کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

لامپ فلورسنت

115 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 05 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

زمانی که این لامپ توسط آقای پیتر اختراع شد، فقط در سالن های عکاسی و تعدادی از صنایع کاربرد داشت. اما بعد ها در سال یک هزار و نهصد و بیست و هفت میلادی، فردریک مهیر و هانس اسپنر در این زمینه لامپ بخاری فشار بالا را اختراع کردند. شکل ظاهری لامپ فلورسنت به گونه ای است که با دیدن آن انگار گوی شیشه ای را مشاهده کرده اید. این لامپ ها به گونه ای ساخته می شود که در سطح داخلی آن لایه ای نازک از فسفلر کشیده شده است. این فسفر باعث می شود که لامپ تابش فرابنفش را به خود جلب کند و آن را به امواج مرئی تبدیل کند. 

لامپ فلورسنت بدون الکترود و انواع آن

قیمت لامپ فلورسنت

اگر که الکترود یکی از پر کاربرد ترین قسمت یکی لامپ است اما در مقابل آسیب پذیر ترین قیمت لامپ است. در اکثر مواقع مسبب خرابی لامپ و یا پایان یافتن عمر آن الکترود آن لامپ است، چرا که گاهی اوقات الکترود از کار می افتد و یا ماده امیتری درون الکترود تمام می شود. اگر مورد اول که همان از کار افتادن خود الکترود است اتفاق بیفتند، لامپ به طور کامل خاموش می شود. اما اگر مورد دوم، یعنی همان تمام شدن ماده امیتری درون الکترود رخ دهد باعث می شود لامپ به طور مداوم شروع به چشمک زدن بکند و توانایی خود را برای روشن ماندن از دست دهد. علاوه بر این ها وجود فیلامان در این گونه لامپ های با الکترود باعث می شود که این لامپ ها در برابر لرزش بسیار حساس باشند و واکنش نشان دهند. برای رفع این گونه مشکل ها و خلاصی از آن ها به تولید لامپ های فلورسنت بدون الکترود اقدام کرده اند. 

این نوع لامپ مانند شبیه به یک حلقه ساخته شده است که در دو طرف آن دو عدد حلقه فلزی وجود دارد. در واقع این حلقه های فلزی هستند که میدان مغناطیسی بسیار قوی در درون تیوب به وجود می آورند. در نتیجه عمل کرد این حلقه ها الکترون های لایه آخر به تراز های بالا تری انتقال پیدا می کنند. این بار نیز انرژی مورد نیاز خود را از میدان مغناطیسی به وجود آمده دریافت می کنند. در ادامه الکترون ها در هنگام بازگشت اشعه ماورا بنفش تولید می کنند و سبب روشن به وجود آمدن نور می شود. لامپ های فلورسنت بدون الکترود دارای عمر و کارایی بسیار بالا تری نسبت به لامپ های با الکترود در این زمینه است. از آن جایی که تعویض لامپ ها در برخی از مکان ها مشکل است و با دشواری هایی همراه است استفاده از این نوع از لامپ ها بسیار مناسب است و شما را از دشواری تعویض زود به زود لامپ ها برای مکان مورد نظر خود نجات می دهد. 

مزایای لامپ فلورسنت و انواع آن

مزایای لامپ فلورسنت و انواع آن

این لامپ خود بر اساس عواملی مانند رنگ  و یا قطر به چندین نوع تبدیل می شود که هر کدام از ان ها خود به تنهایی دارای مزایا و کاربرد های مفیدی است. یکی از این کاربرد ها و مزایا نمود رنگ خوب است، به گونه ای که از برخی نمونه های این لامپ در مکان هایی مانند بیمارستان ها، دفاتر اداری و مواردی از این قبیل موارد استفاده می شود. یکی دیگر از مزایا و قابلیت های بسیار مهم این لامپ طول عمر بالا است. این امر سبب می شود تا شما علاوه بر گذاشتن وقت برای تعویض لامپ های خود هزینه های کم تری را در این زمینه نیز صرف کنید. 

همان گونه که گفتیم لامپ های فلورسنت انواع مختلفی دارد و از زمانی که برای اولین بار این لامپ تولید شد، بر انواع آن افزوده شد. برخی از این لامپ ها عبارتند از لامپ های T 12 فلورسنت، لامپ های T 10 فلورسنت، لامپ های T 8 فلورسنت، لامپ های T 5 فلورسنت و لامپ های ترایبند فلورسنت. تمامی این لامپ ها دارای مزایا و کاربرد های زیادی هستند که بر اساس دلایلی برخی از آن ها دارای کاربرد های بیش اری نسبت به برخی دیگر است. 

جمع بندی
برخی از افراد لامپ فلورسنت را با نام لامپ مهتابی نیز می شناسند. این لامپ در گروه لامپ های بخار جیوه در گاز در فشار کم قرار می گیرد. در واقع این لامپ برای اولین بار در سال یک هزار و هشتصد و نود میلادی توسط فردی به نام پیتر کوپر هیویت ساخته شده است. هم چنین لازم است بدانید که این لامپ ها انواع مختلفی دارد و آن ها را هم با الکترود و هم بدون الکترود ساخته اند. این لامپ ها نسبت به سایر لامپ ها دارای مزایای فراوانی است که ما در اینجا برای شما به توضیح تمامی آن ها پرداخته ایم.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب