کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

مراقبت های بعد از لیزر

125 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 29 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

جلوگیری از آسیب به پیاز مو

یکی از مراقبت های بعد از لیزر جلوگیری از انواع آسیب‌هایی است که به هر دلیلی ممکن است به بافت بدن وارد شود؛ چراکه شما بعد از لیزر حد امکان باید چند روز از هرگونه لایه برداری، تتو، وکس و روش‌های این‌چنینی که باعث صدمه به پیاز مو و فولیکول می‌شود خودداری کنید.  هر کدام از این فعالیت‌ها را بهتر سلام طبق نظر مشاور انجام دهید که البته 4 یا 5 روز انجام دادن این کارها شاید آن‌چنان به ضرر شما نباشد. حدودا تا ۲۴ ساعت سعی کنید از کرم‌های بلیچینگ و هم‌چنین محصولاتی که عطر خاصی دارند، به هیچ عنوان استفاده نکنید؛ چرا که این موارد بدون شک می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما از هر نظر به وجود بیاورد.

از گرم کردن بدن خود بپرهیزید

لیزر

یکی دیگر مراقبت های بعد از لیزر به این نکته اشاره دارد که سعی کنید از گرم شدن پوست جلوگیری به عمل آورید به این دلیل که پوست ممکن است عوارض خاصی را به نمایش بگذارد. روش‌های متفاوتی وجود دارد که به واسطه آن شما می‌توانید بعد از لیزر به مراقبت پوست خود بپردازید. به هیچ عنوان بعد از لیزر به انجام انواع ورزش نپردازید؛ چرا که ورزش بدن شما را گرم کرده و صد در صد به بافت‌های فولیکولی مو شما آسیب جدی وارد می‌کند. همچنین از رفتن به سونا و جکوزی به شدت جلوگیری کنید؛ چرا که این موارد تنها به گرمی پوست شما شاره می‌کند و بافت پوست شما به شدت دچار التهاب می‌شود و سعی کنید حداقل ۴۸ ساعت را سعی کنید از این موارد جلوگیری به عمل آورید. حد امکان از کمپرس آب سرد استفاده کنید و با یک گاز استریل که در آب خنک قبلا جای گرفته است را بر روی پوست خود قرار دهید. استفاده از کمپرس یخ باعث می‌شود تا التهابات پوست شما برطرف شوند و از هرگونه حرارت و گرمی جلوگیری به عمل آید.

جلوگیری از نور مستقیم آفتاب

نور خورشید یکی از خطرناکترین مواردی است که می‌تواند به پوست شما بعد از لیزر آسیب جدی وارد کند. به همین دلیل است که در بین راهکارهای متفاوت مراقبت های بعد از لیزر این چنین عنوان می‌شود که افراد نباید به هیچ عنوان در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند؛ چرا که صدمه دیدن پوست صددرصد به واسطه این کار یک امر کاملا از صددرصدی به حساب می‌آید. نور خورشید به خاطر اشعه فرابنفش خود یک نور نامطلوب برای پوست بعد از لیزر شناخته می‌شود که باعث می‌شود به پیاز موی شما آسیب جدی وارد بیاید.

عدم انجام برنزه کردن

لیزر موهای زائد

از جمله نکات بسیار کلیدی که می‌تواند برای مراقبت های بعد از لیزر مهم باشد، توجه به این موارد است که سعی کنید محلی لیزر شده است را زیر لباسی کاملا گشاد و رنگ روشن قرار دهید؛ چرا که لباس‌های تنگ نیز تا حدودی می‌تواند باعث آزار محل لیزر شده شود و سعی کنید آن قسمت از بدن که لیزر شده و نمی‌توانید آن را بپوشانید را با کرم ضدآفتاب پوشش دهیدکنید که کرم ضدآفتاب شما باید بالای ۳۰ و ضدآفتابی کاملا مقرون به صرفه باشد.
برخی از افراد متاسفانه بعد از لیزر به انجام سولاریوم می‌پردازند در صورتی که سولاریوم صدددرصد آسیب زا محسوب می‌شود و به همین دلیل بعد از لیزر ممکن است عوارض بسیار بدی را بر جای بگذارد. یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای مراقبت های بعد از لیزر این است که از اشعه‌های فرابنفش به شدت دور کنید؛ چراکه این اشعه‌ها به پیاز مو آسیب جدی وارد می‌کند و این چنین است که ممکن است عوارض خاصی بعد از لیزر برای پوست بدن شما به وجود بیاید. حداقل تا ۴ هفته بعد از لیزر سعی کنید انواع حمام افتاب، سسولاریوم و برنزه کردن را قدغن کنید. نور خورشید می‌تواند باعث لک شدن یا تغییر رنگ پوست شما شود و به همین دلیل انواع لکه‌های تیره را بر روی پوست به وجود می‌آورد. برنزه نکردن را حداقل تا ۴ هفته بعد از لیزر در برنامه مراقبت های بعد از لیزر خود قرار دهید.

سخن پایانی
مراقبت های بعد از لیزر را جدی بگیرید تا هیچ‌گونه عوارض خاصی بعد از لیزر شما را انجام اینکار ناامید نکند. استفاده از انواع لوسیون وپماد را تحت نظر پزشک مصرف کنید. بعد از انجام لیزر تنها به توصیه پزشک خود توجه داشته باشید. مهمترین نکته این است که از محصولات آرایشی و بهداشتی تا حد امکان استفاده نکنید؛ چرا که پوست شما بعد از لیزر کاملا حساس است و احتمالا نتواند به راحتی مواردی همچون انواع مواد شیمیایی را تحمل کند. بسیاری از عوارض احتمالی مانند قرمزی، تغییر رنگ پوست، سوختگی و فراوان شدن انواع آکنه و جوش از جمله عوارض احتمالی لیزر است که اگر شما به مراقبت های اصولی بعد از لیزر توجه نکنید، احتمال گرفتار شدن به این عوارض بسیار زیاد است.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظر



انتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب