Loading List Items...

مسواک زدن

40 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز شنبه, 08 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مسواک زدن، یکی از مواردی است که از همان دوران کودکی به ما توصیه شدیدی از طرف پدر و مادرمان میشد؛ اما چرا اینقدر توصیه می شد؟ والدین از اینکه قرار است کودکان چه راه هایی را پشت سر بگذارند، با خبر هستند؛ زیرا خود تمامی این مراحل را پیموده اند و دلیل اینکه برای مسواک زدن زیاد اصرار دارند، بخاطر این است که درد دندان و خرابی دندان را تجربه کرده اند. زدن مسواک، یکی از کار هایی است که باید حداقل دو بار در روز انجام گیرد. سلامت دهان و دندان، اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر تا به حال درد دندان را تجربه نکردید و مسواک هم نمی زنید، باید بگوییم که درد دندان و دهان عفونی، یکی از بد ترین اتفاقاتی است که میتواند برای هر انسانی رخ دهد؛ پس این موضوع را جدی بگیرید.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : کامپوزیت دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان ، عصب کشی دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

راهنمای خرید و معرفی 10 مدل از بهترین مسواک برقی های موجود در بازار

همانطور که میدانید زدن مسواک یک امر واجب است، که حتی از نظر دینی هم به آن اشاره شده است. شاید با خرابی دندان و عفونت آن آشنا نشده باشید، ولی دندان ها حتی دندان هایی که بهترین کیفیت را هم دارند، اگر از  آن ها مراقبت نکنید، خراب می شوند؛ زیرا در درون دهان همه انسان ها، باکتری های زیادی وجود دارد که با خوردن غذا و تجمع آن در دهان ایجاد می شوند؛ اما یکی از دغدغه های افراد این است که برای مسواک زدن چه مسواکی را انتخاب کنند که از همه نظر خوب باشد؟ ما در اینجا 10 مدل از آن ها را معرفی میکنیم؛ که می توانید از داروخانه ها خریداری کنید؛ که عبارتند از: مسواک اورال بی، مسواک آکواپیک، مسواک تریزا، مسواک برقی موزر، مسواک کارینا، مسواک برقی جیمی، مسواک برقی شیائومی، مسواک سوکاس، مسواک سو وایت و مسواک برقی رمینگتون.

مسواک زدن

مسواک مخصوص ایمپلنت

دندان های خراب، احساس خیلی بد و آزار دهنده ای به انسان ها میدهند. راه های زیادی برای بر طرف کردن این مشکل وجود دارد؛ یکی از این راه های پرکاربرد، کاشت دندان یا همان ایمپلنت است. در روش ایمپلنت، متخصص اقدام به کاشت دندان های مصنوعی میکند؛ به صورتی که دقیقا شبیه به دندان های اصلی عمل می کنند؛ اما شاید با خود بگویید حال که دندان های مصنوعی را در دهان دارم، دیگر نیازی به مراقبت از این دندان ها ندارم؛ باید در مورد این مسئله بگویم که اگر چنین فکری میکنید، سخت در اشتباهید. ایمپلنت دندان ها، نیاز به مراقبت شدیدی دارد؛ حتی بیشتر از دندان های اصلی و مراقبت نکردن از آن ها باعث ایجاد عفونت در بافت های اطراف آن می شود. مسواک کردن، یکی از راه های مراقبت از این ایمپلنت هاست. پزشک متخصص ایمپلنت، باید تمامی مراحل مراقبت را به شما آموزش دهد. برای نگهداری از ایمپلنت ها و آسیب نرسیدن به آن ها بهتر است از مسواک های نرم و مخصوص ایمپلنت استفاده کنید.

روش صحیح مسواک زدن

از همان زمان کودکی یکی مواردی که والدین به ما یاد میدهند، مسواک زدن است؛ اما تا به حال از خود پرسیده اید که چرا با مسواک زدن مرتب، باز هم شاهد ایجاد مشکلاتی برای دندان هایمان هستیم؟ درست است که مسواک زدن باعث از بین بردن باکتری ها میشود؛ اما این کار اگر به صورت غلط انجام پذیرد، می تواند باعث پوسیدگی در دندان و بیماری های لثه شود؛ پس بهتر است قبل از زدن مسواک، آموزش صحیح آن را یاد بگیرید که اگر این کار را انجام ندهید، مشکلات زیادی برای دندان شما پیش خواهد آمد. مسواک زدن صحیح نباید بیشتر از دو دقیقه به طول انجامد و شما برای این کار باید مسواک را در زاویه چهل و پنج درجه از لثه قرار دهید و مسواک را به آرامی روی دندان های خود حرکت دهید و بهتر است آن را در جهت تاج دندان حرکت دهید تا مشکلی برای دندان هایتان پیش نیاید.

ویژگی های خمیر دندان خوب

قطعا یکی از مهمترین کارهایی که ما باید هر روز آن را نجام دهیم، مراقبت از دندان هایمان است؛ که این امر، با مسواک زدن صورت می پذیرد. شما برای استفاده از مسواک، قطعا به یک خمیر دندان احتیاج دارید؛ اما آیا همه خمیر دندان ها به یک شکل هستند و می توانیم از هر خمیر دندانی استفاده کنیم؟ برای اینکه بدانید از چه خمیر دندانی استفاده کنید، می توانید ابتدا به پزشک متخصص دندان مراجعه کنید؛ این یکی از بهترین راه ها برای انتخاب خمیر دندان خوب است؛ اما اگر نمی خواهید به پزشک مراجعه کنید، ما چند نکته را در این مورد ذکر می کنیم تا راهنمای شما در خرید خمیر دندان باشد. در ابتدا باید گفت که بهتر است از خمیر دندان های حاوی جوش شیرین استفاده کنید؛ زیرا جوش شیرین بهترین از بین برنده باکتری ها است یا اگر می خواهید دندان های سفیدی داشته باشید، از خمیر دندان ذغالی استفاده کنید و بهتر است از خمیردندان های شیرین استفاده نکنید؛ زیرا شکر می تواند باعث تخریب دندان هایتان شود.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : ترمیم دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت فوری ، بلیچینگ دندان ، ارتودنسی متحرک و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

راهنمای خرید و معرفی 10 مدل از بهترین مسواک برقی های موجود در بازار

جمع بندی

اگر تا به اینجا مقاله ما را دنبال کرده باشید، قطعا اگر تا به حال مسواک نمی زدید، از این به بعد مسواک خواهید زد؛ زیرا با این کار می توانید دندان های خود را زیبا نگه دارید و علاوه بر زیبایی دندان هایتان، می توانید از ورود و ایجاد باکتری ها در دندان خود جلوگیری کنید. شما با این کار می توانید دهان خود را از بسیاری از عفونت ها دور کنید؛ پس بهترین کار این است که همین حالا به داروخانه مراجعه کنید و یک مسواک و خمیر دندان خوب خریداری کنید و از خراب شدن دندان هایتان جلوگیری کنید.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته