کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

علت کار نکردن آبسردکن

306 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 21 مرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اگر تا انتهای این مقاله را بخوانید با راهکارهای جلوگیری از اختلال کار نکردن دستگاه نیز آشنا می شوید.

نکاتی در مورد دستگاه آبسردکن

برای اینکه با علل درست کار نکردن آبسردکن ها آشنا شویم بهتر است مواردی را در مورد آین دستگاه ها بدانیم. آبسردکن ها دو نوع هستند. دستگاه هایی که صرفا در جهت خنک کردن آب به کار گرفته می شوند و دیگر دستگاه هایی که هم در جهت داغ کردن و هم خنک کردن آب مورد استفاده قرار می گیرند. به عبارتی این سازه ها دارای دو محفظه ذخیره سازی مجزا برای تأمین آب داغ و سرد هستند.

نکاتی در مورد دستگاه آبسردکن

مکانیسم ساده آبسردکن به گونه ای است که چنانچه حجم زیادی آب سرد از آن برداشت شود، ممکن است دچار اختلال شده و آب را خنک نکند. بنابراین باید موارد ایمنی را رعایت کنید تا این مشکل به وجود نیاید. در صورت بروز این اختلال به علل عدم کارکرد دستگاه در ادامه مقاله توجه کنید.        

دلایل کار نکردن آبسردکن چیست؟

دلایل مختلفی برای کار نکردن دستگاه آبسردکن وجود دارد که به آنها اشاره می کنیم.

اتصالات به برق را چک کنید

مسأله بسیار ساده ای که در بسیاری از مواقع موجب عدم کارکرد دستگاه می شود، عدم اتصال آن به برق است. به عبارت دیگر خاموش بودن آبسردکن موجب گرم بودن آب است.

کوئل ها را تمیز کنید

عدم تمیز کردن کوئل های آبسردکن، موجب اختلال در امر خنک کردن آب می شود. بنابراین بهتر است در فواصل منظم کوئل ها را بشوئید.

قسمت خروجی آب سرد را بررسی کنید

وجود مانع در قسمت خروجی آب از درون محفظه یکی دیگر از علل کار نکردن آبسردکن است. در صورت وجود مانع آن را برطرف کنید تا دستگاه به درستی کار کند.

بررسی کردن سطح فرئون لازم است

در برخی مواقع آب به اندازه گذشته خنک نمی شود. در این صورت باید سطح مایع فرئون دستگاه را بررسی کنید. جهت این امر از افراد متخصص و باتجربه در تعمیر آبسردکن مشورت بگیرید.

کلیدهای خاموش و روشن پشت دستگاه را چک کنید

در پشت آبسردکن ها کلیدهایی جهت روشن و خاموش کردن آن وجود دارد. این کلیدها باید در وضعیت روشن قرار گرفته باشند تا آب دستگاه خنک شود.

آب سرد کن را هر شش ماه یکبار بشویید

در برخی مواقع جرم ها و کپک های موجود در دستگاه موجب عدم عملکرد درست است. این آلودگی ها ممکن است در بخش های مختلف آب سرد کن تشکیل شده و مانع خنک شدن آب و همچنین بو و طعم نامطبوع آن شود. شستشوی مرتب دستگاه از بروز این مشکل جلوگیری می کند.

قطعات فرسوده دستگاه را تعویض کنید

بعضی از بخش ها و قطعه های آبسردکن بعد از مدتی نیاز به تعویض دارند؛ زیرا استفاده مکرر و طولانی مدت از این قطعات موجب فرسوده شدن آنها می شود. جهت تعویض یا تعمیر آبسردکن باید با افراد مجرب و کارآزموده تماس بگیرید.

ترموستات و برد کنترلی دستگاه را بررسی کنید

وجود اختلال در برد کنترلی در برخی موارد، علت کار نکردن آبسردکن است. برطرف کردن مشکل در آن موجب عملکرد درست دستگاه می شود. تنظیمات نامناسب ترموستات نیز موجب عدم عملکرد درست دستگاه می شود. بنابراین با متخصص تماس بگیرید تا ترموستات را به درستی تنظیم کند.

دلایل کار نکردن آبسردکن چیست؟

خرابی اجزای فنی موجب کار نکردن آبسردکن می شود

در برخی موارد اجزای فنی دستگاه دچار مشکل شده اند. در صورتی که بخش هایی مانند کندانسور، رله، اورلود، موتور و غیره دچار ایراد یا مشکلی شوند، آب دستگاه خنک نمی شود. باید با کارشناسان تماس گرفته تا ایرادات دستگاه را برطرف کنند. 

اتصالات و سیم کشی های آب سردکن را چک کنید

اگر سیم کشی و اتصالات موجود در دستگاه دچار ایراد شده باشند، آب خروجی از آن به درستی خنک نمی شود. جهت برطرف کردن ایرادات احتمالی از متخصصین کمک بگیرید.

مواردی جهت پیشگیری از کار نکردن آبسردکن

برای اینکه دستگاه آب سردکن شما دچار اختلال نشود به این نکات توجه کنید:

  • مخزن آب دستگاه را قبل از خالی شدن پر کنید زیرا در غیر این صورت باعث بروز مشکلاتی برای آن می شود.
  • برای انصال برق آبسردکن از محافظ الکتریکی استفاده کنید یا در هنگام نوسان برق، دستگاه را از پریز جدا کنید.
  • پیچ تخلیه و سینی دستگاه را جهت عدم تجمع آب و وارد شدن فشار، بررسی کنید.
  • آبسردکن را در مکان مناسب و ثابتی قرار دهید تا در هنگام استفاده دچار لغزش نشود.

جمع بندی

آبسردکن ها دستگاه هایی مفید و ضروری هستند و استفاده از آنها با رعایت نکات ایمنی بسیار آسان و راحت است. تمیز کردن و شستشوی آب سردکن یکی از راهکارهای جلوگیری از اختلال در آن است. پر کردن مخزن آب قبل از خالی شدن آن، استفاده از محافظ الکتریکی، دقت در پیچ تخلیه و سینی و قرار دادن در مکان ثابت و مسطح از روش های دیگر ممانعت از مشکلات احتمالی این دستگاه ها به شمار می روند. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب