کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

لورتا نوروفیدبک

492 بازدید
درج شده در روز شنبه, 23 اسفند,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

محققان دریافته اند کارکرد مناسب یا نامناسب مغز ما سبب طبیعی بودن یا غیر طبیعی بودن امواج مغزی تولید شده می شود. برخی عقیده دارند اختلالات مختلف روانی در حقیقت حاصل کارکرد نامناسب بخش های مختلف مغز و در نتیجه تولید الگوی نادرست امواج مغزی است. لذا مغز نسان نیز مانند هر سیستم پیچیده دیگری نیاز به تنظیم و رفع نواقص خود دارد. نکته مهم و جالب توجه این است که مغز این توانایی را دارد که خود را تنظیم و کارکردش را بهینه کند، فقط کافی است که از وضعیت خود آگاهی پیدا کند. به این فرایند، نوروفیدبک می گویند. در دنیای امروز در بین مردم استفاده از روش های سنتی برای مراجعه به بیمارستان و رزرو نوبت دکتر منسوخ شده است. با توجه به پیشرفت فناوری نوبت دهی پزشکان به صورت آنلاین انجام می گردد. لورتا نوروفیدبک، دستگاهی است که به کمک مغز می آید و این کار را انجام می دهد. ما در ادامه این مطلب درباره دستگاه لورتا نوروفیدبک بیشتر صحبت خواهیم کرد.

لورتا نوروفیدبک

نوروفیدبک چیست و چه کاربردی دارد؟

نوروفیدبک ابزاری است که فعالیت عصبی مغز را اندازه گیری می کند و فرد را در همان لحظه از طریق بازخورد دیداری یا شنیداری از فعالیت عصبی مغز خود مطلع می سازد. این فرآیند باعث تسهیل خودتنظیمی مکانسیم های عصبی زیربنای یک رفتار خاص و یا یک پاتولوژی می شود. نوروفیدبک در موارد زیر کاربرد دارد:

بیش فعالی/ کمبود توجه

یکی از اختلالات در دوران رشد و کودکی است که نشانه های رایج آن، فعالیت بیش از حد، رفتارهای ناگهانی و بدون مقدمه و اختلال در تمرکز و توجه است. برخی تحقیقات نشان داده اند که ۸۰ تا ۸۵ درصد کودکان مبتلا به ADHD به وسیله نوروفیدبک بهبودی قابل توجهی پیدا می کنند امروزه رزرو نوبت دکتر در تهران ، رزرو نوبت دندانپزشکی و به طور کلی نوبت دهی اینترنتی به راحتی امکان پذیر است.

اضطراب

بسیاری از متخصصان، بکارگیری نوروفیدبک به منظور درمان اضطراب را یکی از عمده ترین موارد و زمینه های استفاده از آن می دانند.

ناتوانی یادگیری

این گروه از اختلالات (اختلال در خواندن، نوشتن و محاسبات ریاضی) در سنین دبستان شایع هستند. نوروفیدبک در درمان این اختلالات، توانسته است نتایج قابل توجهی بوجود آورد.

آسیب مغزی

نوروفیدبک سبب بهبود مشکلات ناشی از آسیب و سکته مغزی می شود. از آن جمله می توان به بهبود حافظه، سردرد، گیجی و حواس پرتی، سرگیجه، مشکلات تمرکز، اضطراب، افسردگی، تغییرات خلقی، اختلالات خواب، تحریک پذیری و مشکلات ادراک بینایی اشاره کرد.

دردهای مزمن و سردردهای میگرن

درمانگران و پزشکانی که از نوروفیدبک برای درمان دردهای مزمن و سردردهای میگرنی استفاده کرده اند، معتقدند با استفاده از این روش وقوع و شدت حملات میگرن در اکثر موارد کاهش می یابد و حتی از بین می رود.

افسردگی

در اغلب موارد، نوروفیدبک در مورد بیماران مبتلا به افسردگی مزمن که سایر درمان ها در مورد آنها کارساز نبوده، بهبود دهنده بوده است.

سوء مصرف مواد

مطالعات نشان داده است، در مقایسه با درمان های موجود برای ترک اعتیاد، درمان با نوروفیدبک از روش های موفق بوده است. علاوه بر این درمان با این روش وسوسه و ولع فرد را کاهش می دهد و در دراز مدت احتمال عود مصرف و بازگشت را پایین می آورد.

سوء مصرف مواد

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که تفاوت نوروفیدبک و بیوفیدبک چیست؟ نوروفیدبک یک نوع از انواع بیوفیدبک است. وقتی که از بیوفیدبک به منظور تغییر در عملکرد مغز از طریق امواج مغزی استفاده می شود به آن EEG بیوفیدبک و یا نوروفیدبک گفته می شود. نوروفیدبک یکی از ابزارهای جدید در علم روانپزشکی است که بعنوان درمان مکمل در طیفی از اختلال های روانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

لورتا نوروفیدبک

دستگاه لورتا نوروفیدبک، دستگاهی است که با استفاده از علم نوروفیدبک بر لایه های عمقی مغز تاثیر می گذارد. در این روش به وسیله نقشه مغزی که از فرد میگیرند و به وسیله پروتوکل های داده شده به دستگاه توسط متخصص باعث بهبود عملکرد قسمتی از مغز می شوند. یکی دیگر از ویژگی های لورتا، اثرگذاری و تعدیل فعالیت های نواحی داخلی و عمقی مغز هست که با روش معمول نوروفیدبک نمیتوان چنین کاری را انجام داد، بلکه در این روش ها فقط امکان ثبت و تعدیل لایه کورتکس مغز که نام لایه بیرونی مغز بوده ، وجود دارد. این ویژگی باعث شده که امروزه از لورتا در درمان اختلالات اضطرابی و اختلالات تکانشی (مانند وسواس و کندن مو) نیز استفاده شود. به دلیل اینکه هیچ اشعه ای یا ماده ای را در این درمان وارد مغز نمی کنند این درمان هیچگونه عوارض جانبی ندارد.

بعلاوه با این درمان، می توان به طور همزمان روی بیش از چند اختلال مغز کار کرد و تعداد جلسات درمان به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می یابد.

لورتا نوروفیدبک

لورتا نوروفیدبک تفاوت های قابل توجه ای نسبت به نوروفیدبک معمولی دارد. در نوروفیدبک معمولی از یک یا حداکثر دو کانال یا نقطه برای درمان قسمتی از مورد استفاده قرار میگیرد ولی لورتا، همزمان از نوزده کانال یا نقطه روی سر برای درمان کمک میگیرد. در نوروفیدبک در یک زمان از سه شرط/نقطه می توان برای بهبود مغز استفاده کرد در حالی که در لورتا می توان تا نهصد شرط/نقطه تعریف کرد و وارد پروتوکل درمان آن کرد. علاوه بر این لورتا، این امکان را دارد که بر کارکرد هر نقطه، میزان ارتباط بین مناطق مختلف مغزی را تغییر بدهد در حالی که در نوروفیبدک معمولی، فعالیت یک نقطه به صورت منفرد مورد تغییر قرار می گیرد. این موضوع دلیل اثرگذاری لورتا در اختلالاتی مانند اختلالات یادگیری، اوتیسم و مشکلات زبان می باشد. هزینه جلسات نوروفیدبک با توجه به مرکز خدماتی، تعداد جلسات مورد نیاز، شهر مورد نظر و مهارت پزشک، میتواند از 50 تا 200 هزار تومان متغیر باشد.

جمع بندی

نوروفیدبک روشی درمانی است که برای بهبود مجموعه علائم بیماری ها یا اختلالات اهمیت بسیار زیادی دارد. لورتا نوروفیدبک، یکی از روش های زیرمجموعه نوروفیدبک است که به بررسی تاثیرات اتصالات و منابع نورونی و بازتاب آن به سطح خارجی سر می پردازد. برای استفاده از روش ها بهتر است با نوبت دهی دکتر به یک روانپزشک یا روانشناس معتبر مراجعه کنید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب