کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

فرش ماشینی ریز بافت

272 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 06 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

هر چه تراکم بافت فرش ها بیش تر باشد، در نتیجه کیفیت بیش تری هم خواهند داشت؛ موضوع ریزبافت بودن هم دقیقا متناسب با همین است. همان طور که از نام آن هم می توان حدس زد، هر چه فرش ریز بافت تر باشد یعنی از گره های ریز تری در بافت آن استفاده شده است. استفاده از گره های بیش تر باعث افزایش تراکم فرش خواهد شد و در نتیجه فرش کیفیت بالاتری خواهد داشت. اگر چه ریز بافت بودن فرش ها نشانه بالاتر بودن کیفیت فرش ها است، اما برای استفاده از فرش در مکان های مختلف، نیاز به کیفیت های متفاوتی هم وجود دارد و نمیتوان در همه مکان ها از فرش های با کیفیت بالا استفاده کرد. از طرف دیگر بحث هزینه هم برای مشتریان مهم است و به همین دلیل فرش ها از لحاظ ریز بافتی متنوع هستند.

راهنمای خرید فرش ماشینی ریز بافت

در پاراگراف قبل به طور کامل با نوع بافت ها آشنا شدیم و دانستیم که هر چه فرش ها از بافت ریز تری تشکیل شده باشند، کیفیت بالاتری خواهند داشت. در واقع در فرش های ریز بافت با توجه به این که در یک واحد خاص از فرش تعداد بیش تری از گره ها وجود دارد، باعث می شود که فرش هم از لحاظ جنس و کیفیت در سزح بالاتری قرار بگیرد و هم ظرافت و زیبایی بیش تری داشته باشد. در واقع برای این که با یک مثال موضوع را برای شما کاملا روشن کنیم، می توانیم بافت فرش را با پیکسل های به کار رفته در صفحات ال ای دی مقایسه کنیم که هر چه تعداد پیکسل ها بیش تر باشند، ظرافت و کیفیت تصویر هم بیش تر خواهد بود. در ادامه نکاتی را به عنوان راهنمای خرید فرش ماشینی ریز بافت برای شما بیان خواهیم کرد.

فرش ماشینی ریز بافت

در واقع میزان ریز بافت بودن فرش های ماسینی را با معیاری به نام شانه مشخص می کنند و هر چه تعداد شانه های فرش بیش تر باشد به این معنی است که آن فرش ریز بافت تر است. پس افراد برای این که بخواهند فرش هایی ریز بافت تری را انتخاب نمایند که هم از کیفیت بیش تری برخوردار بوده و هم ظرافت بیش تری داشته باشد، باید فرش هایی با تعداد شانه بالاتر را انتخاب کنند. معمولا فرش های ماشینی در انواع متفاوت 700 شانه، 1000 شانه، 1200 شانه و غیره وجود دارند که تعداد بیش تر شانه ها نشان دهنده بالاتر بودن تراکم آن هاست.

قیمت فرش ماشینی ریز بافت

نکته ای که برای مردم در خریداری فرش اهمیت دارد و آن را در اتخاب خود به شد اثر می دهند، قیمت فرش ماشینی یا دستیاف می باشد که البته برای مصرف عموم، بیش تر فرش های ماشینی مورد استفاده قرار می گیرند. البته همان طور که در ابتدای مطلب هم به این نکته اشاره کردیم، برای خرید فرش تنها نباید قیمت آن را مد نطر قرار داد، چون به طور معمول فرش هایی که قیمت بالاتری دارند از کیفیت بیش تری هم برخوردار هستند. در واقع فاکتور های زیادی بر قیمت فرش ماشینی ریز بافت تاثیر گذار هستند.برای خرید فرش ایرانی  می توانید از طریق وب سایت فروش فرش آنلاین انواع فرش ماشینی و تابلو فرش ماشینی و دستی فرش دستبافت مانند: فرش تبریز ، فرش کاشان ، فرش مشهد و... را تهیه کنید و قیمت فرش هارا مشاهده کنید و  خرید خود را انجام دهید.

راهنمای خرید فرش ماشینی ریز بافت

مهمترین عامل تاثیر گذار بر قیمت فرش ماشینی ریز بافت هم همان تعداد شانه های آن هاست. هر چه تعداد شانه های فرش ماشینی بیش تر باشد، دارای تراکم و ظرافت بیش تری هم خواهد بود و در نتیجه قیمت بیش تری هم خواهد داشت. در واقع برای تولید فرش های ماشینی ریز بافت نیاز به استفاده از مواد اولیه بیش تر  وهمچنین زحمت بیش تر یا تکنولوژی پیشرفته تری وجود دارد. پس افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که اگر یک فرش دارای قیمت کم تری از فرش های دیگر است، نشان دهنده بی کیفیت یا نا مناسب بودن آن نیست، بلکه شاید در ویژگی هایی مانند تعداد شانه و ریز بافت بودن با هم تفاوت هایی داشته باشند.

جمع بندی

یکی از کالاهای پر مصرف که تقریبا در همه خانه ها و مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، فرش و قالی است. با توجه به این که فرش ها به طور متداول مورد مصرف قرار می گیرند و همواره در خانه های ما در دید هستند، باید در انتخاب و خریداری آن ها دقت لازم را به خرج دهیم. یکی از مهمترین نکاتی که بر کیفیت و ظرافت فرش ها تاثیر گذار است، ریز بافت بودن آن ها است. در واقع در فرش ماشینی ریز بافت از تعداد گره های بیش تری استفاده شده است و همین امر باعث افزایش تراکم این فرش ها و در نتیجه افزایش کیفیت آن ها می شود. البته هر چه فرش ها از تراکم بیش تری برخوردار بوده و ریز بافت تر باشند، قیمت بیش تری هم خواهند داشت.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب