Loading List Items...

فیشور سیلانت دندان

36 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز پنجشنبه, 06 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

فیشور سیلانت دندان، به معنی مراقبت دندان ها انجام میشود. معمولا درون دندان های ما، شیار هایی وجود دارد که اگر شما به دندان های خود اهمیت ندهید، ممکن است این شیار ها بزرگ تر شوند و دندان را ازبین ببرند؛ البته برای اینکه از دندان های خود محافظت کنید، بهتر است به طور مداوم از مسواک استفاده کنید و این با کار خیالتان از بابت تجمع باکتری ها درون دندان، راحت میشود؛ اما این کار هم می تواند از دندان های شما محافظت کند. سیلانت دندان، ماده سفید رنگی است که همانطور که اشاره کردیم درون دندان های جونده ریخته می شود و با نور آبی، این ماده سفت خواهد شد و باعث میشود که مواد غذایی به داخل این شیار ها نفوذ نکنند تا باعث خرابی دندان ها شود؛ معمولا این روش برای کودکان انجام می شود.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : کامپوزیت دندان ، ایمپلنت ، لمینت دندان ، ارتودنسی دندان ، بليچينگ دندان ، عصب کشی دندان ، دندان مصنوعی ثابت  و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

فیشور سیلانت چیست

درباره اینکه فیشور سیلانت چیست، باید بگوییم که دندان ها به گونه ای هستند که دارای شیار هایی هستند که با گذشت زمان، این شیارها عمیق تر و با خوردن غذا پوسیده می شوند. اگر این شیار ها عمیق تر باشند، زودتر دندان ها از بین خواهند رفت؛ اما راه کار هایی وجود دارد که شما می توانید با توجه به این راهکار ها از بروز هرگونه خرابی و پوسیدگی دندان ها جلوگیری کنید؛ معمولا فیشور سیلانت دندان، برای کودکانی انجام می شود که با رویش دندان های دائمی بزرگ آن ها، شیار های روی دندان هایشان بسیار عمیق هستند؛ به همین دلیل باید از این روش استفاده کنند تا در آینده دچار پوسیدگی دندان نشوند. فیشور سیلانت دندان، ماده سفید رنگی است که همرنگ دندان است و درون این شیارها ریخته می شود و با نور های آبی سفت می شوند و با این کار دیگر مواد غذایی درون این شیار ها گیر نمی کنند تا باعث پوسیدگی آن بشود.

فیشور سیلانت چیست

چرا باید فیشور سیلانت تراپی را انجام داد

حتما اسم فیشور سیلانت دندان را شنیده اید. اگر که این اسم را نشنیده اید، ما به صورت کامل برای شما سیلانت تراپی را شرح خواهیم داد تا بیشتر با این روش ترمیمی آشنا شوید. دندان های شیری و دندان های دائمی بزرگ که کاربرد بسیار زیادی هم دارند، گودی هایی دارند که در هر فرد متفاوت است و این گودی ها و حفره ها در برخی از افراد آنقدر عمیق هستند، که به هیچ وجه نمی شود درون آن ها را تمیز کرد؛ حتی با بهترین و نرم ترین مسواک ها؛ پس در نتیجه اگر نتوانیم دندان هایمان را تمیز کنیم، مواد غذایی درون آن ها تمیز نخواهند شد و باکتری ها درون این گودی ها لانه میکنند و کم کم باعث پوسیدگی آن ها می شوند. سیلانت تراپی یا استفاده از فیشور سیلانت، در این مواقع میتوانند به داد ما برسند و از بروز این مشکل جلوگیری کنند.

شیار بندی دندان

شیار بندی دندان ها، یکی از کاربردی ترین کار هایی است که در علم پزشکی طرفدار بسیار زیادی دارد؛ البته باید گفت که اغلب مردم نمیدانند که این روش ترمیمی چه کاربردی دارد؛ به همین دلیل آن را انجام نمی دهند؛ اما اگر بدانید که این کار چه معجزه ای برای دندان های شما می کند، آن را انجام می دهید؛ این کار بیشتر برای دندان های کودکان که نیاز به مراقبت های شدید تری دارند، انجام می شود؛ اما بزرگسالان هم می توانند از این روش برای جلوگیری از پوسیده شدن دندان هایشان استفاده کنند. گفتیم پوسیده شدن دندان ها، زیرا شما با این کار میتوانید گودی های درون دندان خود را ترمیم کنید و به همین دلیل هم است که این کار از پوسیده شدن دندان جلوگیری میکند. شیار بندی دندان، اسم دیگر فیشور سیلانت دندان است که پزشک با یک ماده سفید رنگ، درون این گودی ها را پر میکند و این کار باعث می شود که مواد غذایی درون این حفره ها گیر نکند.

دوام و ماندگاری فیشور سیلانت دندان

قطعا با شیار بندی یا فیشور سیلانت آشنا هستید. اگر هم آشنا نیستید باید بگوییم که فیشور سیلانت دندان، همان مایع سفید رنگ است که درون گودی های دندان قرار می دهند تا غذا درون این گودی ها گیر نکند و باعث خرابی آن شود. این مواد سفید رنگ، با نور های آبی سخت خواهند شد و دیگر نیازی نیست نگران پوسیدگی دندان هایتان شوید؛ البته این به این معنی نیست که به کل مسواک زدن را فراموش کنید؛ زیرا این مواد، فقط بخشی از دندان را دربر می گیرند. درباره دوام و ماندگاری این مواد پر کاربرد باید بگوییم که این مواد وقتی سخت می شوند، مدت زیادی روی دندان میمانند؛ اما در برخی اوقات هم ممکن است دچار شکستگی شوند؛ بهتر است شما هرچند وقت یک بار به پزشک مراجعه کنید تا از سلامت آن ها مطمعن شوید و اگر نیاز به ترمیم داشت آن را ترمیم کنید. این روش نیاز به بی حسی و تراشیدن دندان ندارد و به راحتی انجام می شود.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : دندان مصنوعی ، لمینت دندان ، جراحی لثه ، ارتودنسی ، سیم کشی دندان ، عصب کشی دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

چرا باید فیشور سیلانت تراپی را انجام داد

جمع بندی

در این مقاله برای شما از فیشور سیلانت دندان و راه های قرار گیری آن در دندان، صحبت کردیم. اگر می خواهید بدانید که قیمت این روش ترمیمی چقدر است، باید بگوییم قیمت فیشور سیلانت دندان بستگی به اندازه مواد مصرفی که برای دندان شما استفاده می شود دارد و نوع دندان هایی که می خواهید در آن ها فیشور سیلانت را انجام دهید، در برآورد کردن قیمت این روش بسیار تاثیر گذار است؛ اما هزینه این کار آن قدر ها هم زیاد نیست و نیازی نیست شما نگران این موضوع باشید. این روش ترمیمی به هیچ وجه درد ندارد و بسیار ساده انجام می شود و نیازی هم به بی حس کردن ندارد؛ پس نگران درد آن هم نباشید.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته