کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

مزایا و معایب بی سی ای ای

403 بازدید
درج شده در روز شنبه, 30 مرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در حقیقت والین جزئی از آمینواسیدهای شاخه دار است که سنتز تریپتوفان را در بدن کنترل می کند. تریپتوفان آمینواسیدی می باشد که در بدن به سروتونین مبدل شده و ماده جدید موجب بالا رفتن خستگی در ورزشکاران می گردد. مکمل بی سی ای ای برای بدن سازی حاوی دسته ای از آمینواسیدهای ضروری است که بدن نمی تواند آن ها را سنتز کند و بایستی از راه برنامه غذایی فراهم شوند. اکثر افراد این گونه می اندیشند که استفاده از BCAA بدون وقفه پیش از تمرین (جهت کمک به توانمندی ذهنی در حین یک جلسه تمرین درازمدت)، پس از تمرین (جهت تسریع به بازگشت انرژی) یا پیش از خواب (بازگشت نیروی عضلات زمان استراحت) تاثیرگذارتر است؛ پس بی سی ای ای را می توان در هر موقعی استفاده کرد و این به انتخاب شما بستگی دارد. ورزشکاران از اسیدهای آمینه شاخه ای جهت ارتقا کارکرد ورزشی و افت تجزیه پروتئین و تضعیف عضلات در زمان تمرینات بدنی مصرف می کنند.

بی سی ای ای را با چه مکملی مصرف کنیم

BCAA خلاصه شده نام چندکلمه ای Branched-Chain Amino Acids است که معنی آن آمینواسیدهای شاخه دار می باشد. شاید کمی نام آن عجیب به نظر برسد، اما برای انتخاب این اسم تدابیری به خرج داده شده است. ساختمان مولکولی BCAA شاخه شاخه بوده و به همین دلیل آن به این اسم شهرت پیدا کرده است. در مجموع بدن شما جهت ساخت عضله نیز به ۸ آمینواسید ضروری احتیاج دارد که ۳ مورد از آن درون مکمل BCAA پیدا می شود. این سه آمینواسید حاوی:

  • والین: افزایش سنتز پروتئین و سرعت بخشیدن به بازگشت نیروی عضلات بعد از تمرین.
  • لوسین: در بایو سنتز پروتئین مصرف می شود و همچنین برای بالا بردن توده عضلانی موثر است.
  • ایزولوسین: رشد تارچه های عضلانی و هم چنین سنتز پروتئین را ارتقا می دهد.

مصرف بی سی ای ای قبل از خواب

پیشنهاد می شود دوز استفاده پودر بی سی ای ای را در امتداد روز قسمت بندی کنید. هم قرص و هم پودر می توانند در موقع استفاده قبل و در همان لحظه و پس از پایان یافتن تمرین تاثیرگذار باشند. می توانید مکمل های bcaa را به شکل شیک هم در طول تمرین مصرف کنید و هم راندمان بدن شما در لحظه اجرای تمرینات افزایش یابد. در ادامه مبحث مزایا و معایب بی سی ای ای به چگونگی مصرف آن می پردازیم.

تا نیم ساعت بعد از استفاده، حجم بی سی ای ای در بدن مصرف کننده به بالاترین حجم خود می رسد، ولی همچنان پژوهش های زیادی راجع به بهترین زمان استفاده بی سی ای ای در حال ارزیابی است. فرضیه های قدیمی بر این باورند که فقط 45 الی 60 دقیقه پس از پایان یافتن تمرین می توانید با استفاده پروتئین از بیشترین مزیت های عضله سازی برخوردار گردید، پژوهش های تازه بیان می کنند که این بازه زمانی تا 5 ساعت پس از پایان یافتن تمرین موثر خواهد بود!

مزایا و معایب بی سی ای ای

قیمت بی سی دبل ای

برای ادامه دادن به موضوع مزایا و معایب بی سی ای ای باید بدانید که این مکمل جهت بالا رفتن رشد عضلات و پیشگیری از سوختن عضله به کار برده می شود. این مکمل‌ها همین طور به کم شدن خستگی بعد از پایان یافتن تمرین نیز کمک قابل توجهی می‌کنند. مزایا و معایب بی سی ای ای امتداد داشته زیرا آمینو اسید‌های شاخه دار با افت ساخت سروتونین به وسیله مغز، خستگی موقع ورزش را بهبود می بخشند که این هم دربرگیرنده خستگی ذهنی و هم جسمی می شود.

لوسین موجود در جزئیات BCAA محرک کلیدی سنتز پروتئین یا سخت عضلات هستند و همین طور در پیشگیری از تضعیف عضلات نقش دارند. برای دانستن مزایا و معایب بی سی ای ای کافی است بدانید که BCAA مکملی است که نگهدارنده ذخایر قندی عضلات و کبد بوده و با ترغیب ساخت انسولین، سلول های عضلانی را اجبار به برداشت قند از خون می نمایند و از این راه به پایش و بهبود قند خون کمک می کنند.

مصرف بی سی ای ای قبل از خواب

جمع بندی

مزایا و معایب بی سی ای ای گستردگی زیادی دارد. با کمک این مکمل و داشتن برنامه غذایی ویژه می توانید به رشد عضلات کمک کنید. آمینواسیدهای موجود در مکمل بی سی ای ای می توانند عضلات تمام قسمت ها را ارتقا داده و از میزان چربی ها بکاهند. به دلیل موارد بیان شده مزایا و معایب بی سی ای ای را هر یک از ورزشکاران باید بدانند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب