کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

طراحی چیدمان خانه های کوچک

205 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 05 آبان,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

اصول طراحی خانه های کوچک

همانطور که گفته شد برای طراحی چیدمان خانه های کوچک می بایست اصول خاصی را رعایت کرد تا از تمام فضا و عناصر استفاده ی بهینه صورت گیرد. عناصری مانند رنگ، نور، بافت نو عچینش و انتخاب وسایلی مانند مبل، پرده، لوازم مصرفی و غیره هر کدام می بایست با دقت انتخاب شوند و در جای مناسب قرار گیرند.

اهمیت رنگ

رنگ انتخابی برای خانه کوچک می بایست القا کننده ی حس راحتی و آرامش باشد. از طرفی یکپارچگی رنگ بسیار مهم است تا از آشفتگی محیط جلوگیری شود. تمایل به رنگ های گرم برای ایجاد فضایی صمیمی وجود دارد منتهی این طیف رنگی فضا را کوچکتر از معمول نشان می دهد. بنابراین بهتر است از رنگ هایی در طراحی استفاده کنید که محیط رادل بازتر و بزرگتر نشان می دهند به همین منظور رنگ-های سرد و روشنانتخاب مناسبی هستند.

نورپردازی 

یک اصل در طراحی این است که هرچه فضا روشن تر باشد بزرگتر دیده می شود. بنابراین علاوه بر نور طبیعی می¬توان از نورپردازی نقطه ای در بخش های مختلف استفاده کرد. 

چیدمان خطی و عمودی

اصول طراحی خانه های کوچک

در طراحی چیدمان خانه های کوچک اول از همه خانه را به صورت اتاق های جداگانه طراحی نکنید. بهتر است از پارتیشن در بخش های مختلف برای جداسازی استفاده شود یا اینکه قسمت هایی از خانه مانند آشپزخانه و پذیرایی را به صورت خطی چیدمان کنید.
دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی  از تمام فضاهای عمودی تا سقف می توان استفاده بهینه کرد. اگر به درستی و اصولی از این فضاها توسط قفسه، کمد وغیره استفاده شود، هم دکوراسیون زیبایی خواهیم داشت و هم مشکل کمبود فضا حل می شود.

وسایل غیر ضروری

در فضاهای کوچک آشفتگی و بی نظمی بیشتر به چشم می آید. بنابراین لوازم غیر ضروری را از خانه خارج کنید تا فضای آزاد بیشتری داشته باشید.

فضاهای دور از دسترس

برای طراحی چیدمان خانه های کوچک می توان از فضاهای پنهان استفاده کرد. این فضاها در بالای در اتاق ها، بالای کابینت آشپزخانه¬ قرار دارند که می توان برای قفسه  بندی و قرار دادن وسایل می باشد. 

راهه پله

راه پله معمولا نقطه¬ای از خانه است که برای قرار دادن گلها، انواع کشو و شیلد و همچنین جا کفشی و جا لباسی قابل استفاده است.  

وسایل چند منظوره

برخی از وسایلی که این روزها طراحی شده اند دقیقا مناسب خانه¬های کوچک هستند. وسایلی از قبیل تخت خواب  تاشو که امکان تبدیل شدن به میز را دارد یا تخت های جک دار که می توان در زیر آن جالباسی یا سایر وسایل را قرار داد.

کاغذ دیواری 

چیدمان خانه های کوچک

استفاده از کاغذ دیواری مناسب می تواند به بزرگتر دیده شدن فضا کمک کند. برای نمونه می‌توانید کاغذ دیواری‌های راه راه استفاده کنید. کاغذ دیواری بهتر است رنگ روشن باشد و یا اگر به کاغذ دیوار طرح دار علاقه دارید بهتر است از طرح های ریز یا راه راه های عمودی استفاده کنید.

پرده

پرده و دراپه هایی که از بخش فوقانی دیواری و نزدیک سقف تا پایین آویزان هستند برای طراحی چیدمان خانه های کوچک بهترین انتخابند. این ان نوع پرده ها تداعی کننده ارتفاع زیاد می باشند. اگر اتاق مدنظر شما فاقد چنجره است می توانید از یک پرده دکوری استفاده کنید. در انتخاب طرح نیز پرد های روشن و ساده انتخاب کنید از ترکیب رنگ دیوار غافل نشوید تا یکپارچگی طراحی حفظ شود. 

مبلمان بزرگ

شاید ایده ی همه این باشد که برای طراحی چیدمان خانه های کوچک از مبلمان کوچک استفاده شود. اما جالب است شما می توانید یک مبل یک تکه بزرگ تهیه کرده و از فضای خانه به صورت بهینه استفاده کنید. این کار با حذف تعداد زیادی مبل، به نظم بیشتر محیط کمک می کند. 

میزهای دایره ای

 در خرید میز مناسب یا میزهایی را انتخاب کنید که در زیر آن قفسه و کشو وجود داشته باشد یا میز دایره ای بخرید. میز دایره¬ای افراد بیشتری را در دور خود جای می دهد و همچنین به دلیل تک پایه فضای کمتری را اشغال خواهد کرد.

آشپزخانه

همانطور که گفتیم در طراحی چیدمان خانه های کوچک بهتر است چینش خطی و پلان باز بین پذیرایی و آشپزخانه وجود داشته باشد. افزایش تعداد کابینت ها به چیدمان بهتر وسایل کمک می کند. رنگ بندی آشپزخانه ی آپارتمان های کوچک هرچه روشن تر باشد بهتر است. 

وسایل دکوری و تزئینی

برای وسایا تزیینی در نظر بگیرید که تعدد دکوری ها بر بی نظمی فضا می افزاید. از طرفی سایز وسایل نیز می بایست با خانه متناسب باشد، به عنوان مثال تزیین هر خانه‌ای با وسایل دکوری نظیر قاب‌های تزیینی امکان‌پذیر است. به عنوان نمونه یک قاب عکس بزرگ در فضای نشیمن کوچک زیبایی چندانی ندارد اما در خانه ای بزرگتر بر زیبایی محیط تاثیر دارد. در چنین شرایط مثلا می توانی چند قاب کوچک به شکل منظم بچینید. همچنین استفاده از گلدان های طبیعی در جای جای خانه می تواند فضا را روح بخش کند.

آینه

در انتخاب آینه حتما دقت کنید که سایز آینه با دیور و ابعاد اتاق سازگار باشد. علاوه بر این آینه ها باید انعکاس نور بر نورپردازی تاثیر دارد و فضا را روشن تر می کند 

جمع بندی
اگر یک آپارتمان کوچک دارید می توانید با استفاده از اصول و نکاتی که به آن اشاره شده است یک خانه منحصر بفرد طراحی کنید. در این مطلب درباره اصول نورپرداز، رنگ و نوع چیدمان صحبت شده است و می تواند راهنمای خوبی برای طراحی چیدمان خانه های کوچک باشد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب