کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

قفس خرگوش

415 بازدید
درج شده در روز دوشنبه, 13 اردیبهشت,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

سگ و گربه از حیوانات محبوب خانگی به شمار می روند که طرفداران زیادی دارند، اما لیست حیوانات خانگی محبوب تنها به اینجا ختم نمی شود و حیوانات دیگری نظیر خرگوش هستند که بسیاری از افراد تمایل دارند در محیط خانگی خود نگهداری کنند. به همین دلیل، تهیه لوازم جانبی برای نگهداری خرگوش اهمیت زیادی دارد و به افراد کمک می کند تا بیشتر از وجود این حیوان در اطراف خود لذت ببرند. بی شک، قفس خرگوش یکی از مهمترین لوازمی است که افراد باید تهیه کنند تا بتوانند محیط امنی را در خانه برای خرگوش مورد علاقه خود به وجود بیاورند. در ضمن تمامی لوازم و غذای مورد نیاز خرگوش در فروشگاه پت شاپ حضوری و پت شاپ انلاین موجود است و به راحتی می توانید لوازم مورد نیاز خود را تهیه کنید.

قفس خرگوش

چرا خرگوش خانگی به قفس نیاز دارد؟

قبل از آنکه به ویژگی های قفس خرگوش بپردازیم باید به یکی از سوالات پرتکرار شما پاسخ دهیم که چرا خرگوش خانگی به قفس نیاز دارد! در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که خرگوش مانند تمامی حیوانات دیگر به محیط امن و مجزایی نیاز دارد که بتواند استراحت کند. همچنین، باید جایگاهی برای ادرار و مدفوع خرگوش در نظر گرفته شود. در نتیجه، این قفس بهترین محل برای فراهم کردن فضایی است که خرگوش به طور غریزی به آن نیاز دارد و سبب می شود خرگوش به محیط خانگی شما عادت کند و شما می توانید از وجود این حیوان در اطراف خود لذت ببرید.

ویژگی های قفس خرگوش

اگر قصد دارید که قفس خرگوش و خوکچه و همستر پیکو را خریدارای کنید، قبل از خرید باید نکاتی را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین نمونه را برای حیوان خانگی خود انتخاب کنید. در ادامه تلاش می کنیم تا به ویژگی های مهم در خرید این قفس بپردازیم.

اندازه قفس

شاید بتوان گفت اندازه قفس یکی از مهمترین فاکتورهایی است که تمامی افراد در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشند. هر چقدر محیط درونی قفس بزرگتر باشد فضایی دلپذیر تر برای خرگوش شما خواهد بود. به همین دلیل برای خرید قفس بزرگ برای خرگوش خود دو دل نباشید و سعی کنید قفس بزرگی را برای حیوان خود انتخاب کنید.

ویژگی های قفس خرگوش

درب قفس

برخی از قفس های به گونه ای هستند که درب آن از بالا باز می شود و برخی از قفس ها به گونه ای هستند که درب آن از کنار باز می شود. باید بدانید که مهم نیست درب قفس چگونه باز می شود، مهم این است که این درب به اندازه کافی بزرگ و راحت باشد که شما به سادگی بتوانید ظرف ادرار یا مدفوع خرگوش را خارج کنید و پس از تمیز کردن درون قفس قرار دهید!

چوب یا پلاستیک!

شما می توانید قفس خرگوش را از جنس چوب و یا پلاستیک سفارش دهید! اما گاهی این سوال برای افراد پیش می آید که چوب بهتر است یا پلاستیک! بهتر است بدانید که این دو متریال هیچ مزیت و برتری خاصی نسبت به یکدیگر ندارند و هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند. به طور مثال شما قفس خرگوش پلاستیکی را می توانید به راحتی بشویید و هیچ گونه آسیبی به قفس وارد نمی شود، اما قفس چوبی را به راحتی نمی توان شست!

از طرفی دیگر به این موضوع توجه داشته باشید که قفس چوبی فضایی مشابه به جنگل و طبیعت را برای خرگوش تداعی می کند و این امر اهمیت زیادی در حفظ سلامت روحی خرگوش دارد. اما به این نکته توجه داشته باشید، اگر می خواهید قفس خرگوش را از چوب سفارش دهید هرگز نباید از چوب سدر، چوب کاج یا چوب های معطر استفاده کنید، زیرا خطر آسیب به سلامتی خرگوش وجود دارد. بهترین چوب برای ساخت قفس خرگوش چوب صنوبر است.

قفس یک طبقه یا دو طبقه

برخی از قفس ها به گونه ای طراحی شده اند که دارای فضای داخلی دو طبقه هستند. در نتیجه خرگوش به راحتی می تواند در آن جست و خیز داشته باشد و بالا و پایین برود. همچنین، در برخی از قفس ها وسایل بازی نظیر پله، وسایل مدور و وسایل دیگر قرار گرفته اند و به خرگوش کمک می کنند تا بازی کند. باید بدانید که خرگوش ها از جمله حیواناتی هستند که نیاز به جنب و جوش دارند. بنابراین، تهیه فضایی برای ارضا حس بازیگوشی آنها اهمیت زیادی دارد. هر چقدر شما بتوانید وسایل مورد نیاز خرگوش را برای نزدیک کردن زندگی او به زندگی طبیعی فراهم سازید، خرگوشی سالم تر خواهید داشت!

قفس یک طبقه یا دو طبقه

آیا محل ادرار خرگوش باید به او آموزش داده شود؟

باید بدانید خرگوش ها از جمله حیواناتی هستند که به راحتی آموزش می بینند و شما می توانید با نشان دادن محل ادرار در قفس خرگوش به او آموزش دهید که ادرار کند. همچنین، شما می توانید پس از آنکه خرگوش به شما و محیط خانه تان عادت کرد به او اجازه دهید در محیط خانه جست و خیز کند. اما با توجه به این موضوع که خرگوش ها مهارت زیادی برای گم شدن در فضای خانه را دارند، توصیه می شود وقتی آنها را از قفس خارج می کنید محدوده مشخصی را در نظر بگیرید و اجازه دهید خرگوش چند ساعتی بازی کند و به جست و خیز بپردازد. در این صورت خرگوش می تواند به محیط خانه شما عادت کند.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات مفیدی را در مورد قفس خرگوش در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید هر چقدر قفس خرگوش بزرگتر باشد و وسایل جانبی بیشتر برای بازی و جست و خیز خرگوش در آن به کار رفته باشد، محیطی شادتر و بهتر برای خرگوش است و همین امر سبب می شود خرگوش از بودن در کنار شما لذت ببرد. برای خرید قفس خرگوش می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی پت شاپ خرید خود را انجام دهید در این فروشگاه ها تمامی لوازم حیوانات خانگی مانند: غذای خشک سگ  و اسباب بازی گربه  و تمامی حیوانات و ... را در خود جای داده اند و به راحتی می توانید خرید کنید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب