Loading List Items...

طراح دکوراسیون داخلی

44 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز شنبه, 23 اسفند,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

دکوراسیون به معنای چیدن، آراستن و نیز مرتب کردن است. دکوراسیون داخلی در واقع به چیدن و انتخاب مواردی مانند وسایل داخلی خانه ها، اتاق ها، آشپزخانه ها، حمام، دستشویی و غیره می گویند. به کسی که فضای داخلی مراکز تفریحی، باشگاه ورزشی، دفتر اداره، استودیوی هنری، غرفه نمایشگاهی، استودیوی هنری و غیره  طراح دکوراسیون داخلی یا معمار گفته می شود. به صورت معمول این افراد دوره ها و آموزش های زیاد طراحی و اجرای ساختمان را می بینند. البته در کشورهای زیادی آموزش های رسمی، جامع و بسیار مناسبی برای طراحان داخلی برگزار می شود. برای موفق شدن در این کار باید علاقه و نیز تجربه زیادی را کسب کنید.

طراح دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی چیست؟

ارتباط نزدیکی بین طراحی داخلی و معماری وجود دارد. رشته طراحی داخلی یکی از جدیدترین رشته های هنری است. افراد زیادی امروزه با توجه سلیقه خود اقدام به ادامه تحصیل در رشته خود می کنند. در واقع طراحی داخلی یک شغل بسیار جدید است. در بعضی از کشورهای اروپایی به این رشته معماری داخلی می گویند. افراد نگران عنصر های محیطی این رشته را تحت عنوان طراحی محیطی نام می برند.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل چیست؟

به هماهنگی اجزای داخلی منازل برای زیبایی و دلنشین شدن فضای خانه می گویند. همچنین به بهینه سازی و نیز ساده سازی فضای خانه ها به صورت کاملا هنرمندانه نیز طراحی داخلی خانه گفته می شود. طراحان موجب هماهنگی بین رنگ های اشیای مختلف منازل می گردند. این معماران موجب شکیل تر شدن اجزا و اشیای مختلف منازل می شوند.

به چه دلیل دکوراسیون داخلی طراحی می شود؟

در فروشگاه ها و مغازه های گوناگون مورد توجه بیشتر و افزایش مشتری می گردند. در محیط های اداری مختلف موجب ایجاد فضایی امن در زمان کار و احساس راحتی زیاد می شوند. در بیمارستان ها کاربری بودن محیط، ایجاد محیطی آرامش بخش برای بیماران و نیز احساس همدلی زیاد را به همراه دارد. در خانه ها و آپارتمان ها موجب راحتی کاربران مختلف و آرامش ساکنین مختلف می شود.    

انواع سبک های طراحی داخلی منزل

سبک طراحی داخلی مدرن یکی از انواع سبک های طراحی داخلی یک خانه است. این سبک طیف های زیادی را شامل می شود. طراحان حرفه ای از خط های صاف و منظم، پالت های رنگی ساده و مواد ساده مانند استیل استفاده می کنند. برخلاف تصور برخی از افراد، این خانه ها بسیار ساده طراحی شده اند. بیشتر اشیا در این خانه ها شفاف، براق و شفاف هستند. سبک معاصر نیز یکی دیگر از سبک های طراحی دکوراسیون داخلی است. این سبک از طراحی به سبک مدرن شباهت زیادی دارد. با انعطاف پذیری بالا دست طراحان دکوراسیون داخلی را باز می گذارد. برای مثال طراح دکوراسیون داخلی از خطوط با خمیدگی زیاد استفاده می کند. سبک مینیمال نیز یکی دیگر از سبک های طراحی دکوراسیون داخلی است. در این نوع از طراحی از رنگ سفید به میزان زیاد استفاده می شود. آیتم های مختلف بسیار ساده و ظاهری خنثی دارند.

نور و روشنایی باعث زیبایی دکوراسیون داخلی می شوند؟
 

مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی چه نقشی دارد؟

به صورت کلی مبلمان های مختلف نقش بسیار زیاد و پر رنگی را در دکوراسیون داخلی خانه ها ایفا می کنند. به کلیه اجزای مناسب برای نشستن مبلمان گفته می شود. در واقع میز ناهار خوری، مبل پاف، چهارپایه ها، صندلی بار و موارد دیگر نیز جزوی از مبلمان محسوب می گردد. رنگ های مختلف این نوع دکوراسیون سی درصد از فضای داخلی را تشکیل می دهد. در انتخاب رنگ این نوع دکوراسیون باید نهایت دقت را انجام دهید. باید رنگ ها با رنگ های مختلف منزل مانند رنگ دیوارها و اکسسوری ها به طور کامل هماهنگ شود. سبک مبلمان هم باید با سبک سایر اجزای دکوراسیون داخلی مانند طرح دیوارها، کف مکان ها و لوازم دیگر خانه ها هماهنگ گردد.

قاب های مختلف چه تاثیری در دکوراسیون داخلی منزل دارد؟

در واقع قاب ها و تابلوهای هنری روح زنده هر خانه ای هستند. این نوع لوازم به روح و سبک خانه ها صمیمیتی دو برابر اعطا می کنند. برای زیباتر شدن منزل تابلوهای خوشنویسی، تابلو فرش ها، عکس آدم های معروف، گزینه های بسیار مناسب و مطلوبی برای دکوراسیون داخلی خانه ها محسوب می شوند. البته این نوع موارد با توجه به سلیقه های مختلف و نیز روحیات افراد انتخاب می گردد.

نور و روشنایی باعث زیبایی دکوراسیون داخلی می شوند؟

دو فاکتور مهم برای دکوراسیون داخلی نور و نیز روشنایی هستند. در بیشتر اوقات این دو عنصر به صورت مکمل همدیگر محسوب می شوند. شاخه های نوری نور طبیعی یا انواع مختلف لوستر ها به حساب می آیند. لوستر ها امروزه در طرح ها و انواع گوناگونی در بازارهای مختلف عرضه می شوند. مواردی مانند شدت و میزان نور در هر مکان، رنگ نوری که به کار برده شده، قرارگیری شاخه های نوری و غیره در نورپردازی خانه های مختلف تاثیرات مهمی دارد.

رنگ آمیزی یک اصل مهم در دکوراسیون داخلی

پارتیشن بندی در دکوراسیون داخلی چه اهمیتی دارد؟

پر کردن فضای از جمله کارهای بسیار سخت در خانه های با متراژ بالا است. پارتیشن بندی یکی از راه های آسان برای تبدیل فضاهای بزرگ به فضاهای کوچکتر محسوب می شود. بخش بندی یکی از روش های ساده برای تقسیم بندی فضا است. پارتیشن بندی باعث جدا کردن فضای ورودی از پذیرایی و نیز جدا کردن آشپزخانه ها از ناهار خوری می شود. بخش بندی کردن فضاها موجب استفاده سبک های مختلف دکوراسیون داخلی برای قسمت های گوناگون می گردد.

رنگ آمیزی یک اصل مهم در دکوراسیون داخلی

بیش از بیست درصد از فضای داخلی خانه ها را دیوار ها تشکیل می دهند. در زمان ورود به منازل مختلف رنگ و طرح ها روی دیوارها جزو اولین موردها نظر شما را جلب می کند. در واقع این دو فاکتور برای دیوارها از اهمیت بسیار مهمی برخوردار هستند. البته می توان از یک متخصص حرفه ای برای انتخاب کردن استفاده شود. در اکثر اوقات رنگ برای خانه ها موجب بزرگتر نشان دادن آن ها می گردد. رنگ های روشن موجب بزرگ جلوه دادن فضا می شود. در زمان انتخاب کردن رنگ مورد نظر باید دیوارها و سقف ها را باید در یک رنگ کاملا یکسان انتخاب کنید. نزدیک بودن آن ها موجب تاثیرات مثبت بر روی ساکنین خانه مورد نظر می شود.

آیا کفپوش مناسب موجب دگرگون سازی دکوراسیون داخلی می شود؟

کفپوش در هر خانه ای ما در هر ثانیه زندگی کردن با آن مواجه هستیم. باید هماهنگ با دکوراسیون داخلی خانه ها انتخاب شود. انتخاب کفپوش مناسب موجب ارتباط مستقیم ما با دکوراسیون داخلی محیط می گردد. رای برخورد رسمی باید از سنگ ها، کاشی ها و نیز سرامیک های روشن استفاده کنید. امروزه رنگ های متنوعی در بازارهای مختلف برای رنگ آمیزی کردن کفپوش های خانه ها وجود دارد. البته برخی از افراد بنا به روحیات مختلف خود، کفپوش خانه خود را تغییر می دهند.

جمع بندی

دکوراسیون داخلی به معنی مرتب کردن، چیدن و نیز آراستن است. طراحی داخلی یکی از جدیدترین رشته های هنری موجود در اکثر کشور ها محسوب می شود. ارتباط بسیار نزدیکی بین طراحی داخلی و نیز معماری وجود دارد. دکوراسیون داخلی موجب توجه بیشتر و نیز افزایش مشتری در فروشگاه ها و نیز مغازه های گوناگون می گردد. همچنین در بیمارستان ها موجب فضایی بسیار آرامش بخش برای بیماران مختلف می شود. طراحی دکوراسیون داخلی از سبک های مختلفی برخوردار هستند. مبلمان ها در طراحی دکوراسیون داخلی نقش بسیار پررنگی دارند. نور و روشنایی نیز دو عنصر مهم برای یک دکوراسیون داخلی محسوب می شوند. 

  

 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته