Loading List Items...

طراحی دکوراسیون مسکونی

44 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز چهارشنبه, 20 اسفند,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

طراحی دکوراسیون مسکونی امروزه بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از خانواده ها دیگر با ارزش طراحی داخلی به خوبی آشنایی داشته و می دانند که ترکیبات رنگی و سبک ها متفاوت می تواند تا چه اندازه در روحیه افراد خانواده موثر باشد. طراحی داخلی منزل توسط شرکت های معتبر و بزرگی انجام می شود که در این سایت می توانید با بهترین آن ها آشنا شوید.

طراحی دکوراسیون مسکونی

طراحی دکوراسیون مسکونی چیست و چه ارکانی دارد؟

طراحی دکوراسیون مسکونی علمی است که به موجب آن طراح با انواع علوم مربوطه مانند طراحی داخلی، سبک شناسی، رنگ شناسی و حتی شخصیت شناسی و روانشناسی آشنایی کامل داشته و با استفاده از این دانش ها اقدام به طراحی منزل می کند. او بعد از مشورت با اعضای خانواده و پرسید سوالاتی در مورد سلایق، نیازها و روحیات آن ها اقدام به طراحی داخلی منزل می کند. این طراحی می تواند شامل طراحی معماری منزل نیز باشد.

طراحی دکوراسیون مسکونی شامل چه مواردی می شود؟

طراح دکوراسیون بنا به خواست مشتری می تواند تنها یک اتاق یا تمامی اتاق های منزل را دیزاین کند. طراحی دکوراسیون منزل شامل موارد زیر می شود:

  • دکوراسیون آشپزخانه
  • دکوراسیون حل پذیرایی
  • دکوراسیون اتاق خواب
  • دکوراسیون حمام و دستشویی
  • دکوراسیون حیاط و طراحی دکوراسیون خارجی
  • طراحی روف گاردن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه یکی از فضاهای بسیار مهم در هر خانه ای است. از زمانی که آشپزخانه اپن یا به صورت جزیره طراحی شد، زیبایی این قسمت از خانه بسیار مورد توجه قرار گرفت. طراحی دکوراسیون مسکونی می تواند شامل طراحی دکوراسیون آشپزخانه یا تغییرات اساسی در آن باشد. برای مثال تغییراتی مانند برداشتن دیوار، عوض کردن کل کابینت ها و تعویض رنگ دیوار و کفپوش ها تغییراتی اساسی هستند که جز طراحی داخلی به حساب می آیند. دکوراسیون داخلی این محیط بهتر است تلفیقی از رنگ های روشن و شاد باشد.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی یا نشیمن برای بسیاری از خانم ها بسیار اهمیت دارد؛ چرا که محل پذیرایی از مهمان است. آن ها دوست دارند این اتاق را به زیباترین شکل ممکن چینش کنند. آیا برای چینش این اتاق نیاز به راهنمایی افراد متخصص دارید، بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی امروزه در شرکت های معتبری فعالیت می کنند و شما می توانید از طریق سایت نیازیتو با آن ها آشنا شوید.

در طراحی اتاق پذیرایی موارد مختلفی باید مد نظر باشند. طراحان دکوراسیون مسکونی معمولا از رنگ دیوارها و نوع کفپوش شروع می کنند. البته اگر نیاز به تخریب دیوار یا مسائل بنایی باشد، صد البته که ابتدا باید این قبیل تغییرات اعمال شده و بعد از تمیزکاری های مرتبط به سراغ طراحی دکوراسیون رفت. بعد از تعیین رنگ دیوارها و کف پوش نورپردازی و خرید فرش و پرده مهم ترین بخش کار محسوب می شوند؛ اما چرا ابتدا به سراغ فرش و پرده می روند؟ چون این ها اقلام گران و ثابتی هستند شما می توانید مبلمان خود را با رنگ آن ها هماهنگ کنید، اما خریدن فرشی که با رنگ مبلمان بیاید شاید اندکی سخت تر باشد.

وقتی اجزای اصلی دکوراسیون شما تکمیل شد، حال نوبت تکمیل ریزه کاری ها است. خرید تابلو، میزهای عسلی یا آباژور شاید لذت بخش ترین قسمت کار باشد. این اقلام نیز متناسب با سبک سایر اجزا تهیه می شوند. ممکن است حال پذیرایی شما یکی باشد در این صورت میز تلویزیون و خود این دستگاه را نیز باید در مناسب ترین قسمت اتاق بگذارید.

دکوراسیون اتاق خواب

شاید با خود فکر کنید که مگر اتاق خواب نیز به طراحی دکوراسیون نیاز دارد؟ باید گفت که بله این اتاق اتفاقا شاید مهمترین اتاقی باشد که با یک طراحی حرفه ای و بسیار زیبا بتواند به روحیات شما کمک کند. ما در این اتاق استراحت می کنیم و شاید میز کارمان نیز در همین اتاق قرار گرفته باشد. چیدمان این اتاق کاملا روحیات و سلایق شخصی شما بستگی دارد و حتی ممکن است با سبک سایر اتاق ها کاملا متفاوت باشد. متخصصان طراحی دکوراسیون مسکونی، قبل از اقدام به کار حتما با شما در مورد این موارد صحبت کرده و با توجه به خواسته شما اقدام به طراحی دکوراسیون می کنند.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

امروزه به فضای سرویس بهداشتی بسیار اهمیت داده می شود. برای دیوارها معمولا از شیشه رنگی لاکوبل استفاده می شود؛ چرا که این نوع شیشه نه تنها با رنگ آمیزی متنوع خود زیبایی می آفریند، بلکه در مقابل رطوبت و تغییرات دما بسیار مقاوم بوده و به راحتی نیز تمیز می شود. اگر فضای سرویس بهداشتی اجازه دهد، به جز سرویس ایرانی، سرویس فرنگی نیز می تواند تعبیه شود. آینه کاری نیز از دیگر قسمت های طراحی دکوراسیون برای سرویس دستشویی محسوب می شود.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

جمع بندی

طراحی دکوراسیون مسکونی به دست طراحان داخلی انجام می شود. کار این طراحان اندکی شبیه به معماران داخلی است اما یک طراح دکوراسیون الزاما معماری نخوانده است. او متخصص طراحی داخلی است و به کمک یک معمار داخلی می تواند فضایی بسیار متفاوت تر از آن چیزی که قبلا بوده خلق کند. طراحان داخلی برای شروع کار خود به سلیقه و روحیه کارفرما بسیار اهمیت می دهند. آن ها به توجه به سبک مورد نظر اگر لازم به تغییرات اساسی باشد، از تخریب دیوارها یا ترمیم و بازسازی شروع می کنند. البته این کار توسط یک معمار انجام می شود. این تغییرات اساسی گاه به تعویض لوله های پوسیده، ایزوگام کردن سقف یا کندن کل کفپوش ها نیز می انجامد. بعد از این تغییرات، حال نوبت طراح دکوراسیون است که وارد عمل شده و منزل شما را شبیه به آن چیزی کند که در رویای خود متصور می شوید.

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته