سوق داده شده است. به همین دلیل است که طراحی مینیمال که می توان آن را مادر بیشتر سبک های طراحی مدرن امروزی دانست طرفداران زیادی دارد. سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی را نیز می توان یکی از شاخه های این سبک دانسته با این تفاوت که سردی بیش از حد آن را نداشته و می تواند گزینه مناسبی برای طراحی منازل ایرانی باشد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب