کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

لوله کشی

515 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 03 تیر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

در زمان گذشته کشیدن لوله آب به شیوه سنتی اجرا می شد. در آن زمان به کار بردن لوله های فلزی رواج داشت،  اما به علت زنگ‌زدگی لوله‌ ها در طولانی مدت و همچنین دستمزد زیاد استادکاران به علت سختی اجرای آن و سنگین بودن لوله‌ ها، با گذشت زمان از بین رفت و بهره گیری از لوله ‌های گالوانیزه، پنج لایه، پلیمری و پلاستیکی رواج یافت و جایگزین لوله های فلزی شد.

لوله کشی آب و فاضلاب

سیستم لوله کشی برای هر ساختمانی لازم است و به واسطه آن آب مورد نیاز برای ساختمان فراهم می گردد، بنابراین کشیدن لوله آب و فاضلاب از جمله کارهای بسیار مهم در ساختمان سازی است که اجرای درست آن باعث بالا رفتن طول عمر ساختمان شده و زیان های هزینه بر را کاهش می دهد. این سیستم، لوله های انتقال آب را در تمام ساختمان پخش نموده و آب مصرفی را برای مکان هایی چون: حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه مهیا می کند. افزون بر آن این سیستم جهت دفع فاضلاب از ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اگر کشیدن لوله به صورت استاندارد انجام شود، از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون بصرفه است و باعث کم شدن هزینه های تعمیر و نگهداری می گردد. افزون بر آن ایمنی ساختمان را تکمیل می کند و موجب کنترل سرعت آب و فاضلاب در لوله ها می شود.

لوله کشی آب و فاضلاب

 لوله کشی آب سرد و گرم

هنگام ساخت بنا یکی از کارهای ضروری، لوله کشی آب سرد و گرم است. بعد از کامل شدن بنا می توان مسیر کشیدن لوله و انشعابات را تغییر داد، اما این کار هزینه بر است. اکثر مشکلات کشیدن لوله آب و فاضلاب ساختمان به خاطر عدم اجرای صحیح لوله ها و کارگذاری آنها می باشد. لوله کش ماهر، اصول و استانداردهای کشیدن لوله را به درستی می داند و می تواند بر طبق آن به بهترین شیوه، لوله ها را در مسیر جای گذاری کند. کشیدن لوله یک تخصص حرفه ای است و کسانی که از تجربه و مهارت کافی برخوردار نیستند، نمی توانند کار بی عیبی را تحویل دهند.

به وسیله سیستم کشیدن لوله می توان آب شهری را به داخل ساختمان هدایت کرد. کشیدن لوله آب ساختمان دو بخش لوله کشی آب سرد و گرم را در بر می گیرد. طریقه اجرای آن در ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است. سازمان آب و فاضلاب یک سری استاندارهایی دارد که باید در زمان اجرای لوله ها توسط لوله کش رعایت شوند. همچنین سیستم کشیدن لوله ساختمان یکی از موارد مهمی است که بر ارزش بنا اثر می گذارد. پیش از آغاز به کار بهتر است تا نقشه کشیدن لوله آب برای بخش های گوناگون بنا ترسیم گردد. اتصالات آن با توجه به کاربری در تمام ساختمان ها تقریبا مشابه است. اجرای آن برای شوفاژ، سیستم آب سرد و گرم سرویس های بهداشتی، کشیدن لوله آب برای آشپزخانه و همه قسمت های ساختمان در مشمول خدمات لوله می شوند.

لوله کشی آب ساختمان

این سیستم برای فراهم شدن آب در ساختمان لازم است. با استفاده از این سیستم می توان لوله ها را در تمام ساختمان توزیع کرد و آب را به قسمت های گوناگون خانه مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی هدایت نمود. برای دفع فاضلاب انسانی در ساختمان شبکه‌ های منظم لوله‌ کشی به ‌عنوان سیستم فاضلاب در ساختمان قرار داده می شوند. به منظور کشیدن لوله آب و فاضلاب ساختمان اغلب از لوله‌ های مسی، GI، CPVC و HDPE بهره می برند. در حال حاضر اکثرا لوله ‌های CPVC کاربرد دارند، چون وزن سبکی دارند، زنگ زدگی ندارند، نصب و نگهداری آن‌ها خیلی راحت است و از لحاظ هزینه نیز مقرون ‌به‌ صرفه هستند.برای دریافت خدمات انواع لوله و اتصالات ساختمانی می توانید از طریق وب سایت اتصالات ساختمانی انواع خدمات لوله و اتصالات را دریافت کنید و از قیمت فروش لوله و اتصالات ساختمانی با خبر شوید.

 لوله کشی آب سرد و گرم

لوله کشی آب

با استفاده از کشیدن لوله آب می توان به راحتی آب سرد و گرم را  از نقطه شروع به سمت مقاصد مصرفی یعنی شیرآلات ساختمان هدایت کرد. به تعبیر دیگر کشیدن لوله آب سرد و گرم در یک سیستم بسته تحت فشار از کنتور آب شهری، مخزن ذخیره آب و پمپ تحت فشار موتورخانه یا پکیج شروع می شود و به مصرف کننده های ساختمان وصل می گردد. قبل از اجرای هر نوع لوله آب، باید مسیرهای عبور لوله مطابق با نقشه کشیدن لوله آب ساختمان را بررسی نمود تا پیش بینی های لازم به منظور پیشگیری از تداخل لوله های قسمت های گوناگون تاسیسات ساختمان انجام شود.

جمع بندی

لوله کشی آب یکی از ضروری ترین کارها در ساختمان سازی است. برای رساندن آب مصرفی به بخش های مختلف خانه نظیر آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی و همچنین دفع فاضلاب نیازمند این سیستم برای آب و فاضلاب صحیح و اصولی هستید. با استفاده از آن آب سرد و گرم می توان به راحتی آب مصرفی خودتان را تامین کنید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب