Loading List Items...

عفونت دهان

49 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز چهارشنبه, 05 خرداد,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

عفونت دهان، یکی از بد ترین اتفاقاتی است که میتواند برای هر فردی بیفتد و معمولا افراد زیادی با این مشکل مواجه می شوند. دلیل اینکه دهان و دندان عفونت میکند، این است که بهداشت دهان و دندان توسط این افراد رعایت نمی شود و همین موضوع باعث ایجاد این چنین مشکلاتی می شود. عفونت های دهان و دندان به شکل های مختلفی وجود دارند که همان طور که گفته شد، تمامی این مشکلات به دلیل محافظت نکردن از دهان و رعایت نکردن نکات ایمنی است. شما می توانید با استفاده از مسواک یا نخ دندان و یا استفاده از دهان شویه، از دهان و دندان خود محافظت کنید و مانع ایجاد عفونت دهان خود شوید. عفونت دهان، معمولا نشانه هایی دارد که از این نشانه ها می توان به درد، تب بالا و مشکل خوردن غذا اشاره کرد.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : کامپوزیت دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت دندان ، ارتودنسی ، بلیچینگ دندان ، عصب کشی دندان و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

آنتی بیوتیک برای عفونت لثه

عفونت دهان و عفونت لثه ها یکی از دردناک ترین اتفاقاتی است، که میتواند برای افرادی که از دندان های خود مراقبت نمی کنند بیفتد. معمولا غفونت لثه، با تورم و بوی بد دهان همراه است؛ از آنجایی که عفونت کردن هر قسمتی از بدن می تواند روی دیگر اعضای بدن تاثیر بگذارد، شما باید عفونت دهان و دندان خود را جدی بگیرید. برای خیلی از افراد، سوال پیش می آید که حال که دچار این درد و عفونت شده ایم، باید چه کاری انجام دهیم و چه آنتی بیوتیکی استفاده کنیم؟ شما برای اینکه از این مشکل خلاص شوید، حتما باید به دندانپزشک مراجعه کنید و اقدام به کشیدن دندان کنید یا دندان را پر کنید. پزشک متخصص برای اینکه شما دچار مشکلات جدی تری نشوید، باید برای شما آنتی بیوتیک هایی را تجویز کند که دچار مشکل نشوید. از آنتی بیوتیک های رایج عفونت دهان، می شود به پنیسیلین، آموکسی سیلین، کلاولانیک اسید، کلیندا مایسین، آزیترو مایسین و مترونیدازول اشاره کرد.

آنتی بیوتیک برای عفونت لثه

درمان درد دندان عفونتی

عفونت دندان می تواند ما را به جنون بکاشند. خیلی از ما برای اینکه از این درد رها شویم، حاضریم دست به هرکاری بزنیم. دارو هایی وجود دارند، که با استفاده از آن میتوانید این در را کاهش دهید؛ اما این از بین برنده های درد، دائمی نیستند و می توانند درد دندان شما را فقط برای مدت کوتاهی از بین ببرند؛ پس بهتر است برای حل این مشکل، راه چاره بهتری بیندیشید، بهترین کار این است که به دندانپزشک مراجعه کنید و دندان خود را درست کنید. حال می توانید آن را بکشید و دندان جدید بکارید و یا می توانید دندان شکسته را پر کنید که این بستگی به شما دارد؛ اما از این بابت خیالتان راحت می شود که دیگر درد دندان ندارید؛ اما اگر فعلا نمی خواهید این کار را کنید، می توانید از راه های خانگی درمان درد و عفونت استفاده کنید؛ و از راه هایی مثل آب نمک، جوش شیرین با آب، اسانس میخک، آویشن و آلوورا استفاده کنید.

علائم عفونت دندان عقل

عفونت دهان، جزو بدترین مشکلات دهان و دندان به حساب می آید. دندان عقل، به دلیل اینکه دیرتر از دندان های دیگر رشد می کند، ممکن است به درستی و کامل رشد نکند و از لثه بیرون نیاید؛ در این صورت با گیر کردن غذا ها و مواد غذایی در زیر لثه دندان عقل، باعث می شود که این دندان عفونت کند و شما برای جلوگیری از عفونت دندان عقل باید به دندان پزشک مراجعه کنید تا سریعا راه چاره ای برای این مشکل برگزیند. عفونت دندان عقل، با علائمی همراه است که از شایع ترین این علائم می توان به تورم لثه، درد شدید، قرمز شدن لثه، از دست دادن علائم طبیعی در فرد، به این معنی که فرد نمی تواند غذا را بجود، تب، سردرد و تنگی نفس اشاره کرد؛ که حتما باید جلوی آن را بگیرید وگرنه باعث ایجاد مشکل های بزرگ تر در بدن خود می شوید؛ پس این موضوع مهم را جدی بگیرید.

عفونت ریشه دندان

عفونت دهان و عفونت ریشه دندان، برای شما می توانند خطرناک باشند. این مشکل به دلیل پوسیدگی دندان ها اتفاق می افتد و باعث می شود که باکتری ها ریشه دندان شما را احاطه کنند. اگر حس کردید که این اتفاق برای شما افتاده است، سریعا به دندان پزشک مراجعه کنید؛ زیرا عفونت ریشه، می تواند باعث بروز مشکل های زیاد دیگری شود و خیلی خطرناک است؛ البته ما در ادامه چند مورد از علائم عفونت ریشه را برای شما مثال خواهیم زد؛ تا شما از این موضوع مطلع شوید و سریعا اقدام به درست کردن آن کنید. عفونت ریشه دندان، آنقدر خطرناک است که حتی در شرایط خیلی حاد، باعث می شود که باکتری ها به استخوان هم حمله کنند و باعث عفونت آن بشوند. از عمده ترین علائم عفونت ریشه دندان، میتوان به درد شدید دندان، تیره شدن دندان، آبسه دندان یا ورم کردن آن و بوی خیلی بد دهان اشاره کرد که در صورت رویت این علائم به دندان پزشک مراجعه کنید.برای استفاده از خدمات دندانپزشکی می توانید از طریق وب سایت های دندانپزشکی شبانه روزی لیست دکترهای متخصص را مشاهده کنید و از انواع خدمات دنانپزشکی مانند : ترمیم دندان ، لمینت دندان ، ایمپلنت فوری ، بلیچینگ دندان ، ارتودنسی متحرک و ... درخواست خود را ثبت کنید و به راحتی وقت دندانپزشکی خود را ثبت کنید.

درمان درد دندان عفونتی

جمع بندی

اگر دندان های خرابی دارید و از درد دندان رنج می برید، باید بگوییم که همین حالا هم دیر نشده است و شما می توانید با مراقبت از دهان خود از خراب شدن و عفونت دهان خود جلوگیری کنید. مراقبت از دهان به این معنی است که مسواک زدن را دو بار در روز انجام دهید و از دهان شویه و نخ دندان استفاده کنید. این جزو ساده ترین کار هایی است، که میتواند به ما کمک کند که این مشکلات را تجربه نکنیم. لازم است این را هم بگوییم که بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت دندان، می تواند آب نمک باشد و شما با غرغره کردن آب نمک در روز می توانید تمامی عفونت های دهانی خود را از بین ببرید.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته