کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون

294 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 05 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

علت خط افقی در تلویزیون قدیمی

شما به صورت جزئی با مشکلات عمده تلویزیون ها و علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون آشنا شدید. با روی کار آمدن تلویزیون ها، تحولات زیادی در مسائل فرهنگی به وجود آمد و باعث سرگرم شدن بسیاری از خانواده ها در خانه هایشان شد. در آن ابتدا، تلویزیون را جعبه جادویی می شناختند. تلویزیون، نقش مهمی را امروزه در زندگی همه ما دارد و امروزه شما شاهد پیشرفت چشم گیر تلوزیون ها شده اید و کم کم تلویزیون های جدید جای تلویزیون های قدیمی را می گیرند. شما با علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون آشنا شدید؛ این مشکل از همان قدیم در تلویزیون های قدیمی هم رخ میداد؛ البته در تلوزیون های قدیمی، این مشکل به دلیل ضربه خوردن به صفحه نمایش اتفاق نمی افتد و دلیل آن می تواند به لامپ تصویر یا برد این تلویزیون ها بازگردد؛ که شما می توانید آن را تعمیر کنید.

علت خط افقی در تلویزیون قدیمی

علت نقطه سفید روی صفحه تلویزیون

حال که شما علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون را فهمیدید، باید چند نکته ای هم درباره علت نقطه سفید، که بیشتر در تلوزیون های ال ای دی  اتفاق می افتد ذکر کنیم. همان طور که میدانید تلویزیون های ال ای دی، با استفاده از لامپ های ال ای دی تصویر را نشان می دهند. این ال ای دی ها، کنار هم قرار گرفته اند و یک تصویر بزرگ را با قرار گیری کنار هم نمایش می دهند؛ اما چیزی که باید بدانید این است که در بین این ال ای دی ها، اشیاء منشوری وجود دارند که نور را گسترش می دهند؛ که برای پخش تصویر، بسیار اهمیت دارند. این اشیاء منشوری، با چسب چسبیده شده اند که با گرمای قطعات تلویزیون چسبندگی چسبشان از بین خواهد رفت و این اشیاء جدا می شوند؛ در نتیجه لامپی که کنار این اشیاء جدا شده قرار دارد، نور را به صورت مستقیم انتقال میدهد و همین امر باعث لک های سفید در صفحه تلویزیون می شود. اگر قصد تعمیر لباسشویی ، تعمیر یخچال در منزل ، تعمیر لباسشویی سامسونگ و به طور کلی تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ را دارید ، می توانید از طریق وب سایت خرید محصولات خانگی درخواست خود را ثبت نمایید.

خط افقی در تلویزیون سونی

شرکت سونی، یکی از غول های قدیمی در زمینه ساخت تلوزیون به حساب می آید؛ که تا به حال تلویزیون های با کیفیتی را وارد بازار تلویزیون کرده است. درباره علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون، توضیحاتی را دادیم و یکی از مشکلات شایعی که برای بیشتر تلویزیون ها و حتی تلویزیون سونی اتفاق می افتد، همین خط های سفید است؛ که علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون این است، که در مدت زمان استفاده طولانی از این تلویزیون ها این اتفاق می افتد و بسیار هم آزار دهنده است. همانطور که در متن بالا اشاره کردیم، این مشکل می تواند با برخورد ضربه به صفحه نمایش تلویزیون یا آسیب دیدن برد تلویزیون یا قطع بودن خروجی پردازشگر تلویزیون اتفاق بیفتد. شما باید برای حل این مشکل، با نمایندگی های این تلوزیون تماس بگیرید تا این مشکل را حل کنند؛ یا اینکه تلویزیون خود را به مراکز تعمیراتی تلویزیون مطمعن برده تا این مشکل را برای شما حل کنند و تلویزیون شما را تعمیر کنند.

علت خط افقی در تلویزیون ال جی

ما در متن بالا درباره علت پیدا شدن خطوط افقی روی تلویزیون مدل سونی، توضیحاتی را دادیم. معمولا تلویزیون ها از نظر مدل ساخت، از یک سری قطعات استفاده می کنند که در همگی آن ها یکسان است و میتوان گفت بیشتر این سازنده های تلوزیون، یک الگو را برای ساخت تلویزیون های خود در نظر می گیرند؛ بنابر این اگر چنین مشکلی برای تلویزیون های ال جی هم اتفاق افتاد، می توان گفت به همان دلیل بالا یعنی خراب شدن یا ضربه خوردن پنل تلوزیون و خرابی برد اتفاق می افتد؛ که شما باید برای تعمیر این تلوزیون ها به تعمیر کار های خبره در این زمینه مراجعه کنید.

علت خط افقی در تلویزیون ایکس ویژن

همانطور که در باره علت پیدا شدن خطوط افقی روی تصویر صفحه تلویزیون گفتیم، این مشکل برای تلویزیون های ایکس ویژن و دوو هم اتفاق افتاده است و علت خط افقی در تلویزیون دوو و ایکس ویژن، می تواند مشکلات پنل یا مشکلات نرم افزاری باشد؛ که اگر مشکل نرم افزاری باشد، شما می توانید با برگرداندن به حالت تظیمات کارخانه این مشکل را حل کنید؛ اما اگر سخت افزاری باشد باید به تعمیر کار مراجعه کنید.

علت نقطه سفید روی صفحه تلویزیون

جمع بندی

حال که تا به اینجا مقاله با مشکلات عمده تلویزیون ها و علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون آشنا شدید، بهتر است بدانید که اگر این مشکل برای تلویزیون شما پیش آمد و شما برای پیدا کردن علت پیدا شدن خطوط افقی روی صفحه تلویزیون کنجکاو شدید، سرخود دست به کاری نزنید که دیگر نتوانید آن را درست کنید و سریعا با تعمیر کار و نمایندگی تماس بگیرید.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب