کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

طراحی داخلی آپارتمان

116 بازدید
درج شده در روز شنبه, 10 مهر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

آشنایی با هنر طراحی داخلی 

متخصص طراحی داخلی با توجه به موقعیت جغرافیایی، آب و هوای منطقه، افرادی که در آن منزل ساکن خواهد شد و ویژگی¬های مربوط به آنان از قبیل سن، جنسیت، شغل و تمام فاکتورهای مربوطه طرحی را برای فضای داخلی آپارتمان در نظر می¬گیرند. طراحی داخلی از چیدمان وسایل متمایز است و بر اساس استاندارد، علم وهنر، فضای متناسب با علایق و نیاز افراد طراحی می¬شود. یعنی علاوه بر بعد زیباشناختی به تناسب فضا با ابعاد انسانی و احساسی پرداخته و به کاربرد کیفی عناصر و مولفه¬ها اشاره می کند.

پلان معماری 

چه بخواهیم بنایی را از ابتدا طراحی کنیم و چه اینکه قصد تغییر دکوراسیون یا بازسازی آپارتمان را داشته باشیم، نیاز به یک پلان طراحی وجود دارد. این پلان تخصصی برای تمام بخش های داخل و خارج از خانه طراحی می¬شود که بر اساس سبک مورد علاقه و روحیات شما خواهد بود.

سبک ‌های طراحی داخلی 

قبل از اینکه طراح بخواهد پلانی را برای طراحی داخلی آپارتمان شما ارائه دهد درباره خواست های شما سوال می کند. بنابراین شما می بایست سبک مورد پسند خود را بیان کنید. طراحی داخلی دارای سبک-های متنوعی است که بهتر است با آن آشنا گردید:

طراحی داخلی مدرن

سبک مدرن طراحی داخلی آپارتمان

در سبک مدرن طراحی داخلی آپارتمان حس سادگی، تناسب و اعتماد جریاد دارد. اغلب از متریال ساده شفاف و براق مانند شیشه یا فلز استفاده می گردد و رنگ ها تم خنثی دارند. 

سبک معاصر

سبک معاصر برخلاف سبک مدرن که رسمی است کاملا صمیمانه طراحی می شود و دارای انعاطف¬پذیری بیشتری است و طراح می تواند از المان های مختلف آزادانه استفاده کند.

سبک مینیمال 

این سبک طراحی دارای مولفه ساده و خنثی است. رنگ غالب در این سبک سفید است و اثری از سطوح براق دیده نمی¬شود. 

سبک کلاسیک

این سبک که برگرفته از قصرهای لویی ها می باشد دارای فضایی براق و رنگ هایی چون بژ، طلایی، آبی و سفید است. نماد ثروت و قدرت می باشد و درک فضا بسیار آسان می¬باشد.

سبک سنتی ایرانی

در سبک سنتی رنگ غالب قرمز است و مولفه های سنتی ایرانی نظیر فرش، گلدان سفالی و وسایل تزیینی سنتی از متریال مورد استفاده می باشد.این 5 سبک بسیار مورد پسند هستن و در ادامه  معرفی انواع سبک صرفا به ذکر اسامی بسنده می کنیم.

•    سبک صنعتی
•    سبک مدرن قرن 20 ام
•    سبک اسکاندیناوی 
•    خاورمیانه
•    ترنزیشنال یا انتقالی
•    آسیای شرقی یا شرق دور
•    فرانسوی
•    سبک  یا بوهومیان
•    روستیک 
•    یا شابی شیک
•    هالیوودی
•    همپتون 

طراحی بخش های مختلف آپارتمان

در طراحی پلان ساختمان ابعاد مختلف آن را به عرصه  های گوناگون تقسیم می کنند. این دسته بندی به منظور کارایی بهتر بر اساس  معیارهایی چون الگوهای اقلیمی و فرهنگی و اعتقادی صورت می گیرد. به طور کلی عرصه های زیر برای یک ساختمان تعریف می شود:

طراحی داخلی آپارتمان

•    خانوادگی
•    خصوصی
•    پذیرایی و مراسم
•    خدمات و پشتیبانی
•    فضاهای باز و نیمه باز
که در ادامه به توضیح طراحی داخلی آپارتمان برای برخی از این عرصه¬ها می¬پردازیم.

فضای نشیمن

در طراحی داخلی آپارتمان فضای نشیمن مکانی است برای دورهمی افراد و پذیرایی است. ابعاد این فضا متناسب با تعداد افراد خانواده و وسایل تغییر می کند. در چیدمان مبلمان نیز باید توجه شود که فضای مناسب رو به تلوزیون تعبیه شود. در سبک سنتی به جای مبلمان از قالی یا فرش و پشتی استفاده می-گردد. 

آشپزخانه

در طراحی آشپزخانه  ارتباط آن با فضاهای مختلف مانند پذیرایی، غذاخوری، نشیمن و ورودی باید مد نظر قرار گیرد. آشپرخانه حول سه فعالیت شستشو، پخت و پز و صرف غذا  طراحی می¬گردد بنابراین نورپردازی این فضا باید ورودی مناسبی برای نور طبیعی داشته باشد. این مثل کار آشپزخانه باید به گونه-ای طراحی شود که هم دسترسی آسان داشته باشد و سهولت انجام کارها را مقدور سازد.

اتاق

اتاق ها در عرصه زندگی خصوصی قرار می گیرند که شامل اتاق مطالعه، استراحت، کودکان، والدین و مهمانان می شود. در طراحی اتاق خواب میزان آفتاب گیر بودن، ارتباط با فضاهای نیمه باز مانند بالکن و چشم انداز آن مهم است. علاوه بر این اتاق خواب مکانی برای خواب، استراحت، جای گیری البسه، نشیمن، کمد و قفسه و گاها سرویس یهداشتی است. در اتاق ها باید متناسب با فعالیتی که در آن انجام می شود، ابعاد مناسب در نظر گرفته و متریال به کار برده شود.

بهداشتی

سرویس بهداشتی و حمام بخشی از عرصه¬ی خصوصی محسوب می¬شود. جداسازی توالت از روشویی در سرویس بهداشتی و همچنین ایجاد فضایی برای رختکن در حمام از عناصر مهم است. استفاده از سرامیک و متریال مناسب برای این بخش ها جلوه ی زیبایی به آن می دهد.

ورودی آپارتمان

ورودی ساختمان نیز از مواردی است که در طراحی داخلی آپارتمان باید در جذایت و زیباسازی آن کوشید. چرا که اولین مکان در مواجهه با ساختمان است. این فضا باید برای جاکفشی، تعویض لباس، آینه و غیره کارایی خوبی داشته باشد.

فضاهای باز و نیمه باز

 فضاهای باز با درختان و گیاهان و آلاچیق و ...  طراحی منحصر بفردی پیدا می کنند. همچنین به منظور بازی و تفریح، استراحت، برخی پخت و پزها، خشک کردن لباس،  پارکینگ، استخر به کار برده شود. فضاهای نیمه باز هم  شامل ایوان، بالکن و تراس است که هم برای استراحت و چشم انداز خوب مورد استفاده قرار می¬گیرد و هم مطالعه و برخی امور دیگر. 

جمع  بندی
منزل هر شخص مکانی برای حس امنیت و آرامش است که طراحی داخلی در ایجاد آن موثر است. در این مقاله به صورت کلی با طراحی داخلی آپارتمان آشنا شدیم. همانطور که دریافتید با خلاقیت و تخصص می توان متناسب با علاقه ی هر شخص اقدام به طراحی داخلی نمود و از آن لذت برد.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب