کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

علت نشت آب از آبسردکن

313 بازدید
درج شده در روز پنجشنبه, 21 مرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اگر تا آخر این مطلب را بخوانید با راهکارهای جلوگیری از این اختلال و قسمت های مختلفی که دچار نشتی می شوند نیز آشنا می شوید.

چه بخش هایی از آبسردکن دچار نشتی می شوند؟

برای اینکه علل نشت کردن آب از آبسردکن را بدانیم بهتر است در ابتدا با قسمت هایی که دچار این اختلال می شوند آشنا شویم. باید دقت داشته باشید که از بخش هایی نظیر مخزن، شلنگ، سینی و پشت دستگاه احتمال نشتی آب وجود دارد. بنابراین در هنگام رویت این مشکلات باید در صدد رفع آن برآییم. با توجه به معرفی این قسمت ها در ادامه به علل نشت کردن آب می پردازیم.

اگر قصد تعمیرات لوازم خانگی دارید می توانید از طریق متخصصانی که در نیازیتو فعال هستند ، تعمیر یخچال ، لباسشویی ، ظرفشویی و سایر لوازم خانگی خود را به آن ها بسپارید تا کار تعمیر لوازم خانگی در منزل یا بیرون از منزل را برای شما انجام دهند

چرا آب از آبسردکن نشت می کند؟

چنانچه گفتیم علت نشت آب از آبسردکن یکی نیست و دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد که به آنها اشاره می کنیم.

 • مهمترین دلیلی که می توان برای این اختلال ذکر کرد دریچه پشتی دستگاه است. اگر این دریچه به درستی بسته نشده باشد، نشتی به وجود می آید.
 • سینی زیر دستگاه را بررسی کنید. در برخی از مواقع پر شدن سینی موجب این اختلال می شود.
 • یکی دیگر از علل نشتی آب، ضعیف و فرسوده شدن پمپ آبسردکن است که با تعویض آن مشکل برطرف می شود.
 • اگر شکستگی در شیر متصل به دستگاه به وجود آمده باشد، آب از آن نشت می کند.

چه بخش هایی از آبسردکن دچار نشتی می شوند؟

 • خرابی شاسی آبسردکن یکی دیگر از عوامل به وجود آمدن اختلال نشتی از دستگاه است.
 • دستگاه هایی که به لوله کشی شهری متصل اند در بسیاری از مواقع شلنگ آنها سوراخ می شود. بنابراین در بعضی اوقات نشتی آب به سبب سوراخی شلنگ دستگاه است.
 • اگر بدنه مخزن دستگاه سوراخ شود با نشتی آب از آن نشان داده می شود. بنابراین در صورت مشاهده این اختلال بدنه مخزن را چک کنید.  

تا این بخش از مقاله با دلایل نشت آب از آبسردکن آشنا شدیم در ادامه به راهکارهایی که برای جلوگیری از این مشکل وجود دارد اشاره می کنیم.

روش های جلوگیری از نشت آب از آبسردکن

پس از مشاهده هر گونه نشتی از دستگاه باید علت آن را بررسی کنید. پس از بررسی علل و یافتن آن می توانید به طرق مختلف از ادامه این مشکل جلوگیری کنید که در این بخش به آنها می پردازیم.

 • بررسی دوره ای شلنگ دستگاه یکی از امور ضروری جهت جلوگیری از اختلالات احتمالی به شمار می رود. در صورتی که شلنگ پاره یا سوراخ شده است باید توسط متخصصین تعویض شود.
 • سینی زیر شاسی را چک کنید تا پر نشده باشد. در صورتی که آب درون آن تجمع کرده است آن را خالی کنید.
 • بست های آبسردکن را از نظر سفت بودن بررسی کنید. چنانچه اتصال این بست ها محکم نشده باشد، نشتی به وجود می آید. این مشکل اغلب در دستگاه هایی که به آب لوله کشی متصل هستند وجود دارد.
 • پیچ های پشت دستگاه را از جهت سفتی و شلی بررسی کنید زیرا یکی از علل مهم نشت آب از آبسردکن شل بودن آنها است.
 • اگر پمپ دستگاه دچار مشکل شده باشد باید توسط تعمیرکاران تعویض یا تعمیر شود.
 • نشتی اگر به علت خرابی شاسی باشد مشکل آن برطرف کنید.
 • سوراخ شدن بدنه یکی دیگر از دلایل نشت دستگاه است. بررسی و تعمیر بدنه جهت جلوگیری از این اختلال لازم است.
 • عایق بندی مناسب یکی دیگر از روش های جلوگیری از نشتی آب از آبسردکن است.
 • دقت کنید که بدنه مخزن آب درست در مکان خود قرار گرفته باشد. در غیر این صورت ممکن است نشتی صورت گیرد.

پس از مواردی که درباره علت نشت از آبسردکن بیان کردیم قصد داریم درباره نکاتی که باید هنگام انتخاب و خرید دستگاه های آبسردکن دقت شود اشاره کنیم. 

نکات مورد توجه در هنگام خرید آبسردکن

در هنگام انتخاب این دستگاه ها باید به چند نکته توجه کنید یکی از آنها قسمت بدنه است. دوام بالای بدنه برای این سازه ها یک گزینه خوب به شمار می رود. نوع جوشکاری سازه یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه شود. به عنوان مثال جوشکاری آرگون برای بدنه های استیل مناسب است. نوع عایق بندی دستگاه ها نیز یک مورد مهم در انتخاب آنها است. عایق های یونولیت و EPDM و همینطور فوم های تزریقی برای عایق بندی آب سردکن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

برای تعمیر لباسشویی بوش ، تعمیر ماکروفر پاناسونیک یا تعمیر جاروبرقی سامسونگ و سایر لوازم خانگی و انواع برند ها می توانید از طریق متخصصانی که در نیازیتو فعال هستند ، کار تعمیر لوازم خانگی را به آن ها بسپارید تا در منزل یا بیرون از منزل را برای شما انجام دهند.

چرا آب از آبسردکن نشت می کند؟

هنگام انتخاب دستگاه های خنک کننده آب باید به فضای مکان مورد نظر نیز توجه کنید. فضای کوچک با دستگاه بزرگ، موجب سردرگمی و کلافگی کاربران می شود. موارد دیگری نیز در هنگام انتخاب این سازه های پرکاربرد وجود دارد که مجال بررسی آنها در این مطلب نیست.

جمع بندی

آبسردکن ها دستگاه هایی پرکاربرد و مفید هستند که برخی از آنها یک منظوره و بعضی دیگر دومنظوره طراحی شده اند. اختلالاتی ممکن است در عملکرد آنها به وجود بیاید که یکی از آنها نشتی آب است. علت نشت آب از آبسردکن را باید به درستی تشخیص داده و در صدد رفع آن برآیید.   

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب