Loading List Items...

طراح دکوراسیون

51 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز شنبه, 23 اسفند,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

طراحی داخلی به مجموعه از طراحی ها گفته می شود که به چیدمان یک ساختمان در آن پرداخته می شود. طراح دکوراسیون داخلی فردی است که انجام تمام این طراحی ها را با توجه به امکاناتی که در اختیار دارد انجام می دهد. شاید برای شما سوال پیش آید که اصلا چه لزومی به این کار است. امروزه خانه ها و حتی اداره و سازمان ها دارای وسایل مختلفی است و به همین دلیل چیدمان این وسایل به شکلی که همه آن ها در دسترس باشد و فضا بزرگ به نظر آید بسیار اهمیت دارد. از طرفی طراح دکوراسیون باید تلاش کند که محیط در عین حال که بزرگتر و قابل استفاده تر به نظر برسد، نمای زیبا و جذاب تری نیز به خود بگیرد. طراح دکوراسیون داخلی معمولا پرژوه ای که در آن فرآیند طراحی کامل نمای داخلی، طراحی کف، دیوارها، درها، نورپردازی و غیره را مدیریت می کند. 

طراح دکوراسیون

آشنایی با شغل طراح دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی شغلی چند وجهی است و یک طراح باید تمام نمای داخلی ساختمان را از سقف و دیوار گرفته تا دیگر اجازی داخلی ساختمان را در نظر می گیرد و با توجه به سلیقه کارفرما، بهترین طراحی را برای آن ها انتخاب می کند.در واقع طراحی دکوراسیون داخلی ترکیبی از مهندسی و هنر است و یک طراح دکوراسیون یک مهندس هنرمند است. طراح دکوراسیون بهترین روش را برای طراحی دکوراسیون و اجرای  آن را در ذهن خود و با استفاده از نرم افزارهای مختلف طراحی می کند و پس از برقراری تماس با کارفرما و نمایش طرح، اقدام به اجرای طراحی خواهد کرد. طراح داخلی می تواند وضعیت داخلی ساختمان ها را طراحی و سازماندهی کند. منازل، ادارات، شرکت های خصوصی، سازمان ها، هتل ها، رستوران ها، مغازه ها و هر نوع محل دیگری را یک طراح دکوراسیون داخلی می تواند به خوبی طراحی کرده و از تمام فضای آن ها استفاده کند. 

چگونه می توان یک طراح داخلی خوب شد؟

همه ما می دانیم که هر نوع کاری که با طراحی همراه باشد، نیاز به سلیقه و هنر دارد. چه شما بخواهید یک طراح گرافیست باشید یا یک طراح سایت یا یک طراح دکوراسیون داخلی، باید بتوانید که هر یک از اجزایی که در اختیارتان است را به گونه ای بچینید که کاربران نهایت استفاده راحت را ببرند. یک طراح داخلی باید بتواند در کنار هنر، توانایی و مهارت های خاص عملی و خلاقانه ای از خود نشان دهد تا بتواند در هر کی از طراحی های خود خلاقیت از خود نشان دهد. طراحان داخلی باید طرز استفاده با نرم افزارهای طراحی را فرا گرفته باشند تا بتوانند ابتدا طراحی مد نظرشان را در نرم افزار انجام داده و به مشتری نمایش دهد. 

چگونه می توان یک طراح داخلی خوب شد؟

در طراحی داخلی باید به چه گزینه هایی دقت کرد؟

شاید همه ما به نوعی در زندگی خود یک طراح داخلی به حساب بیایم. اما تفاوت ما به طراحان داخلی در چیست که منازل ما به زیبایی طراحی های آن ها نیست. طراحان داخلی برای انجام طراحی ها به برخی نکات مانند جذابیت، جلوه، شادابی و نشاط و بسیاری نکات دیگر باید توجه کنند. ما در زیر به 4 مسئله مهم در طراحی داخلی اشاره کرده و هر یک را توضیح مختصری می دهیم.  

تقارن

برخی از طراحان سعی می کنند در طراحی های خود حتما تقارن را رعایت کنند. این موضوع معمولا حتی در طراحی یک تابلو نقاشی نیز سعی می شود که رعایت شود. اما با وجود اینکه بسیاری از طراحان طراحی های مدرن اعتقاد دارند که نباید تقارن کاملا واضح رعایت شود، اما باز این مسئله لازم است که در طراحی ها رعایت شود تا جذابیت طراحی بیشتر شود.

کنتراست

یکی دیگر از مسائلی که کمک می کند دکوراسیون شما زیباتر به نظر برسد، رعایت کنتراست در رنگ ها، جنس لوازم و میزان نوری که در محیط است و استفاده از آن در طراحی نیز می تواند تاثیر فراوانی در طراحی دکوراسیون شما خواهد گذاشت. کنتراست در واقع تمایز یک وسیله به خصوص است که باعث می شود بیشتر به چشم بیاید. 

هارمونی

استفاده از رنگ های متنوع که با یکدیگر همخوانی داشته و به گونه ای می توانند در طراحی های دکوراسیون با یکدیگر تناسب یا هارمونی داشته باشند نیز بسیار در زیبایی محیط شما تاثیر بگذارد. بسیاری از مردم فکر می کنند برای تزیین خانه لازم است که تمام وسایل منزلشان از یک رنگ باشد، اما در حقیقت تناسب بین رنگ ها می تواند جذابیت محیط را بسیار بیشتر کند.

در طراحی داخلی باید به چه گزینه هایی دقت کرد؟

هماهنگی

استفاده از یک رنگ به عنوان رنگ اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارد. رنگ اصلی باید بتواند همانطور که در قسمت قبل هم گفتیم با دیگر رنگ ها هارمونی مناسبی داشته باشد. اما به طور کلی استفاده از یک رنگ به عنوان رنگ اصلی و وجود این رنگ در بسیاری از لوازم منزل باعث می شود که دکوراسیون شما زیبایی و نشاط به خصوصی را به خود بگیرد. 

جمع بندی

در این متن با هم خواندیم که یک طراح داخلی چگونه می تواند طراحی های متنوع و خلاقانه ای طراحی کند و به این مسئله پی بردیم، که یک طراح دکوراسیون در کنار تحصیلات و علمی که در این زمینه کسب می کند، باید دارای سلیقه خوب و توانایی های خاصی باشد. در حقیقت یک طراح دکوراسیون باید یک مهندس و یک هنرمند باشد. برای اینکه یک طراح بتواند طراحی های خود را مدیریت کند و جذابیت و جلوه بیشتری به آن ها ببخشد، باید بتواند با مفاهیم مختلف از جمله هارمونی و کنتراست و هماهنگی بین رنگ ها بیشتر آشنا شود. 

 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته