کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

فرودگاه هوشمند

177 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 28 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مسافران چنانچه رضایت بالایی در حین سفر داشته باشند. این‌چنین می‌توان آمار سفرهای داخلی و خارجی و افزایش داد و به بهترین شکل ممکن خدمات کم هزینه‌ای را در اختیار افراد قرار داد. امروزه با هوشمند سازی بسیاری از وسایل مانند سیستم‌های تهویه، سیستم روشنایی، گیت هوشمند و حتی دوربین مداربسته و بسیاری از موارد دیگر لزوم استفاده از خدماتی مانند فرودگاه هوشمند بسیار ضروری شناخته می‌شود.

سرویس های بهداشتی هوشمند

سرویس های بهداشتی هوشمند

استفاده از سرویس‌های بهداشتی هوشمند در فرودگاه هوشمند باعث می‌شود که شما بتوانید به نحو احسن به سلامت مسافران توجه نشان دهید؛ چرا که انواع کلیدهای هوشمند باعث می‌شود تا مسافران مجبور به لمس انواع کلید نباشند و این‌چنین از بروز انواع بیماری و عفونت نیز جلوگیری به عمل می‌آید که به جای استفاده از کلید، سنسور هوشمند بهترین راه تشخیص خاموش و روشن شدن محیط را فراهم می‌کند و هم‌چنین هوشمند‌سازی سرویس‌های بهداشتی بدین صورت است که بعد از ترک سرویس بهداشتی بلافاصله فن روشن شده و با تهویه هوای سرویس بهداشتی می‌تواند از بروز انواع بوی نامطبوع در محیط سرویس بهداشتی فرودگاه جلوگیری به عمل آورد. استفاده از دستمال کاغذی اتوماتیک، خشک‌کن دست و حتی استفاده از سیستم مایع دستشویی که سنسور دارد، از قابلیت‌های دیگر سرویس‌های بهداشتی هوشمند به حساب می‌آید، که هر کدام از این موارد صددرصد می‌تواند به بهداشت عمومی افراد در محیط فرودگاه کمک کند.

کنترل و هدایت مسافران

کنترل و همچنین هدایت و مدیریت مسافران به صورت هوشمند می‌تواند یکی‌دیگر از امکانات و قابلیت‌های اصلی فرودگاه هوشمند محسوب شود و شما باید به این نکته توجه داشته باشید که این سیستم می‌تواند یک سیستم کاربردی و قابل قبول برای راحتی حال مسافران به حساب آید. هدایت مسافرین باعث می‌شود تا آنها از هر نوع سردرگمی و استرس عذاب آور دور شوند و بتوانند مسیر اصلی را پیدا و هر چه سریعتر به پرواز خود برسند که در این بین، استفاده از نرم‌افزار تلفن همراه که اطلاعات پایانه فرودگاه را در اختیار مسافران قرار می‌دهد می‌تواند بهترین راهکار برای کنترل و هدایت مسافرین به حساب آید؛ چرا که پیدا کردن گیت و هواپیما برای برخی از افراد واقعا سخت و زمانبر است.

تجهیزات امنیتی فرودگاه

تجهیزات امنیتی فرودگاه

اهمیت امنیت فرودگاه هوشمند مهم‌ترین مسئله‌ای است که نباید آن را نادیده گرفت. با استفاده از دوربین‌های مدار بسته در فرودگاه افراد با امنیت ذهنی بیشتری می‌توانند در انتظار پرواز خود بماند. حتی قفل‌های هوشمند برای انواع اتاق‌های فرودگاه و یا نصب سنسور‌های حرکتی جزء مسائل امنیتی فرودگاه هوشمند به حساب می‌آید که با ارئه خدمات این‌چنینی صددرصد حفاظت فیزیکی افراد نیز به شکل ویژه مورد توجه قرار می‌گیرد.
متاسفانه برخی از افراد در محیط فرودگاه ممکن است اقدام به سرقت وسایلی همچون گوشی موبایل و حتی برخی از وسایل شخصی دیگر مانند کیف دوشی و یا حتی چمدان مسافران را داشته باشند، که برای جلوگیری از چنین اقداماتی صددرصد استفاده از تجهیزات امنیتی می‌تواند کارایی اصلی خود را به راحتی به نمایش بگذارد.

گیت هوشمند

یکی از دغدغه‌های اصلی و البته بسیاری از مسئولان در فرودگاه کارایی انواع گیت در هنگام  ورود و خروج است، که شما در فرودگاه هوشمند می‌توانید با استفاده از گیت‌های هوشمند بسیاری از مشکلات را به راحتی حل کنید. شمارش افراد در هنگام ورود و خروج مهم‌ترین کاری است که می‌توان به صورت واقعی در کمترین زمان ممکن از گیت‌های هوشمند انتظار داشت. تمامی اطلاعات پرواز در گیت هوشمند وارد سیستم می‌شود و از لحاظ امنیتی گیت می‌تواند به نحو احسن برای پرواز گزینه بسیار مهمی به حساب آید.
البته انواع مختلف گیت صددرصد قادر است با قیمت مناسب یکی از تجهیزات عالی فرودگاه‌های هوشمند به حساب آید. به واسطه عدم استفاده از نیروی انسانی ورود و خروج افراد متفرقه و مهم‌تر از همه بدون اجازه کاملا مسدود می‌شود و در کمترین زمان عبور و مرور افراد را می‌توان مدیریت کرد و از هرنوع ترافیک افراد جلوگیری به عمل آورد کافیست استفاده از خدمات هوشمند را یک امر بیهوده در نظر نگیرید.

سخن پایانی
فرودگاه هوشمند همان‌گونه که در این مقاله به آن اشاره شد از جمله فرودگاه‌هایی است که صددرصد می‌تواند با امکانات هوشمند خود همانند هوشمند‌سازی سیستم تهویه و یا حتی دریافت پرواز به شکل هوشمند و توجه به سیستم مدیریت منابع فرودگاهی در کنار هوشمند‌سازی شیشه‌های سرتاسری امکانات قابل توجهی را در اختیار افراد قرار دهد. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که برای امنیت و محافظت فیزیکی از مسافران فرودگاه‌های هوشمند می‌تواند بهترین و کلیدی‌ترین مزیت‌های اصلی خود را به نمایش بگذارد؛ چرا که امروزه با تکنولوژی و فناوری پیشرفته می‌توان مزایا و قابلیت‌های پیشرفته‌ای را برای مسافران در فرودگاه در نظر گرفت. امکانات و تجهیزات هوشمند صددرصد می‌تواند نیازهای اولیه مسافران را به راحتی برطرف کند و این‌چنین مزیت استفاده از فرودگاه‌های هوشمند را بسیار ضروری نشان دهد؛ چرا که شما با استفاده از سیستم روشنایی به صورت هوشمند و یا حتی سرویس‌های بهداشتی هوشمند می‌توانید با بهداشت هر چه بالاتری سلامت جسمی مسافران را در محیط فرودگاه تضمین کنید. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب