کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

علت خشک شدن لاستیک دور درب یخچال

272 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 26 مرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دانستن علت خشک نشدن لاستیک دور درب یخچال باید بگوییم، باید هر از گاهی نوارد درب یخچال بررسی شود در صورت خشک یا سفت شدن آن احتمال تخریب آن وجود دارد، چنان چه لاستیک گرفتار فرسودگی یا پارگی شده است بایستی آن را عوض کنید. ولی در صورتی که نوار درب یخچال سالم است و صورت خشک و سفتی به خود گرفته است می توان برای رفع این مشکل آن را با کمی آب گرم و صابون شستشو دهید و با حوله بدون پرز آب آن را بگیرید تا حالت چسبناک بودن آن برطرف شود. به یاد داشته باشید بعد از شستن تمام منفذها نوار یخچال را خشک نمایید.

در صورت سالم بودن نوار درب می توان پیچ های آن را با کمک پیچ گوشتی باز نموده و در بخشی را که به یخچال متصل می گردد را با یک مواد سازگار مثل گریس و وازلین آن را به روغن آغشته کرده تا از خشک یا سفت شدن دوباره و ترک خوردن آن پیشگیری نماید. واشر یا نوار دور درب یخچال از لاستیک نرم تولید شده است این لاستیک رفته رفته و در صورت عدم به کارگیری منظم موجب می شود که نوار خشک شده و منفذ هایی به وجود آمده و نهایتا منجر به بسته نشدن درست درب یخچال شود. در صورتی که بخش هایی از نوار یخچال تان متورم شده است امکان دارد به علت خشک شدن لاستیک دور درب یخچال ایجاد شده باشد، می توان برای از بین بردن این معضل با سشوار کمب به لاستیک دور درب حرارت دهید تا نرم گردد.اگر قصد تعمیرات لوازم خانگی دارید می توانید از طریق متخصصانی که در نیازیتو فعال هستند ، تعمیر یخچال ، لباسشویی ، ظرفشویی و سایر لوازم خانگی خود را به آن ها بسپارید تا کار تعمیر لوازم خانگی در منزل یا بیرون از منزل را برای شما انجام دهند.

علت نچسبیدن لاستیک درب یخچال

علت خشک شدن لاستیک دور درب یخچال می تواند به دلیل پایان یافتن مقاومت اصولی نوار درب یخچال باشد. به این دلیل که قسمتی از سرمای یخچال فریزر با لاستیک درب یخچال ارتباط دارد به همین دلیل موجب می شود رفته رفته دیگر آن توان گذشته را نداشته باشد و کارآمدی خود را از دست بدهد. امکان دارد درب یخچال به دلیل سنگین شدن بیش از اندازه حالت شل شدگی بیابد که این شل شدگی موجب خمیده شدن یخچال می گردد. به منظور از بین رفتن این مشکل ابتدا از شل شدگی درب یخچال مطمئن شوید.

چنان چه شل شدگی به خصوصی را نیافتید بایستی در حاشیه لاستیک درب یخچال پنبه هایی را گذاشته تا خمیدگی نوار را به شکل اولیه برگرداند. در ادامه مبحث علت خشک شدن لاستیک دور درب یخچال باید بگوییم، از دو تکنیک برای احیای دوباره لاستیک درب یخچال استفاده می شود. میتوان آب جوش به کار برد که بایستی آب جوش را در همه بخش های نوار درب یخچال ریخته شود. همچنین می توان از گرمای سشوار استفاده کرد. این کار موجب میشود لاستیک درب یخچال مجددا خاصیت چسبناکی خود را کسب کند.

علت نچسبیدن لاستیک درب یخچال

مسئله ای که لازم به بیان آن است در حین عملیات جهت احیای خاصیت چسبیندگی لاستیک درب یخچال، پس از پایان یافتن آن دست کم درب یخچال بایستی به مدت ۲ ساعت به صورت کامل بسته باشد. نکته بااهمیت دوم نبایستی مواد غذایی که به شکل چسبناکی هستند را در کابین یخچال قرار دهید. چون این هاصیت چسبناکی در بخش درب یخچال موجب می شود رفته رفته لاستیک درب یخچال گرفتار پارگی شود.

قیمت نوار درب یخچال

از آن جایی که علت خشک شدن لاستیک دور درب یخچال اهمیت دارد پس قیمت نوار دور درب نیز مهم است. گاهی اوقات شرایطی رقم می خورد که دیگر نمی توان لاستیک دور درب را احیا کرد بنابراین چاره ای جز خرید نوار نو نمی ماند. شرکت های بسیار زیادی هستند که قطعات جانبی یخچال ها را تولید می کنند برای جلوگیری از آسیب دیدن یخچال باید نوار جدید تهیه کنید. در زمان خرید به کیفیت نوار دور درب یخچال و فریزر توجه کافی داشته باشید. شرکت های خارجی و داخلی در امر تولید نوار درب یخچال فعال هستند که با توجه به میزان کیفیت آن هر یک را می توانید خریداری کنید.برای تعمیر لباسشویی بوش ، تعمیر ماکروفر پاناسونیک یا تعمیر جاروبرقی سامسونگ و سایر لوازم خانگی و انواع برند ها می توانید از طریق متخصصانی که در نیازیتو فعال هستند ، کار تعمیر لوازم خانگی را به آن ها بسپارید تا در منزل یا بیرون از منزل را برای شما انجام دهند.

قیمت نوار درب یخچال

هزینه تعویض نوار دور یخچال

پس از فهمیدن علت خشک شدن لاستیک دور درب یخچال باید بدانید که قیمت اجرت خدمات یخچال فریزر مغایرت دارد و ضروری است بدانید که علت تفاوت هزینه تعمیرات یخچال به علل زیر است:

  • زمان مهلت گارانتی برای خدمات یخچال فریزر، بر قیمت تعمیر تاثیرگذار است.
  • به کار بردن قطعات اورجینال یا سایر وسایل برای برند یخچال فریزر شما نیز بر قیمت تعمیرات موثر خواهد بود.
  • فناوری استفاده شده در یخچال فریزرتان نیز هزینه خدمات را عوض می کند.

لازم به ذکر است که حضور تکنسین مجرب برای ارائه خدمات نیز با هزینه همراه بوده و باید آن را در نظر بگیرید.

جمع بندی

علت خشک شدن لاستیک دور درب یخچال می تواند موارد زیادی باشد. همان طور که می دانید پس از گذشت سال ها اگر لاستیک دور درب یخچال با پاکسازی همراه نباشد موجب تخریب آن خواهد شد. بنابراین باید در تمیز کردن دقت کافی به خرج دهید. هم چنین مواردی که جزء علت خشک شدن لاستیک دور درب یخچال است می توان به کیفیت لاستیک اشاره کرد.  

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب