کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

معرفی انواع قاب پرده

39 بازدید
درج شده در روز شنبه, 27 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مطالبی در مورد قاب پرده و کاربرد آن

چنانچه گفتیم کتیبه پرده یکی از ملزومات مفید و مدرن پرده است. با وجود این قاب ها می توان زیبایی پرده را دوچندان کرد و از میله پرده ارزان نیز به راحتی برای پرده های گران استفاده کرد. میل پرده و قسمت نوار آن زیر پوشش قاب قرار می گیرد و جلوه و زیبایی پرده را افزایش می دهد. کتیبه ها انواع گوناگونی دارند و در رنگ ها و متریال مختلفی طراحی و ساخته می شوند. قیمت قاب های پرده مناسب است و شما می توانید با صرف هزینه اندکی نمونه ای از آنها را خریداری کنید. کتیبه را در رنگ های گوناگون و متنوعی تهیه می کنند و با همه نوع پرده و دکوراسیونی مورد استفاده قرار می دهند. رنگ هایی نظیر: قهوه ای، سیاه قلم، صدفی، طلایی و غیره برای قاب های پرده استفاده می شود. قاب ها در واقع جای قرنیز و گچ بری های قدیمی را نیز گرفته اند زیرا با وجود انواع قاب پرده دیگر نیازی به این ابزارهای قدیمی ندارید. 

قاب پرده

 
کتیبه ها به خصوص هنگامی که پنجره ها یا دیوار منتهی به آن دچار آسیب های مختلف شده باشند، بسیار مقرون به صرفه و کاربردی تر جلوه می کنند. زیرا هزینه تعمیر دیوار و پنجره در برخی موارد بسیار گران تر از هزینه یک کتیبه تمام می شود. در برخی از منازل و ساختمان ها ارتفاع پنجره بیش از سه متر است و این مشکلی برای نصب پرده به وجود می آورد. زیرا عرض پرده ها معمولا زیر سه متر است. با نصب انواع قاب پرده می توان این کمبود عرض پارچه پرده را جبران کرده و یک دکوراسیون زیبا و لوکس به وجود آورید.   

کدام نوع کتیبه کاربرد بیشتری دارد؟

همانطور که گفتیم کتیبه های گوناگونی در بازار وجود دارند و هر کس بر اساس سلیقه و نوع پرده یکی از انواع آنها را خریداری می کند. یکی از پرکاربردترین این ملزومات، نوع منبت کاری شده و پلاستیکی آن است. قیمت مناسب کتیبه های منبت کاری شده و پلاستیکی و همچنین زیبایی و تنوع آنها موجب استقبال مشتریان شده است. از طرف دیگر شستشو و تمیز کردن کتیبه های مذکور آسان بوده و در برابر رطوبت و آب، دچار آسیب نمی شوند. قیمت مناسب و نقوش سنتی و ظریفی که قاب های منبت کاری شده دارند، آنها را به عنوان یکی از پرطرفدارترین نوع کتیبه ها درآورده است. 
 

انواع قاب پرده زاویه دار و بدون زاویه

کتیبه ها به دو نوع زاویه دار و بدون زاویه تقسیم می شوند. در مکان هایی که محل نصب کتیبه در وسط دیوار باشد به طوری که از کناره های قاب چوب پرده دیده شود، از انواع قاب پرده زاویه دار استفاده می کنند. ساختار این کتیبه ها به این صورت است که یک قسم اصلی در وسط پرده و دو بخش جانبی در کناره های میل پرده نصب می شوند. اندازه بخش های جانبی کتیبه ها را بر اساس تعداد چوب پرده بین 10 تا 20 سانتیمتر مشخص می کنند. 
در مکانی که دو طرف قاب دیوار باشد و میل های پرده دیده نشوند از کتیبه های بدون زاویه استفاده می کنند. قاب پرده بدون زاویه ساده تر و نصب آن آسان تر است. 

کتیبه پرده

نصب انواع کتیبه های پرده

کتیبه های گوناگونی در بازار وجود دارند که معمولا با انواع پرده سازگاری دارند. این ملزومات موجب زیبایی و جلوه بیشتر پرده و دکوراسیون منزل می شوند. پرده های کتیبه دار موجب پوشش قسمت های نامناسب پرده یا پنجره می شوند و از عبور نور زیاد به ساختمان جلوگیری می کنند. طرح و رنگ قاب پرده اگر با مبلمان و وسایل دکوری دیگر هماهنگی داشته باشد، جلوه اتاق را دوچندان می کند. خرید انواع قاب پرده جهت منازل و ادارات مختلف صورت می گیرد و مشتریان از خرید آنها رضایت دارند. 
مدل های مختلف کتیبه ساده و سلطنتی و همینطور مدل والان کتیبه ای برای جلوه و زیبایی دکوراسیون منازل و ادارات گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. جهت نصب قاب ها باید لوازمی مانند متر، دستگاه منگنه، دریل، قیچی، مداد، قلاب ال و پیچ های مخصوص را آماده کنید. تعیین محل قاب و سپس نصب قلاب ال مانند پرده جزو مراحل اولیه نصب هستند. محل قرار گرفتن قلاب به قاب پرده را مشخص و با دریل سوراخ کنید. در این مرحله قاب به قلاب متصل شده و نصب صورت می گیرد. برخی از افراد تمایل به روکش کردن قاب دارند. به این طریق می توان انواع قاب پرده را با پارچه روکش و با پرده هماهنگ کرد. در این صورت باید پارچه مورد نظر را در بخش پشتی کتیبه منگنه کنید.  

جمع بندی
قاب ها یا کتیبه ها یکی از ملزومات مفید و کاربردی برای پرده ها محسوب می شود. با استفاده از این قاب ها می توانید بخشی از مناظر نامطلوب مانند سوراخ ها و چوب پرده را پوشش دهید. قاب های زاویه دار و بدون زاویه برای پرده های مختلفی طراحی شده اند. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب