کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

طرز تهیه مربای کدو حلوایی

260 بازدید
درج شده در روز یکشنبه, 25 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

مواد لازم برای تهیه مربای کدو حلوایی

برای درست کردن مربای کدو حلوایی شما نیاز دارید که مواد اولیه لازم را  آماده کنید. برای تهیه این مربا شما نیاز دارید که کاملا مطابق با طرز تهیه مربای کدو حلوایی عمل کنید تا در نهایت بتوانید مربایی خوشمزه و با کیفیت داشته باشید. برای تهیه کدو حلوایی شما نیاز به دو کیلوگرم کدو حلوایی تازه، دو کیلو گرم شکر، مقداری زعفران دم کرده غلیظ و شش لیوان آب احتیاج دارید. توجه داشته باشد که در تهیه این مربا هر چه قدر که از کدوی خوشمزه تری استفاده کنید در نهایت صاحب مربای خوشمزه تری نیز خواهید بود. در انتخاب کدو حلوایی دقت داشته باشید که کدو حلوایی را انتخاب کنید که کاملا رسیده، دارای پوستی سفت و بدون لک و چروک باشد و از انتخاب کدو حلوایی هایی که با فشار انگشت دچار حالت له شدگی میشوند اجتناب کنید. برخی از افراد در تهیه مربای کدو حلوایی از ترکیب آب و آهک استفاده میکنند. استفاده از ترکیب آب و آهک باعث میشود که کدو حلوایی حالت نرم تری به خود بگیرد. اما طرز تهیه مربای کدو حلوایی که در این مقاله در اختیار شما قرار میدهیم فاقد آهک است و به طبع مربای نهایی نیز دارای بافتی سفت تر است. در ادامه شما میتوانید طرز تهیه مربای کدو حلوایی بدون آهک را در ادامه این مقاله بخوانید. 

مواد لازم برای تهیه مربای کدو حلوایی

تهیه مربای کدو حلوایی

طرز تهیه مربای کدو حلوایی به این شرح است. در تهیه مربای کدو حلوایی بدون آهک، به دلیل عدم حضور آهک مربا به شدت نرم میشود. به همین دلیل شما باید قطعات کدو حلوایی را بسیار ریز کنید. بعد از خورد کردن ریز کدو حلوایی، کدو حلوایی ها را چندین بار با آب سرد میشوریم. در ادامه طرز تهیه مربای کدو حلوایی کدو ها را در قابلمه ای ریخته و روی آن را با اب سرد می‌پوشانیم و حدود هشت ساعت به کدوها استراحت میدهیم. پس  از گذشت هشت ساعت آب روی کدو حلوایی را خالی کرده. سپس چهار و نیم پیمانه آب را بر روی حرارت قرار میدهیم و شکر را به آن اضافه میکنیم تا زمانی که شکر کاملا حل شود و شربت کمی قوام بیاید. در این مرحله از طرز تهیه مربای کدو حلوایی، کدو های ریز خورد شده را مجدد با آب سرد می‌شوییم و با یک دستمال تمیز کاملا خشک میکنیم. پس از خشک کردن کدو ها را به همراه زعفران دم کرده به قابلمه در حال جوشیدن اضافه میکنیم و حرارت زیر آن را ملایم میکنیم. کدو ها برای پختن به حدود دو ساعت زمان نیاز دارند. کدو ها را با شعله ملایم دو ساعت روی گاز قرار میدهیم. بعد از گذشت دو ساعت برای جلوگیری از شکرک زدن مربا چند قطره آبلیمو به مربا اضافه میکنیم. آبلیمو علاوه بر اینکه باعث میشود مربا کدو شکرک نزند باعث میشود که مربا طعم مطلوب تری نیز داشته باشد. پس از خنک شدن مربا میتوانید آن را در ظرف های شیشه ای مناسب ریخته و در یخچال قرار دهید.

خواص مربای کدو حلوایی

خواص کدو حلوایی 

کدو حلوایی که در اوایل فصل پاییز به بازار می‌آید دارای خواص متعددی است. یکی از مهم ترین خواص کدو حلوایی توانایی آن در جوان سازی است. مصرف کدو حلوایی می‌تواند به شما کند تا چهره ای جوان تر و زیبا تر داشته باشید‌. خاصیت دیگری برای کدو حلوایی وجود دارد، توانایی کدو حلوایی در بهبود مشکلات پوستی است. شما میتوانید برای داشتن پوستی شفاف تر و شاداب تر از ماسک کدو حلوایی استفاده کنید. همچنین مصرف کدو حلوایی می‌تواند کمک شایانی به تقویت سیستم ایمنی بدن کند. همچنین خوردن کدو حلوایی به علت ویتامین های مختلفی که دارد می‌تواند باعث تقویت چشم ها  شود.
 
سخن پایانی
کدو حلوایی در اوایل فصل پائیز به بازار می اید و دارای طعم بسیار خوشمزه و خاصی است. کدو حلوایی علاوه بر اینکه میتوان آن را به صورت خالی پخت و مصرف کرد، میتوان دسر های بسیار خوشمزه و لذیذی نیز از آن درست کرد. دسر های مختلفی نظیر کیک و موس کدو حلوایی. یکی از خوراکی های بسیار خوشمزه ای که میتوان با استفاده از کدو حلوایی درس کرد، مربای کدو حلوای است. مربای کدو حلوایی با دستور های مختلفی درست میشود. یکی از این دستور ها با استفاده از اهک است که اهک باعث سفت شدن کدو میشود. اما در این مقاله طرز تهیه مربای کدو بدون استفاده از اهک را به شما اموزش دادیم.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب