کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

طراحی داخلی ویلا

125 بازدید
درج شده در روز شنبه, 10 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

منظور از طراحی داخلی ویلا 

بخش زیادی از عمر ما در  داخل ساختمان ها می گذرد بنابراین می توان دریافت که فضای داخلی بنا بر روحیات و شخصیت ما تاثیر می گذارد. فضای داخلی ساختمان می بایست پاسخگوی تمام نیازهای انسان باشد. بنابراین، هدف از طراحی داخلی ویلا، ایجاد یک فضای مناسب برای افزایش کارایی فضا و سهولت در امور روزمره است. همچنین طراحی داخلی در زیباسازی ساختمان از سبک های مختلفی سود می برد که متناسب با سلایق گوناگون است

اصول طراحی داخلی ویلا چگونه است؟

در طراحی داخلی ویلا عناصر گوناگونی همچون نور، بافت، فرم، رنگ، متریال، متراژ، سقف، دیوار، کف و همینطور وسایل کاربردی و تزیینی را شامل می گردد. این مولفه ها در یک تناسب درست قرار می گیرند تا آنچه را که از روح  فضا انتظار داریم، حاصل شود. در ادامه این عناصر را شرح می دهیم.

طراحی داخلی ویلا

نور 

نور علاوه بر اینکه دیدن اجسام و فضا را ممکن می سازد اگر به صورت خلاقانه به کار گرفته شود در کنار ابعاد زیباشناختی در فضای داخلی ساختمان اثر گذار است. یک نور پردازی صحیح می تواند فضا را دلنشین و کارآمد کند و بدون نور هیچ کدام از عناصر بافت، رنگ، فرم و غیره کاربردی نخواهند داشت. انواع نورپردازی شامل، نور پردازی پس زمینه، تاکیدی، مخفی، دکوراتیو می باشد.

جهت گیری فضاها 

یکی از عواملی که بر کیفیت نورپردازی اثر دارد، ورودی های بزرگ و کوچک نور به ساختمان هستند. این ورودی ها در چهار جهت باید اصولی طراحی شوند تا در تمام ساعات شبانه روز بتوان از نور طبیعی استفاده کرد. همچنین ویژگی‌های منطقه ای که ساختمان در آن قرار دارد مانند جاده ها، فضای سبز، ساختمان‌های اطراف، ویژگی‌های توپوگرافی و غیره می بایست مد نظر قرار گیرد و جهت گیری بخش های مختلف ساختمان و طراحی داخلی آن را بر این اساس انجام شود.بافت 

ممکن است طراحی داخلی ویلا به  سطوحی نرم و منعطف، برجسته وخشن، زبر یا مخملی و غیره نیاز داشته باشد که این مقوله توسط بافت تعریف می¬شود. متناسب با نوع عملکرد فضاها این بافت ها و سطوح تایین می گردند. 

رنگ 

همانطور که فرم از طریق لمس و دییدن درک می شود، بخش زیادی از تاثیر خود را وام دار رنگ هاست. رنگ ها به صورت مشخص احساسات و ادراک روانی افراد را از فضا تشکیل می دهند و قادر هستند حس مقایسه بین فضاها را نیز فراهم کنند. بنابراین در کاربرد رنگ باید دقت بسیار داشته باشیم تا عناصر دیگر را خنثی نکنند.

مشاوره طراحی داخلی ویلا

لان طراحی ویلا

 بعد از اینکه تصمیم به طراحی داخلی ویلا گرفتیم و میزان بودجه ای که قصد داریم هزینه کنیم مشخص کردیم، باید در مورد نقشه ی طراحی تصمیم گیری کنیم. این نقشه یا همان پلان طراحی متناسب با ابعاد فضا و اصول طراحی که ذکر شد تهیه می گردد و شما می توانید سلیقه و خواست خود را در آن اعمال کنید. در یک پلان بخش های مختلف ساختمان مورد بررسی قرار می گیرد همچون؛
•    اتاق نشیمن 
•    غذا خوری 
•    آشپزخانه 
•    اتاق خواب 
•    سرویس بهداشتی
•    اتاق کار
•    ورودی 
•    محوطه ‌سازی 
•    فضای سبز 
•    آلاچیق‌  
•    حیاط 

انواع سبک

 برای طراحی داخلی سبک های مختلفی وجود دارد اما می توان تمام آنها را در سه دسته کلی سنتی، کلاسیک و مدرن تقسیم بندی کرد.

سبک سنتی ایرانی

سبک سنتی در واقع فضایی آرامش بخش و به دور از استرس فراهم می کند که با زندگی شهری فاصله دارد. در این سبک اغلب از رنگ های گرم مانند قرمز استفاده می¬شود. مولفه های کارکردی سبک های سنتی دارند مانند فرش قرمز با طرح سنتی، گلدان های سفالی، کابینت چوبی و مبلمان و کتابخانه با طرح های سنتی. المان های تزیینی سنتی نیز نقش بزرگی را در این سبک ایفا می کنند. کلاسیک

رنگ مورد استفاده در سبک کلاسیک اغلب رنگ‌ های هستند و حس اعتماد، رسمیت، قدرت و ظرافت را به ‌همراه داشته دارند. مانند سفید، مشکی، قهوه ای، شیری، برنزی و طلایی. این سبک بسیار عامه پسند بوده و یادآور قصر لویی ها است و همچنان نماد قدرت و ثروت و قابل ستایش می باشد. اغلب پذیرش، ارزیابی و درک این سبک برای مردم ساده است و ذهن به ان عادت دارد چرا کع عناصر در سبک کلاسیک بشیتر جنبه ی بصری دارند. 

سبک مدرن

سبک مدرن فضایی یکپارچه و دل ‌باز را ایجاد می کند که برای متراژهای بالا بسیار مناسب است. در این سبک به کیفیت و کارایی عناصر توجه می شود و آسایش فیزیولوژیک اولویت دارد. فرم ها و بافت ها اهداف انتزاعی را نشان نمی دهند بلکه به صورت ساده و واضح قابل درک هستند. معمولا از تابیدن مستقیم نور خودداری می شود و در سایه اندازی خلاقیت به کار می برند. این سبک تداعی گر تعادل، توازن، ایستادگی، تناسب می باشد و البته عناصر خاطره انگیز در آن به سختی پیدا می شود. 

هزینه طراحی داخلی ویلا

باتوجه به آنچه گفته شد می توان دریافت که عوامل متعددی بر هزینه ی طراحی داخلی اثرگذار هستند. برخی از آن موارد عبارتند از:
•    متراژ و زیربنای ویلا
•    نوع توپوگرافی منطقه
•    جایگاه منطقه در شهر
•    مساحت محوطه ¬سازی
•    اعمال خواسته های متفاوت از طرف کارفرما
•    سبک انتخابی و مولفه های مورد نیاز

جمع بندی
با توجه به زندگی پرش مغله امروزی و آپارتمان نشینی تمایل به خرید ویلا رو به افزایش است. همانطور که گفته شد ویلا خود نیز باید محیطی دلچسب و کارآمد را فراهم کند تا احساسات و نیازهای افراد تامین شود. بنابراین استفاده از طراحی داخلی بعد از مراحل ساخت و طراحی خارجی می تواند جلوه ای منحصر به فرد در ویلا ایجاد نماید. در این مقاله شما را با اصول طراحی و سبک های متفاوت آن آشنا کرده¬ایم. برای کلام آخر توصیه می کنیم از متخصصین با مهارت استفاده کنید تا نتیجه برایتان رضایت بخش باشد. 

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب