کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

علت بوی سوختگی در ماشین لباسشویی

241 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 05 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

یکی از پیش پا افتاده ترین دلیل بوی سوختگی در ماشین لباس شویی دو قلو یا به عبارت دیگر همان ماشین لباس شویی هایی که درب شان از بالا باز می شود، از کار افتادگی تسمه درایو است. تسمه درایو وظیفه انتقال و جا به جایی نیرو در ماشین لباس شویی را بر عهده دارد و زمانی که این قطعه ماشین لباس شویی شما از کار می افتد، ماشین شروع به سر و صدا می کند و بوی سوختگی آن بلند می شود. گاهی اوقات نیز ممکن است که به جای تسمه درایو تسمه پمپ به مشکل بر خورده باشد. تسمه پمپ به تخیله در ماشین لباس شویی کمک می کند، این قطعه دارای شکل V لاتین است که از موتور درایور ماشین لباس شویی به یک قرقره در پمپ تخلیه متصل شده است. در صورتی که این قطعه آسیب دیده باشد، از ماشین لباس شویی بوی سوختگی که شباهت زیادی به بوی سوختگی لاستیک هم دارد، بلند شده و در نتیجه تخیله آب به مشکل بر می خورد.

دلایل بلند شدن بوی سوختگی از ماشین لباس شویی

دلیل بلند شدن بوی سوختگی از ماشین لباسشویی

ساده ترین علتی که می توان برای بلند شدن بوی سوختگی از ماشین لباس شویی بیان کرد، بار اضافه است. اگر بیش تر از حد مجاز ماشین لباس شویی، در آن لباس بگذارید، به دلیل فشار زیادی که به ماشین می آید، ممکن است یاتاقان های آن پاره یا سابیده شوند. نتیجه این اتفاق باعث بلند شدن بوی سوختگی از ماشین می شود. از دیگر علت های این موضوع می توان به سابیده شدن یا زنگ زدن پولی موتور ماشین لباس شویی اشاره کرد. پولی موتور در اکثر ماشین های لباس شویی فلزی است اما در برخی از موارد ممکن است جنس آن از مواد مصنوعی باشد. این قطعه از ماشین لباس شویی بیش ترین تماس را با تسمه ها دارد و موتور با کمک گرفتن از این قطعه تسمه دریوار یا تسمه پمپ را به حرکت در می آورد. زمانی که این قطعه دچار آسیب می شود با آوردن فشار به سمت تسمه باعث بالا آمدن بوی سوختگی می شود.

اگر ماشین لباس شویی دچار خرابی پمپ تخلیه هم شده باشد، از ماشین در حال شست شو یا بعد از اتمام شست شو بوی سوختگی بلند خواهد شد. پمپ تخلیه ممکن است  دارای موتور محور، تسمه محور یا موتور الکترونیکی در لباس شویی های مختلف باشد این پمپ وظیفه تخلیه آب قبل و هنگام شست و شو و پس از آن را در ماشین لباس شویی بر عهده دارد. زمانی که پولی تسمه ماشین لباس شویی متوقف شود یا اختلالی در حرکت آزادانه آن به وجود بیاید، باعث اصطکاک تسمه می شود؛ در نتیجه آن بوی سوختگی از ماشین لباس شویی بالا می آید. 

خرابی موتور ماشین لباس شویی

دلیل آمدن بوی سوختگی از ماشین لباسشویی

در صورت استفاده های مکرر و پی در پی از ماشین لباس شویی و یا شستن بیش از ظرفیت و وزن مجاز لباس در آن، ممکن است به مرور زمان آسیب های جدی به موتور ماشین لباس شویی وارد شود؛ در نتیجه بوی سوختگی از ماشین لباس شویی بالا می آید. در صورتی که تایمر ماشین لباس شویی خراب باشد، زمانی که ماشین لباس شویی خالی از آب است مانند زمانی خشک کردن لباس ها توسط خشک کن المنت در مدار قرار می گیرد و کم کم داغ می شود. همین موضوع باعث ایجاد و انتشار بوی سوختگی از ماشین می شود. 

اتصال کردن بین قطعات لباس شویی یا اتصالی سیم کشی ها در ماشین لباس شویی باعث سوختن روکش و عایق های سیم ها شده و در نتیجه این مسئله باعث ایجاد بوی سوختگی می شود. گاهی اوقات هم ممکن است برد یا تایمر ماشین لباس شویی اتصالی کند. اتصال این قطعات باعث سوختن برخی از اجزا و قطعات ماشین می شود و در نتیجه آن از ماشین لباس شویی بوی سوختگی بلند می شود. باید برای رفع این مشکل و هم چنین تعمیر قطعه سوخته شده به تکنسین یا تعمیر کاران لوازم خانگی مراجعه کرد. در کل برای تعمیر برخی از مشکلات نام برده شده نیاز به یک متخصص کار بلد است و هر کسی نمی تواند به درستی از پس این کار بر آید.

نتیجه گیری
گاهی اوقات به دلایل مختلف ممکن است از ماشین لباس شویی خود بوی سوختگی استشمام کنید که در چنین حالتی باید ابتدا ماشین را از پریز برق جدا کرده و به سرعت برای تعمیر آن به تکنسین ماهر مراجعه نمود. چرا که عدم تعمیر ممکن است خطرات زیادی را به دنبال داشته باشد. بوی سوختگی در ماشین لباس شویی می تواند دلایل زیادی داشته باشد و فقط مربوط به موتور آن نیست. ما در این جا به طور کامل این موارد را برای شما توضیح داده ایم.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب