قرص آهن

درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 19 اسفند,1399
0 دیدگاه کابران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
28 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند

قرص آهن همان گونه که از نام آن پیداست برای درمان انواع کم خونی در بدن برای افراد خصوصاً خانم های عزیز توصیه می شود و توجه داشته باشید که آهن از جمله مواد بسیار مهم معدنی می باشد که کمبود آن در بدن باعث نرسیدن اکسیژن به انواع سلول های مهم بدن می شود. اگر به دنبال بدنی سالم و همچنین پوستی شفاف هستید، باید بدانید که انواع قرص های آهن می‌تواند بهترین گزینه برای شما محسوب شود، هم چنین قیمت قرص آهن نسبت به کارایی ویژه ای که دارد بسیار پایین می باشد که افراد بتوانند به راحتی از آن استفاده نمایند. حتی خانم ها باید توجه داشته باشند که با مصرف قرص آهن می توانند از دردهای دوران عادت ماهیانه تا حدودی زیاد خود را دور سازند.

قرص آهن

انواع قرص آهن

قرص آهن انواع مختلفی دارد که از مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·قرص آهن فیفول

·قرص آهن ایزی آیرون

·قرص آهن فروس سولفات

·قرص آهن اسید فولیک

قرص آهن فیفول برای خانم های عزیز حامله خصوصاً در سه ماه اول حاملگی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و بهتر است که خانم های عزیز در دوران بارداری از قرص آهن اسید فولیک استفاده نمایند؛ البته باز هم تاکید می‌کنم که تنها برای سه ماهه‌ی اول توصیه نمی شود. اما برای انواع رژیم هایی که به لاغری مربوط می شود میتوان از قرص آهن ایزی آیرون استفاده کرد؛ چرا که این قرص بسیار برای این دسته از افراد و افرادی که گیاه خوار می باشند بسیار مناسب است.

قرص آهن خارجی

قرص آهن خارجی

هر کدام از قرص های آهن خارجی با ساختار متفاوتی برای جبران کم خونی و حتی پیشگیری و جلوگیری از فقر آهن در کشورهای خاصی مانند آمریکا تولید می شوند، قرص های خارجی که می توان آن را با فواید بیشتری در نظر گرفت، تاثیرپذیری راحت تر و البته سریع تری دارند.

بهترین زمان مصرف قرص آهن اسید فولیک

قرص آهن را می توانید برای تاثیر پذیری بیشتر قبل از خواب استفاده کنید. اگر بتوانید بعد از مصرف غذا قرص آهن اسید فولیک را مصرف نمایید با سرگیجه و یا اسهال روبه‌رو نخواهید شد، البته در مورد قرص آهن اسید فولیک این نکته را باید به خاطر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید در کنار مصرف لبنیات آن را مورد استفاده قراردهید پس بهترین زمان برای مصرف قرص آهن اسید فولیک قبل از خواب که غذا صرف شده باشد و البته لبنیات مصرف نکرده باشید، می باشد.

نحوه مصرف قرص آهن

نحوه مصرف قرص آهن

در مورد مصرف قرص آهن شرایط خاصی وجود ندارد، اما همان گونه که گفته شد برای تاثیر پذیری بهتر و بیشتر شما می توانید قبل از خواب  این قرص را استفاده کنید. البته برخی از قرص های آهن را عموماً به صورت ناشتا می توان مصرف کرد. اما به این دلیل که ممکن است افراد را دچار حالت تهوع و اسهال نماید آن را بعد از صرف یک وعده‌ی غذای اصلی توصیه می کنند. بهتر است هنگام خرید قرص آهن  در مورد نحوه مصرف آن از فروشنده سوال فرمایید؛ چرا که مصرف قرص آهن را بیشتر از پنج ماه نباید در نظر گرفت؛ به این دلیل که ممکن است به عوارض جانبی قرص برخورد کنید.

بهترین قرص آهن

بهترین قرص آهن را می توانید با توجه به نوع برند آن در نظر گرفته و تهیه نمایید؛ چرا که بسیاری از شرکت های داروسازی کیفیت بهتری را در قرص مورد نظر خود لحاظ می کنند و البته با استفاده از دستگاه های تولید عالی، بدون شک قرص آهن می تواند تاثیر پذیری بهتری را در کار خود لحاظ کند. البته بهترین قرص آهن قرصی است که عوارض جانبی کمتری داشته باشد و بتواند فرد را از هرگونه  اسهال و حتی یبوست دور نماید؛ چراکه برخی از افراد با مصرف برخی از قرص های آهن دچار یبوست می شوند و به همین خاطر باید به دنبال یک برند خاص باشند تا این مشکل برای آن ها رخ ندهد.

بهترین قرص آهن

قرص آهن برای نوجوانان پسر

به خاطر بلوغ دیرتر نوجوانان پسر، بدن آن‌ها به آهن بیشتری نیاز دارد به همین خاطر بهتر است که برای مصرف روزانه‌ قرص آهن نوجوانان پسر نیز از انواع قرص های آهن که انواع ویتامین سی و پروتئین های خاص در آنها موجود می باشد استفاده نمایند؛ چرا که نوجوانان پسر باید با استخوان‌بندی محکم تری رشد خود را در نظر بگیرند؛ به این دلیل که استخوان بندی برای پسران به تقویت عضله و قوای بدنی آن ها کمک می کند.

جمع بندی

قرص آهن از جمله قرص های بسیار کاربردی در بین افراد می باشد؛ چرا که فقر اهن متاسفانه بخاطر مصرف نکردن بسیاری از مواد غذایی و همچنین سبک زندگی افراد خصوصاً به خاطر وجود استرس حاصل می‌شود و به همین خاطر انواع قرص های آهن با ساختار و عملکرد متفاوت می توانند بهترین مورد برای رفع کم خونی و جلوگیری از آن به شمار آید. هر کدام از قرص های آهن برای گروه خاصی ممکن است مزیت‌های خاصی را به دنبال داشته باشد و بهتر است شما در ابتدای کار نسبت به نحوه مصرف قرص آهن اطلاعات مورد نیاز را به دست آورده و سپس نسبت به خرید آن اقدام فرمایید، همچنین اگر به دنبال تاثیر بیشتر هستید بهتر است از در صبح ناشتا قرص آهن مصرف کنید. البته اگر دچار عوارض خاصی مانند اسهال، سرگیجه و یا موارد این چنینی شوید باید آن را بعد از یک وعده‌ی غذای اصلی مورد مصرف قرار دهید، اما در حالت کلی نباید به صورت سرخود نسبت مصرف قرص آهن اقدام کنید و اگر به پزشک مراجعه نمایید برای مدت خاصی به شما قرص آهن را پیشنهاد خواهد داد.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته