کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

مراقبت از سالمند سرطانی چگونه است؟

392 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 06 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

بهتر است قبل از این که بفهمید باید چگونه از سالمند مبتلا به سرطان مراقبت کنید تا حدودی با خود بیماری سرطان آشنا شوید. گاهی اوقات ممکن است که برخی از سلول های بدن انسان عمل کرد خود را به درستی انجام ندهند، این بدین معنا است که سوخت و ساز و فعالیت سلول ها از حالت عادی خود خارج می شود، در نتیجه این موضوع سبب رشد توده خطر ناک سرطان می شود. سرطان نیز انواع مختلفی را دارا است، این بیماری ممکن است خوش خیم باشد و یا بد خیم باشد. اگر که خوش خیم باشد امید به بهبودی کامل و خوب شدن این بیماری می تواند تا حدی زیاد باشد، اما اگر این بیمار شما به سرطان بد خیم دچار شده باشد اوضاع و شرایط درمان و رسیدن به بهبودی کامل سخت تر می شود. 

نحوه مراقبت از سالمند مبتلا به سرطان

نحوه مراقبت از سالمند سرطانی

از آن جایی که بیماری سرطان سن و جنس خاصی را نمی شناسد متاسفانه اکثر سالمندان را به خود مبتلا کرده است. برای نگهداری و مراقبت از یک سالمندی که به بیماری سرطان مبتلا شده است باید کار های مختلفی را انجام دهید. مهم ترین این کار ها این است که به بیمار توجه زیادی کنید، منظور از توجه فقط و فقط توجه فیزیکی نمی باشد. علاوه بر توجه فیزیکی یک بیمار مبتلا به سرطان به خصوص اگر سالمند هم باشد به توجه روحی، روانی و عاطفی نیاز دارد. بهتر است که از پزشک متخصص در جهت روحیه دادن به بیمار خود استفاده کنید. سعی کنید به طور مداوم با سالمند بیمار خود ارتباط برقرار کرده و حرف بزنید تا احساس تنهایی به آن دست ندهد، چرا که هر فردی نیاز به همدم و هم صحبت دارد. سعی کنید به هیچ عنوان به بد خلقی با سالمند خود نپردازید، و تحت هیچ شرایطی نباید بر سر آن ها داد و فریاد راه بیندازید.

باید از سعی کنید جوری نشان دهید که به تمامی نظرات سالمند مبتلا به سرطان خود احترام می گذارید، برای مثال اگر سالمند شما در برابر مصرف دارو های خود مقاومت به خرج می دهد و اصرار به نخوردن و مصرف نکردن آن ها می کند شما باید به عنوان همدم آن با سوال و جواب هایی در این زمینه، و یا به تعرفه های مختلف با خوب جلوه دادن داروها این افراد را راغب به مصرف داروها کنید. ممکن است برخی از افراد زمانی که فرد سالمندی در خانواده آن ها به بیماری سرطان مبتلا شود برای راحتی کار محل زندگی فرد کهنسال را از خودشان جدا می کنند، باید توجه کرد کهنسالان به خصوص اگر که بیماری خاصی نیز داشته باشند، به شدت دلشان نازک است و با هر حرف کوچکی نیز ممکن است بکشند. این امر باعث قوی شدن بیماری و پیری در این گونه افراد و ضعیف شدن عزیز شما می شود و خدای نکرده می تواند موجب بروز اتفاقات ناگواری می شود.

مراحل درمان را به صورت کامل طی کنید

گرفتن پرستار برای مراقبت از سالمند سرطانی

باید توجه داشته باشید که برای رسیدن به سلامتی بیمار و کامل شدن درمان آن، محیطی که سالمند شما در آن زندگی می کند، حتما حتما باید خالی از هر گونه آلودگی شیمایی و صوتی باشد. زیرا وجود این آلودگی ها جان بیمار شما را به خطر می اندازد، پس برای جلو گیری از این موضوع محیط زندگی این افراد را از هر چی سر و صدا و یا انواع مختلف دود به عنوان مثال دود سیگار دود کنید. از جمله کارایی که باید در جهت شرایط نگهداری از سالمند سرطانی و مراحل درمان آن باید انجام بدهید توجه به تغذیه بیمار سالمندتان است. این کار علاوه بر آن که به فرد در جهت بهبودی کمک می کند، باعث می شود سالمند مبتلای به سرطان به بیماری های دیگری اعم از فشار خون و برخی دیگر از بیماری هایی که از طریق رعایت نکردن تغذیه سالم به وجود می آید، جلو گیری کند.

برای سرعت گرفتن روند بهبود سالمند مبتلا به سرطان خود، می توانید با مشورت و گرفتن اجازه از پزشک معالج، به بیمار کمک کنید تا در طول روز به انجام ورزش های فیزیکی بپردازد. علاوه بر ورزش های فیزیکی با گفت گو و سوال جواب کمک کنید که ذهن بیمار شما هم ورزش کند. باید برای درمان بهتر و روز افزون بیمار سالمند مبتلای به سرطان خود مراقب مصرف داروهای آن ها باشید. اگر که شما شاغل هستید و یا به هر دلیلی نمی توانید کل روز را در خانه بمانید و از سالمند سرطانی خود مراقبت کنید و به آن توجه کنید باید حتما برای جلو گیری از این که اتفاق ناگواری برای فرد سالمند رخ دهد، از یک پرستا استفاده کنید و برای این کار به استخدام مرسکاری مطمئن اقدام کنید. 

جمع بندی
سالمندان اگر سالم هم باشند باز هم نیاز به مراقبت و توجه زیاد دارند، اما گاهی اوقات سالمندان دچار بیماری هایی همچون سرطان می شوند. شرایط نگهداری از سالمند سرطانی کمی سخت است و به دقت و توجه زیادی نیاز است. درباره این شرایط و نحوه نگهداری از سالمند سرطانی در اینجا به طور کامل توضیحاتی را ارائه کرده ایم.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب