کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

لیست رشته های ریاضی

625 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 17 دی,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

هر ساله گروه های پنج گانه کنکور با تعداد زیادی از داوطلبان برگزار می شود. یکی از این گروه های پنج گانه ریاضی فیزیک است. این گروه با رشته های گوناگون دانشگاهی دارای طرفداران زیادی بوده و افراد بسیاری از این رشته ها فارغ التحصیل می شوند. کسانی که می خواهند در این گروه آزمایشی شرکت کنند باید در هنگام انتخاب رشته از لیست رشته های ریاضی اطلاع کافی داشته باشند. رشته محل های کنکور ریاضی از تنوع فراوانی برخوردار بوده و داوطلبان واجد شرایط می توانند از بین آنها، رشته محل های مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. به دلیل اهمیت این رشته و داوطلبان زیاد آن قصد داریم در این مقاله به رشته های ریاضی با کنکور و بدون آن پرداخته و همینطور درباره بهترین رشته های ریاضی با شما صحبت کنیم.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره تحصيلي و آموزش آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی آنلاین رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره تحصیلی باخبر شوید.

لیست رشته های ریاضی

لیست رشته های ریاضی با رتبه مورد نیاز

رشته های ریاضی چنانچه گفتیم طرفداران زیادی داشته و برخی از آنها پرطرفدارتر از سایر رشته ها هستند. به عنوان مثال رشته هایی مانند مهندسی برق و مهندسی عمران پرطرفدار بوده و برای قبولی در این رشته ها در دانشگاه ها خوب کشور، باید رتبه خوبی در کنکور کسب کرده باشید. لیست رشته های ریاضی با رتبه مورد نیاز را می توانید در دفترچه های کنکور سایت سازمان سنجش مشاهده کنید. رشته های ریاضی را به سه زیرگروه تقسیم می کنند این سه زیرگروه عبارتند از

زیرگروه یک

 که شامل رشته های مهندسی شهرسازی، مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر و غیره است. این زیرگروه به موجب قرار گرفتن رشته های پرطرفداری مانند رشته مهندسی برق از اهمیت بیشتری برخوردار است. ضریب دروس اختصاصی این زیرگروه عبارتند از: ریاضی با ضریب 4، شیمی با ضریب 2 و فیزیک با ضریب 3.

زیرگروه دو

رشته هایی نظیر دکترای فیزیک و دکترای بیوتکنولوژی وجود دارند که دکترای پیوسته بودن آنها از جذابیت بالایی برخوردار است. در این زیرگروه رشته معارف اسلامی و ارشاد به صورت کارشناسی ارشد ارائه شده است. در این زیرگروه رشته های دیگری مانند شیمی کاربردی، شیمی محض و مهندسی معدن نیز وجود دارد. ضریب دروس اختصاصی رشته های این زیرگروه عبارتند از: ریاضی با ضریب 4 و دروس شیمی و فیزیک با ضریب 3.
 

لیست رشته های ریاضی با رتبه مورد نیاز

زیرگروه سه

رشته هایی مانند جهانگردی، فناوری اطلاعات و غیره به صورت کاردانی و سایر رشته ها به صورت کارشناسی ارائه شده اند. ضریب دروس اختصاصی برای این رشته ها عبارتند از: شیمی با ضریب 3 و دروس فیزیک و ریاضی با ضریب 2.

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی فیزیک

به دلیل اهمیت افزایش سطح علمی افراد جامعه در پیشرفت آن، طبق سیاست دولت ها امکان ادامه تحصیل برای افراد مختلف افزایش یافته است. بعضی از متقاضیان ورود به دانشگاه به دلایل گوناگون جهت ادامه تحصیل در رشته محل های بدون آزمون ثبت نام می کنند. بسیاری از دانشگاه ها هم این امکان را فراهم کرده و دانشجویان زیادی را بدون کنکور می پذیرند. لیست رشته های بدون کنکور ریاضی فیزیک را می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش مشاهده کنید. در حدود 85% از رشته محل های انتخابی در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، در لیست رشته های بدون کنکور قرار گرفته اند. برخی از رشته های بدون کنکور ریاضی فیزیک عبارتند از: مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی پزشکی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی نفت، مهندسی شهرسازی، مهندسی شیمی، کاردانی مخابرات، معماری داخلی، مهندسی راه آهن، کاردانی تکنولوژی آبیاری و کاردانی فنی الکترونیک.

بهترین رشته های ریاضی

رشته های پرطرفدار ریاضی فیزیک صرفا رشته های مهندسی این گروه نیستند، بلکه برخی از آنها به دلیل پردرآمد بودن جزو بهترین رشته های ریاضی محسوب می شوند. رشته هایی مانند حسابداری، آمار، اقتصاد و مدیریت می توانند فارغ التحصیلان توانمند را به درآمدهای بالا برساند. بهترین رشته ریاضی برای بعضی از داوطلبان کنکور مهندسی عمران یا مهندسی برق است. اما شما باید این را در نظر داشته باشید که اولا برای رسیدن به این رشته ها در دانشگاه های مطرح کشور باید تلاش فراوانی کرده و رقابت سختی را پشت سر بگذارید. ثانیا توانایی و مهارت خود را نیز باید در نظر بگیرید.
 

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی فیزیک

اولویت بندی رشته های ریاضی

رشته های ریاضی دارای تنوع بسیاری بوده به طوری که افراد با هر سلیقه و استعدادی می توانند در یکی از رشته های این گروه آزمایشی تحصیل کنند. اولویت بندی رشته های ریاضی برای افراد مختلف باید توسط مشاوران با تجربه صورت گیرد. شاید برای بسیاری از داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی، رشته های مهندسی در اولویت قرار داشته باشند ولی برای سایر افراد اینطور نباشد. برای انتخاب رشته و اولویت بندی رشته های ریاضی با مشاوران ماهر مشورت کنید.اگر می خواهید انتخاب رشته کنید یا در دروس خود دچار مشکل شده اید می توانید از طریق وب سایت های مشاوره هدایت تحصیلی و تدریس آنلاین انواع مشاوره مانند: مشاوره تحصیلی کنکور ، انتخاب رشته ، تغیر رشته ، برنامه ریزی تحصیلی و... مشاوره تحصیلی رایگان و غیر رایگان دریافت کنید همچنین با ورود به وب سایت آن ها می توانید از هزینه مشاوره آنلاین درسی باخبر شوید.

لیست رشته های شبانه ریاضی

بسیاری از رشته های ریاضی دارای دوره های روزانه و شبانه هستند. بنابراین شما می توانید در صورت عدم قبولی در رشته محل مورد علاقه خود، در دوره شبانه آن ثبت نام کنید. تفاوت دوره های شبانه با روزانه بسیاری از دانشگاه ها تنها در پرداخت هزینه های تحصیلی توسط دانشجو است. این هزینه ها نسبت به برخی از دانشگاه های پولی زیاد نبوده و شما می توانید در آنها ثبت نام کرده و ادامه تحصیل دهید. لیست رشته های شبانه ریاضی در سایت سازمان سنجش هر سال منتشر می شود.
 

بهترین رشته های ریاضی


جمع بندی
گروه آزمایشی ریاضی فیزیک به دلیل طرفداران زیادی که دارد، از اهمیت فراوانی برخوردار است. این رشته ها را به سه زیرگروه تقسیم می کنند که زیرگروه شماره یک به دلیل قرار گرفتن رشته هایی مانند مهندسی برق از اهمیت بیشتری برخوردار است. در زیرگروه شماره دو رشته هایی مانند بیوتکنولوژی و فیزیک وجود دارد که به صورت دکترای پیوسته ارائه می شوند. در زیرگروه شماره سه هم برخی از رشته های کاردانی و کارشناسی قرار می گیرند. لیست دوره های روزانه و شبانه رشته های ریاضی، در سایت سازمان سنجش هر سال منتشر می شود.

 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب