کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

مشکلات باتری خودرو

167 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 23 فروردین,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مشکلات باتری خودرو مخصوصا باتری های قدیمی زیاد است، که در ادامه برای شما این مشکلات را به صورت کامل شرح خواهیم داد. باتری ها بعد از مدت زمان خاصی از بین می روند و دیگر کارایی قدیم را ندارند؛ این موضوع برای همه باتری ها، هم قدیمی و هم جدید صدق می کند و فرقی ندارد؛ البته می توان گفت هر وسیله ای بعد از چند سال از کار افتاده می شود و دیگر به کار نمی آید. تفاوت باتری قدیم و جدید این است که باتری های جدید پیشرفته تر هستند و عمر بیشتری دارند، ولی این به این معنا نیست که عمر آن ها نا محدود باشد. ضعیف شدن باتری می تواند، باعث ایجاد مشکلات باتری خودرو شود. ما در این مطلب به شما راجع به علت های مشکلات باتری خودرو و چگونگی تشخیص خرابی باتری و همه چیز در مورد باتری ها را توضیح خواهیم داد.برای خرید باتری خودرو و موتورسیکلت می توانید قیمت روز باتری آزاد و قیمت باتری دولتی را در وب سایت های معتبر فروش اینترنتی باتری ماشین و موتور مشاهده کنید و خرید خود را انجام دهید.

مشکلات باتری خودرو

تشخیص باتری معیوب

باتری معیوب می تواند، مشکلات زیادی را برای خودرو شما به وجود بیاورد و حتی ممکن است شما را در جایی لنگ بگذارد، که حتی فکر آن را هم نمی کردید؛ پس شما باید بتوانید تشخیص دهید که باتری معیوب چه نشانه هایی دارد؛ تا بتوانید قبل از وقوع این اتفاق جلوی آن را بگیرید و در سفر های طولانی با مشکل مواجه نشوید. روش هایی برای تشخیص مشکل باتری خودرو و معیوب بودن باتری خودرو وجود دارد، که به آن ها اشاره خواهیم کرد. یکی از مهمترین این راه ها این است، که که موتور استارت می خورد ولی به سختی روشن می شود یا اصلا روشن نمی شود؛ راه دیگر تشخیص این است، که چراغ های ماشین روشن نمی شوند یا اینکه موتور استارت می خورد ولی برق پشت فرمان نمی آید؛ این مواردی که ذکر شد جزو موارد مهمی است که در تشخیص مشکلات باتری خودرو به شما کمک می کند.

تشخیص باتری معیوب

تست خرابی باتری خودرو

چگونه بفهمیم باتری ماشین خراب است، همانطور که می دانید مشکلات باتری خودرو می تواند ضرر های زیادی به سیستم برقی ماشین ما وارد کند؛ پس برای اینکه خیالتان از بابت این مشکل راحت شود، باتری خود را به صورت منظم تست کنید. حالا شاید با خودتان بگویید که چگونه می توانیم باتری خودرو خود را تست کنیم و از مشکلات باتری خودرو خود با خبر شویم؟ باید بگوییم که این کار ساده است؛ اگر خودتان هم بخواهید می توانید به راحتی این کار را انجام دهید؛ ولی بهتر است به افراد متخصص در این زمینه مراجعه کنید، تا خیالتان از بابت تست راحت باشد. شما می توانید از یک ولت متر که دو مدل دارد، آنالوگ و دیجیتال استفاده کنید. پیشنهاد ما این است که از مدل دیجیتال این دستگاه استفاده کنید؛ زیرا اعداد در آن دقیق تر است.

تست خرابی باتری خودرو

تاثیر باطری در شتاب خودرو

اگر برای شما سوال پیش آمده که آیا باتری خودرو در شتاب آن تاثیر می گذارد؟ باید بگوییم که بله تاثیر می گذارد و تاثیر چشمگیری هم میگذارد. همان طور که می دانید باتری یکی از عوامل مهم، در تثبیت انرژی و تهیه نیروی کافی برای جرقه زدن است؛ پس قطعا این عوامل در شتاب اولیه یک ماشین تاثیر گذار هستند و باتری ماشین هرچه از قدرت بیشتری برخوردار باشد، انرژی بیشتری را ایجاد میکند؛ در نتیجه شتاب ماشین بیشتر می شود؛ پس کسانی که می گویند باتری تاثیر زیادی بر شتاب ماشین ندارد، کاملا در اشتباه هستند؛ زیرا باتری یکی از اصلی ترین قطعات تامین انرژی یک خودرو است .

تاثیر باتری ضعیف بر خودرو

همانگونه که در بالا اشاره کردیم، ضعیف بودن باتری ها می توانند باعث ایجاد مشکلات زیادی در سیستم برقی ماشین شوند و نیاز است که باتری ماشین خود را به صورت منظم چک کنید. پیشنهاد می شود که در یک سال دو بار این کار را انجام بدهید؛ تا این موضوع باعث خرابی های بیشتر در ماشین شما نشود؛ البته باتری های جدید، از نظر کیفیتی بهتر شده اند و پیشرفته تر و نیاز به مراقبت کم تری دارند؛ اما باز هم احتیاط شرط عقل است. تست این باتری ها هم ضرری ندارد؛ البته اگر از باتری های جدید استفاده می کنید؛ اما اگر از باتری های قدیمی استفاده می کنید، پیشنهاد ما این است که به صورت منظم باتریتان را چک کنید تا در مواقع مهم با مشکل مواجه نشوید. راه های تست باتری ضعیف شده را می توانید با یک جستجوی کوچک در اینترنت پیدا کنید.

تاثیر باتری ضعیف بر خودرو

چگونه بفهمیم دینام ماشین خراب است

یکی دیگر از مهمترین قطعات ماشین، دینام آن است. دینام خودرو وسیله ای است کار آمد، که سبب تولید برق در ماشین می شود. دینام یک قطعه فلزی است، که در کنار موتور زیر پمپ هیدرولیک قرار می گیرد، که در مدار چرخش موتور قرار می گیرد. دینام دارای یک قطعه به نام روتور است، که وظیفه آن این است که درون یک میدان مغناطیسی بچرخد و سبب ایجاد برق شود؛ شاید با خود بگویید که مگر باتری وظیفه تولید برق را ندارد پس دینام چیست؟ باتری به صورت یک منبع ذخیره کننده برق میباشد؛ دینام باعث تولید برق می شود و باتری را شارژ می کند.برای اطلاع از قیمت باتری ماشین بدون داغی و خرید باتری موتور سیکلت و خودرو می توانید به مرکز فروش باتری ماشین به صورت حضوری یا فروشگاه اینترنتی باتری موتور سیکلت و خودرو مراجعه کنید و با بهترین قیمت و اصلات کالا ، خرید باتری را انجام دهید.

 

چگونه بفهمیم دینام ماشین خراب است

جمع بندی

در اینجا شما را با تمامی علل خرابی باتری و مشکلات باتری خودرو آشنا کردیم؛ پس باید به این موضوع دقت داشته باشید، که باتری یکی از مهمترین عوامل در ماشین است و خرابی یا ضعیف شدن آن می تواند تاثیرات زیادی بر قطعات دیگر خودرو بگذارد؛ پس چک کردن و تست خرابی باتری را به صورت مکرر انجام دهید، تا خیالتان از بابت این مشکلات باتری خودرو راحت باشد.     

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب