کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

علت برفک زدن یخچال

264 بازدید
درج شده در روز ﺳﻪشنبه, 26 مرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نخست آن که باید اطلاع داشته باشید یخچال در حالت عادی به هیچ عنوان آب یا رطوبتی از خود پس نمی دهد، زیرا فضای درون کابین یخچال خنک است با گشودن درب یخچال و داخل شدن هوای گرم فضا و منزل شما که کمی نیز مرطوب است به یخچال داخل شده و آن هوای گرم به دیواره های یخچال برخورد کرده و در آن قسمت به برفک مبدل می گردد. همچنین مواد غذایی مخصوصا میوه و سبزیجاتی که آب دار هستند، زمانی که با قرار دادن در یخچال، نم آنها داخل هوای یخچال می شود.اگر قصد تعمیرات لوازم خانگی دارید می توانید از طریق متخصصانی که در نیازیتو فعال هستند ، تعمیر لباسشویی ، یخچال ، ظرفشویی  ، تعمیر جارو برقی و سایر لوازم خانگی خود را به آن ها بسپارید تا کار تعمیر لوازم خانگی در منزل یا بیرون از منزل را برای شما انجام دهند.

علت برفک زدن یخچال معمولی

برای دانستن علت برفک زدن یخچال و پیشگیری از این موضوع لازم است که موارد زیر را در نظر داشته باشید.

  1. در هنگام نصب یخچال را در مکان مناسبی بگذارید که فضا بیش از حد مرطوب نباشد، در برخی موارد دیده شده که یخچال در آشپزخانه کار گذاشته شده و حمام از آشپزخانه راه دارد یعنی با هر دفعه حمام رفتن فضای آشپزخانه بسیار نمناک خواهد شد و با گشودن حتی یک یا دو بار درب یخچال حجم بسیار زیادی از رطوبت داخل یخچال شده و خیلی سریع برفک خواهد زد. همچنین ممکن است فضای کوچک و بسته آشپزخانه با سقفی کوتاه با گذاشتن اجاق گاز پیش یخچال و وجود حرارت پخت پز و یا سماور به شکلی که آشپزخانه نمناک شود باعث ایجاد توده عظیمی از یخ و برفک درون یخچال خواهد شد. بنابراین حتما بایستی شرایط مطلوب مکان نصب یخچال را رعایت فرمایید.
  2. معیوب بودن لاستیک دور درب یخچال، در صورتی که یک بخش کوچک در حد چند میلی متر از لاستیک درب یخچال صدمه یا دفرمه شده باشد، موجب ورود هوای بیرون به درون یخچال شده و سبب برفک زدن یخچال خواهد شد، لازم است علت برفک زدن یخچال نادیده گرفته نشود. بنابراین چنانچه یخچال برفک زده، نخست باید لاستیک آن را بررسی کنید و اگر معیوب بود آن را تعویض کنید. دفرمه بودن لاستیک به جز بروز برفک، تایم فعالیت کمپرسور را افزایش می دهد. به عبارت دیگر امکان خراب شدن کمپرسور بسیار افزایش یافته و هم چنین برق بیشتری مصرف خواهد شد. بنابراین پیشنهاد می کنیم لاستیک درب را هر از چند گاهی ارزیابی کنید.

ترفند جلوگیری از برفک زدن یخچال

پس از یافتن علت برفک زدن یخچال باید بدانید کدام ترفندها از برفک زدن دستگاه پیشگیری می کند. بایستی نوار دور درب یخچال را دست کم سالیانه یک بار عوض کنید تا از پیشامد حوادث جلوگیری کنید. حواستان باشد تا درب یخچال به صورت کامل بسته شود. از گذاشتن یخچال همراه شوفاژ، بخاری، اجاق گاز و وسایل حرارت دهنده دیگر اجتناب کنید. از گذاشتن مواد غذایی داغ داخل یخچال امتناع کنید و پیش از گذاشتن غذا داخل یخچال اندکی تامل کرده تا کمی خنک شود. اگر در یخچال خود ورقه ای نازک از برفک را دیدید اجازه دهید تا کمی ضخیم تر شود و سپس آن را پاک کنید.

علت برفک زدن یخچال

راهکار برفک نزدن یخچال

همان گونه که گفته شد علت برفک زدن یخچال می تواند شامل موارد زیادی باشد. گاهی اوقات فریزرها برفک یا یخ اضافی می سازند که معمولا اذیت کننده هستند. امکان دارد این یخ ها و برفک ها از حجم فریزر شما بکاهند و حتی ممکن است موجب انسداد فن های تهویه هوا شوند که بر کارکرد فریزر شما موثر هستند، البته با ادامه دار بودن این روند احتمال کاهش عمر یخچال‌فریزر نیز دور از انتظار نیست.

  • از کارکرد اصولی یخچال فریزر اطمینان یابید. چنان چه فهمیدید برفک بیش‌ازاندازه در یخچال ایجاد شده، احتمالا بیانگر ایراد در کارکرد آن است. یکی از ایراداتی که امکان دارد اتفاق افتاده باشد، انسداد جریان هوا است.
  • بررسی کردن لاستیک دور درب یخچال و فریزر. درب یخچال و فریزر بایستی بتواند یک فضایی را داخل یخچال ایجاد کند که با خارج تماسی نداشته باشد.
  • درجه فریزر را صحیح تنظیم نمایید. تنظیم اصولی دمای فریزر از برفک زدن آن پیشگیری می کند ولی اگر دمای آن را بسیار زیاد و یا بسیار کم کنید می تواند سبب بروز برفک شود.
  • درب فریزر را سریع ببندید. هر دفعه که شما درب فریزر را می گشایید، هوای گرم داخل فریزر می شود.
  • هوای درون بسته های مواد غذایی را تخلیه کنید. اغلب برفک تولید شده در فریزر از هوای مرطوب داخل مواد غذایی ایجاد می شود.

علت یخ زدن داخل یخچال قدیمی

برای فهمیدن علت برفک زدن یخچال باید نوع برفک را بدانید. چنانچه یخ ایجاد شده به پودر برف شبیه بود، یعنی به علت وجود تراکم، تولید شده است. هوا از خارج داخل یخچال شده و باعث ایجاد یخ شده است. به منظور پیدا کردن منبع ورود هوا احتیاج به دقت زیادی دارید. فضاهای مشخص جهت ارزیابی میتواند شامل موارد زیر باشد:

  • ارزیابی سلامت واشرهای درب.
  • ارزیابی کردن این که آیا در زمان بسته بودن درب، واشرهای آن به درستی سر جای خود قرار می گیرند.
  • هرگونه شکاف و آسیب در واشر درب را ارزیابی نمایید.

ترفند جلوگیری از برفک زدن یخچال

جمع بندی

همان گونه که مشاهده کردید پاسخ های زیادی برای علت برفک زدن یخچال وجود دارد. اگر ایراد قابل توجهی بر آن وارد نباشد می توان علت برفک زدن یخچال را به راحتی بیابید. ایراد یخچال منجر به بروز برفک شده که بسیار آزاردهنده است. پارگی نوار دور درب یخچال، باز ماندن درب یخچال به مدت طولانی و عدم تخلیه هوا. برای تعمیر لباسشویی سامسونگ ، تعمیر ماکروفر ال جی یا تعمیر جاروبرقی بوش و سایر لوازم خانگی و انواع برند ها می توانید از طریق متخصصانی که در نیازیتو فعال هستند ، کار تعمیر لوازم خانگی را به آن ها بسپارید تا در منزل یا بیرون از منزل را برای شما انجام دهند.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب