کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

عوارض جانبی واکسن کرونا

148 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 04 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 در نتیجه این مبارزه، پاسخ ایمنی بدن به صورت یک عفونت خود را نشان می دهد. این عفونت باعث ایجاد واکنش هایی در بدن می شود، که از اولین آن ها می توان به وجود درد و یا تورم در جایی که واکسن تزریق شده است باشد. در ادامه از آن جایی که سیستم ایمنی بدن شما با تزریق واکسن کرونا فعال شده است. شما ممکن است بدنتان در حالتی قرار بگیرد که انگار به بیماری آنفولانزا و یا سرما خوردگی دچار شده اید. ممکن است شما بد از آن که واکسن کرونای خود را تزریق کردید دچار تب، لرز، سر درد و یا حالت تهوع نیز شوید. البته همان گونه که گفتیم این علائم در همه افراد یکسان نیست و ممکن است در برخی از افراد دارای شدت زیادی باشد و در برخی دیگر شدت کمی را دارا باشد. حتی ممکن است این واکسن تاثیری بر تعداد محدودی از افراد نداشته باشد. 

شدت عوارض واکسن کرونا نشان دهنده ایمنی ضعیف بدن است

عوارض پس از واکسن کرونا

با توجه به تفاوت شدت عوارض جانبی واکسن کرونا، برخی از افراد فکر می کنند دلیل این مسئله ایمنی بدن است. با اینکه هنوز علت اصلی این موضوع کشف نشده است، اما طبق شواهد موجود می توان گفت که در عوارض جانبی واکسن کرونا در سالمندان خیلی کم تر از سایر افراد بوده است. این موضوع به خوبی و بیانگر و نشان دهنده آن است که وجود عوارض واکسن کرونا و شدت آن در افراد مختلف تا حدودی ربطی به ایمنی بدن ندارد. هم چنین برخی متخصصان معتقدند که دلیل وجود این تفاوت در شدت عوارض واکسن کرونا، به ایمنی ذاتی بدن باز میگردد. منظور از ایمنی ذاتی همان سیستم هشدار دهنده بدن است، این سیستم با درک وجود خطر باعث بروز عوارض و علائم واکسن کرونا در بدن می شود. در نتیجه اگر که سیستم بدن از درک ضعیفی در برابر خطر برخوردار باشد، باعث ضعف ایمنی ذاتی بدن می شود. 

برخی از افراد نگران هستند که آیا در مرحله دوم تزریق واکسن باز هم وجود علائم باعث نا خوش احوالی و حال بد در آن ها می شود. ولی لازم به ذکر است در اکثر افراد بدن فقط یک بار به واکسن کرونا واکنش نشان می دهد، آن یه بار هم معمولا در دفعه اول رخ می دهد. اما در تعداد اندکی از افراد زمانی که برای بار دوم واکسن کرونا را تزریق می کنند، علائم و عوارض آن پدیدار می شود. حتی ممکن است برای این تعداد محدود شدت آن حتی بیشتر از نوبت اول تزریق واکسن کرونا باشد. اما به هیچ عنوان تزریق این واکسن خطر جانی و یا هر گونه خطر دیگری ندارد. این دسته از عوارضی هم که ذکر شد فقط برای چند روز است و واکنش طبیعی بدنتان است و به هیچ وجه نگران کننده نمی باشد. 

بعد از تزریق واکسن باید ماسک بزنیم

عوارض جانبی پس از تزریق واکسن کرونا

برخی از افراد فکر می کنند با تزریق واکسن و گذراندن عوارض آن دیگر نیازی به استفاده از ماسک نیست و می توانند با خیال راحت به ادامه زندگی خود بپردازند. اما لازم است بدانید که اصلا و به هیچ عنوان این گونه نیست و شما باید حتی بعد از تزریق واکسن کرونا خود در دو نوبت، تمامی پروتکل های بهداشتی را همانند قبل به خوبی رعایت کنید. چرا که تزریق واکسن فقط تا حدودی می تواند باعث جلو گیری از ورود ویروس کرونا به بدن شما شود، به عبارتی دیگر تزریق این واکسن درصد احتمال دچار شدن شما را کاهش می دهد اما به صفر نمی رساند. به همین دلیل است که شما باید به طور کامل از خود در برابر این بیماری خطرناک مراقبت کنید. 

برخی از افراد نیز بر اساس باور های اشتباهی که این روزا ها در فضاهای مجازی رایج شده است، فکر می کنند که با تزریق این واکسن شما به این بیماری دچار می شوید. و یا ممکن است را تزریق این واکسن بعد از چند سال عمر خود را از دست دهید. اما باید بدانید که تمامی این حرفا خرافات و ادعایی بیش نیست، و به هیچ عنوان این واکسن خطر جانی ندارد. هم چنین این واکسن ها ویروس های مرده هستند که با ورود آن ها به بدن، فقط بدن را فریب می دهند و خطری شما را تهدید نخواهد کرد. شما به هیچ عنوان به بیماری کرونا به وسیله تزریق واکسن آن دچار نخواهید شد.

نتیجه گیری
متاسفانه همه ما در این روز ها شاهد شیوع گسترده ویروس کرونا هستیم. در این چند ماه اخیر نیز کشور ها اقدام به تزریق واکسن کرونا کرده اند. تزریق واکسن کرونا عوارض جانبی را به دنبال دارد که این عوارض و علائم در افراد مختلف متفاوت است، در برخی از افراد دارای شدت بسیاری است ولی در برخی دیگر شدن کمی را دارا است. ما در اینجا به طور کامل درباره عوارض جانبی واکسن کرونا را به طور کامل برای شما شرح داده ایم.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب