کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

فرش اتاق خواب

34 بازدید
درج شده در روز شنبه, 27 شهریور,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

فرش های گوناگونی در شهرهای مختلف ایران بافته می شود و هر کدام نقشه، طرح و رنگ بندی های متفاوتی دارند. شما بر اساس سلیقه و هزینه مورد نظر خود می توانید انواع این محصول پرنقش و نگار را انتخاب کنید. در این مقاله می خواهیم درباره قالی برخی از شهرهای ایران و انواع جنس آن و همچنین خصوصیات فرش دستباف ایرانی به طور کلی با شما صحبت کنیم تا شما بتوانید در هنگام خرید قالی برای منزل خود، انتخاب آسان و درستی داشته باشید. 

انواع فرش های ایرانی 

اگر بخواهید فرش اتاق خواب خود را از نوع دستباف ایرانی انتخاب کنید باید بدانید که این فرش ها از جهت جنس، طرح و اندازه به گونه های مختلفی تقسیم می شوند. در ابتدا درباره تقسیم بندی جنس و مواد مصرفی انواع قالی صحبت می کنیم.

فرش اتاق خواب کودک

انواع فرش های دستباف بر اساس مواد مصرفی و جنس

قالی های دستباف را با تار و پودهای گوناگونی تهیه می کنند که این باعث به وجود آمدن پنج گروه فرش می شود که عبارتند از:
1.    فرش های تمام پشمی دارای تار و پودی از جنس پشم هستند. به عبارت دیگر نخی که به عنوان تار و پود قالی مورد استفاده قرار می گیرد به طور کلی پشمی است. ظاهر این فرش ها زیبا و با رنگ های مات است. فرش هایی که توسط عشایر بافته می شود نیز پشمی هستند.
2.    فرش های تمام ابریشمی به محصولاتی گفته می شود که چله (تار) و نخ های بافت آن که پود محسوب می شود از جنس ابریشم است. 
3.    فرش اتاق خواب شما اگر گل ابریشمی باشد به این معنا است که صرفا برای بافت نقش و طرح های دور حاشیه از نخ ابریشمی استفاده می شود ولی سایر بخش های آن از نخ های پشمی بافته شده است.
4.    برخی از قالی ها با نام کف ابریشمی شناخته می شوند. برای قسمت زمینه فرش از نخ ابریشمی استفاده می شود ولی بقیه بخش های آن با نخ پشمی بافته می شود. 
5.    به نوعی از فرش ها سوف می گویند. ویژگی این نوع قالی، زمینه آن است که از پودهای ضخیم و نازک بافته می شود. قالی سوف دارای ظاهری زیبا همراه با نقش های گل و بوته پرزدار است. 
درباره انواع فرش از نظر جنس صحبت کردیم به انواع آنها از نظر طرح در بخش بعدی می پردازیم. 

برخی از انواع فرش های شهرهای ایران

قالی دستباف شهرهای گوناگون ایران هر کدام دارای طرح خاصی هستند و فرش اتاق خواب شما می تواند طرح های متنوعی داشته باشد این تخصیص طرح قالی هر شهر به گونه ای است که متخصصین در زمینه فرش های ایرانی با توجه به طرح آن، شهر خاستگاه فرش را تشخیص می دهند. به ادامه مطلب در این زمینه توجه کنید.
•    قالی کاشان یکی از مشهورترین فرش های ایرانی است. گره فرش های این شهر با نام گره نامتقارن و فارسی مشهور است. طرح و رنگ خاص قالی های کاشان نیز متمایز از فرش شهرهای دیگر است. در طرح قالی کاشان از لچک و ترنج استفاده می شود.
•    گره و طرح فرش های اصفهان منحصر بفرد است. رنگ های قرمز، نیلی و آبی روی زمینه عاجی از ویژگی های محصولات این شهر است. 
•    کیفیت و زیبایی قالی های شهر قم مربوط به شرایط فرهنگی آنها است. رنگ بندی های متنوع و طرح های خاص فرش این شهر برای اهل فن متمایز است. 
•    قدمت قالی بافی در شهر تبریز به زمان ساسانیان برمی گردد. ظرافت و زیبایی آنها زبانزد خاص و عام است. چله این فرش ها اغلب پنبه یا ابریشم و با نخ پشم یا ابریشم بافته می شوند. معمولا قالی های تبریز به رنگ های آب و قرمز روی زمینه کرم است. اگر فرش اتاق خواب مربوط به شهر تبریز باشد، دکوراسیون بسیار زیبایی به اتاق می دهد.

سفارش آنلاین فرش اتاق خواب

فرش های ایرانی از نظر اندازه

قالی های ایرانی را در اندازه های متفاوتی می بافند و برای هر کدام نامی وضع کرده اند. مساحت 6 مترمربع به بالا را قالی می گویند. قالیچه، زرع و نیم، دو زرع، زرع و چارک، پرده ای، کلگی، کناره، خرک، پشتی و پادری اندازه های دیگر این دست بافته های رنگارنگ هستند.   
در انتها درباره ویژگی های قالی های دستباف ایرانی به طور کلی صحبت می کنیم. 

خصوصیات قالی های ایرانی

اگر به طور کلی به قالی های ایرانی نگاه کنید زیبایی و ظرافت همه آنها در مرحله اول چشمگیر است. طرح و نقش های جذاب که با دستان هنرمندانه نقشه کش ها و قالی باف ها به صورت فرش های جذاب و رنگارنگ درآمده اند همگی در این دست بافته های ایرانی به چشم می خورد.
 
جمع بندی
فرش اتاق خواب خود را می توانید در طرح و رنگ های متفاوت و در اندازه های گوناگونی تهیه کنید. اتاقی که فرش دارد گرم تر و زیباتر به نظر می رسد. شما می توانید با وجود قالی در اتاق خود دکوراسیون جذاب و چشم نوازی طراحی کنید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب