کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

طراحی دیوار

397 بازدید
درج شده در روز شنبه, 23 اسفند,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

طراحی دیوار یکی از مهمترین مسائل در طراحی دکوراسیون داخلی است. دیوار خانه، دیوار شرکت ها و محل های اداری، دیوارهای تالارها و سالن ها بزرگ و حتی دیوارهای خیابان در جلوه یک محیط اهمیت بسیار زیادی دارد. امروزه شاهد این موضوع هستیم که چگونه حتی شهرداری های مختلف به در سراسر جهان به فکر طراحی دیوار شهرها برای زیباتر به نظر رسیدن یک شهر افتاده اند. در طراحی دیوارهای دکوراسیون داخلی معمولا از دیوارپوش های مختلفی استفاده می شود. در طراحی دیوارهای دکوراسیون داخل یمی توان از انواع رنگ ها، کاغذ دیواری و حتی دیوارپوش های شیشه ای استفاده کرد. در ادامه این مطلب به نکاتی که باید در طراحی دیوارها توجه کرد می پردازیم. اگر قصد طراحی و اجرای دکوراسیون منزل یا محل خود را دارید می توانید از طریق وب سایت های طراحی دکوراسیون داخلی ، طرح و ایده مد نظر خود را دریافت کنید و دکور آشپزخانه ، منزل و محل کار خود را به زیبایی هرچه تمام تر عوض کنید.

طراحی دیوار

انتخاب رنگ در دیوارها

برای انتخاب رنگ مناسب در دیوارها باید به رنگ بندی موجود در منزل و با توجه به نوع وسیله هایی که خریداری می کنید، توجه کنید. البته برخی از طراحان دکوراسیون داخلی که تمام طراحی و خردی دکوراسیون داخلی را برعهده می گیرند، گاهی ابتدا رنگ دیوارها را انتخاب می کنند و سپس مابقی لوازم منزل را با آن هماهنگ می کنند. اما در بیشتر مواقع کارفرماها ابتدا بیشتر لوازم منزل انتخاب و خریداری می کنند و سپس به فکر کمک گرفتن از یک طراح دکوراسیون داخلی م یافتند. در این مواقع لازم است که رنگ دیوار متناسب با لوازم خریداری شده هماهنگ شود. معمولا برای رنگ کردن دیوارها از رنگ ها روشن و مکمل دیگر لوازم منزل استفاده می شود. 

انتخاب رنگ در دیوارها

تاثیر رنگ های مکمل در دیوارها

ابتدا لازم است که دو یا سه سایه یا طیف رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید و از آن ها در طراحی فضای خانه استفاده کنید. در قدم اول ابتدا باید رنگ اصلی انتخاب شود و سپس به فکر انتخاب چند سایه رنگ اصلی دیگر باشید. معمولا طراحان دکوراسیون داخلی برای انتخاب این سایه رنگ ها، ابتدا خودشان رنگ هایی که به نظرشان متناسب با دکور شما است را انتخاب می کنند و سپس به شما این اجازه را می دهند که از بین طیف رنگ ها دو الی سه رنگ را برای طراحی دکوراسیون خود انتخاب کنید. 

انواع پوشش های دیوار

یکی از انواع پوشش ها که می توان از آن برای طراحی دیوار به بهترین شکل ممکن استفاده کرد، کاغذ دیواری است. امروزه کاغذهای دیواری را در انواع ساده و طرح دار تولید و به بازار عرضه می کنند. همچنین کاغذهای دیواری سه بعدی نیز در بازار عرضه می شوند. کاغذ دیواری های سه بعدی باعث بزرگتر به نظر رسیدن محیط می شود. همچنین نوع دیگری از دیوارپوش ها که در منازل استفاده می شوند، انواع رنگ های روغنی و پلاستیکی است. از جمله مزایای رنگ ها براق تر به نظر رسیدن خانه است و اینکه خانه روشنایی بهتری خواهند داشت. امروزه همچنین دیوارپوش های شیشه ای نیز به بازار آمده اند. معمولا از این نوع دیوارپوش ها در طراحی دکوراسیون های اداری و فروشگاه های بزرگ استفاده می شود. دیوارپوش های شیشه ای موجب می شوند محیط  بزرگتر به نظر برسد و همچنین به درخشان تر شدن فضا کمک می کند. 

انواع پوشش های دیوار

نقش دیوارها در طراحی دکوراسیون داخلی

دیوارها جزو عناصر مهم در یک دکوراسیون داخلی هستند. تقریبا نمای اصلی یک خانه به انتخاب نوع دیوار پوش های آن است. دیوارها نقش پس زمینه یک تصویر را دارند. رنگ ها بی نهایت می توانند در یک طراحی و دیزاین خانه تاثیرگذار باشند. به همین دلیل باید در انتخاب رنگ انواع دیوارپوش دقت کرد. بنابراین اگر می خواهید رنگ دیوارها را در طراحی دکوراسیون داخلی محو کنید و کاری کنید که کمترین تاثیر را در دکوراسیون شما بگذارند باید از رنگ ها خنثی و بدون نقش یا با نقش های ظریف استفاده کنید. 

استفاده از آثار هنری در طراحی دیوار

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در طراحی دیوار، استفاده از آثار هنری مانند تابلو، عکس و انواع تزیینات است. این موارد باید در محلی از دیوار که به چشم می آید استفاده شود و از طرفی نباید به گونه ای باشد که جلوه قسمتی دیگر از منزل را کمتر کند. استفاده از تابلو ها، تصاویر حکاکی شده یا قفسه های کوچک نیز می تواند به عمق اتاق بیفزاید. دکور دیوار با استفاده از آثار هنر باعث می شود که اتاق شما کامل تر به نظر برسد. 

حتما شما نیز با ورود به خانه و اتاق هایی که از دکورهای دیوار استفاده نکرده اند، احساسی برای ما ناقص و نپخته بودن محیط را برای ما تداعی می کند. برای برطرف کردن این موضوع بهتر است که از طراح دکوراسیون داخلی خود بخواهید که از دکورهای مطابق با دکوراسیون خانه شما استفاده کند. برخی از افراد از تزیینات مدرن و برخی دیگر علاقه مند به استفاده ز تابلوهای قدیمی و سنتی هستند. برخی نیز با استفاده از انواع گلدان ها و گل های دیوار تلاش می کنند دیوارهای خانه خود را به نحو احسن تزیین کنند. اگر قصد طراحی و اجرای دكوراسيون داخلی مدرن منزل یا محل خود را دارید می توانید از طریق وب سایت های طراحی دکوراسیون داخلی ، طرح و ایده مد نظر خود را دریافت کنید و دكوراسيون اتاق خواب ، آشپزخانه ، محل کار و... خود را به زیبایی هرچه تمام تر عوض کنید.

استفاده از آثار هنری در طراحی دیوار

جمع بندی

دیوارهای خانه، شرکت یا هر مکان دیگر در دکوراسیون داخلی آن محیط بسیار تاثیرگذار هستند. در تزیین دیوارهای خانه دو مسئله ای که بسیار اهمیت دارد استفاده از دیوارپوش و تزیینات دیوار متناسب  با نوع دکوراسیون خانه است. برای انتخاب رنگ نیز می توانید با توجه به دکوراسیون های دیگر خانه و همچنین سلیقه خودتان یک رنگ را به عنوان رنگ اصلی و دو یا سه سایه رنگ دیگر را به عنوان رنگ های مکمل انتخاب کنید و در تزیینات منزل از آن ها استفاده کنید. به این ترتیب، یکی از رنگ های اصلی یا مکمل را نیز می توان در طراحی دیوار استفاده کرد. 


 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب