کسب و کارهای مرتبط با این مطلب
آشنایی با خدمات نیازیتو
سئو چیست ؟!
نیازیتو قراره چیکار کنه ؟!
آگهی چند تا کسب و کار در نیازیتو ثبت شده است ؟!

نیازیتو هم اکنون 64 شغل را پوشش می دهد و البته لازم به ذکر است ما حدود 500 تا کسب و کار را شناسایی کردیم و برآنیم این تعداد را کامل تحت پوشش قرار دهیم .

طراحی اپلیکیشن

261 بازدید
درج شده در روز چهارشنبه, 02 تیر,1400
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به صوت کلی به تمامی کارهای کدنویسی اپلیکیشن، طراحی گرافیک کار، تست نرم افزار، نسخه برداری و انتشار یک نرم افزار را طراحی اپلیکیشن حرفه ای می نامند. برای طراحی یک اپ یا نرم افزار خوب باید یک تیم برنامه نویسی و گرافیک خوب اپلیکیشن را حمایت کنند و این  کارها یک تیم متخصص را نیازمند می باشد. بخصوص که اگر بخواهند اپلیکیشن را برای سیستم عامل های متفاوت موبایل عرضه کنند.

مراحل طراحی اپلیکیشن موبایل به شرح زیر می باشد:

شناخت نیاز داشتن آن اپ

در ابتدا شما باید یک تصویر کلی از نیاز خود یا مشتری داشته باشید که بتوانید ایده خود را در قالب نرم افزار پیاده کنید. این برنامه باید نیاز شما را با کمترین هزینه و در کمترین زمان و بهترین بازدهی برای مخاطب رفع نماید.

جامعه هدف تولید این اپلیکیشن

برای داشتن یک اپ خوب باید بدانید که چه کسانی قرار است از این اپلیکیشن استفاده کنند؟ چه جنسیتی دارند؟ چه بازه سنی می باشند  و این افراد از چه نرم افزارهایی برای فع نیاز خود استفاده می کنند و شما باید با دانش کافی از اینکه آنها از چه سیستم عامل هایی بیشتر استفاده می کنند به نرم افزار طراحی اپلیکیشن موبایل  بپردازید.

مراحل طراحی اپلیکیشن

اپلیکیشن را طراحی کنید

در نهایت شما باید به تولید اپلیکیشن بپردازید و ایده خود را از روی کاغذ های نوشته شده خارج کنید دو راه برای طراحی اپ دارید

  • برون سپاری طراحی به شرکت های مختلف
  • یادگیری طراحی اپلیکیشن
  • توسعه نمونه اولیه

بعد از طراحی اپلبیکیشن وقت آن رسیده است آن نمونه اولیه طراحی شده را توسعه کنید. با این کار شما می توانید نمونه اولیه اپ خود را به خریداران عرضه کنید و فرایند بازاریابی و جذب سرمایه گذار را آسان ترکنید و همچنین با این کار ایده اصلی خود را لو نداده اید. همچنین تا حدودی با باگ ها و ایرادات فنی اپلیکیشن خود آشنا می شوید و می توانید ایرادات امنیتی نرم افزار را نیز رفع نمائید.

آنالیز و تحلیل

همچنین یکی از بهترین روش ها در زمان طراحی یک اپلیکیشن این است که می تواند آنالیز اپلیکیشن هایی باشد که در حوزه فعالیت شما مشغول به فعالیت هستند. با این کار شما می توانید نیاز بازار را متوجه شوید.

استفاده از ابزارهای آنالیز مثل Flurry، localytics، preemptive و در ادامه اگر وبسایت دارید آنالیز مخاطبان با ابزار googleanalytics به شما توصیه می‌شود.

تست اپلیکیشن

Beta testing یا تست بتا می توانید اولین فرصت شما برای دریافت بازخوردهای مثبت و منفی از جامعه هدف خود باشد. با این روش ریسک عرضه نهایی نرم افزار خود را پایین آورده و همچنین ممکن است شما در مارکت های اپلیکیشن با افزایش قابل توجهی از بازدید کنندگان قرار بگیرید.

دیباگ کردن اپ و انتشار اپلیکیشن

در ابتدا باید معیار های ورودی خود را سنجش کنید و گروه بازاریابی و فروش خود را گام به گام چک کنید و رفتار کاربران خود را تحلیل کنید و با توجه به آنها اپ خود را اصلاح کنید.بعد از ارتقا اپ خود رفع تمامی ایراد ها می توانید آن را در نهایت انتشا دهید. توجه داشته باشید که انتشار اپ انتهای راه نیست بلکه شما باید همیشه با آپدیت های ماهانه تجربه کاری خود را دائما بهبود دهید و خود را در مارکت ها ممتاز کنید.اگر قصد طراحي وب سايت دارید و می خواهید برای فروشگاه یا شرکت خود طراحی وب انجام دهید می توانید از طریق شرکت طراحی سایت معتبر انواع وب سایت مانند: طراحی سایت پزشکی ، فروشگاهی ، شرکتی ، خدماتی ، صرافی ، طراحی سایت معماری و ... را سفارش طراحی سایت دهید و همچنین می توانید از هزینه طراحی سایت و امکانات وب سایت مورد نظر خود از این طریق مطلع شوید.

سفارش طراحی اپلیکیشن

با سفارش ساخت یک اپلیکیشن به صورت اختصاصی برای کسب و کار خود می توانید در دنیای پر رقابت اپلیکیشن ها با داشتن نمونه ای خاص و نوین حرفی برای گفتن با رقبای خود داشته باشید.

جامعه هدف تولید این اپلیکیشن

نکات مهم در طراحی اپلیکیشن حرفه ای

همیشه طراحی اپ ساده و به دور از پیچیدگی باشد و کلید های میانبر طراحی شود بسیار مفید است تا کاربر بدون طی کردن مسیرهای طولانی به آسانی به هدف خود می رسد. طراحی اپلیکیشن اندروید و ios باید تمام مواردی که کاربر به آن نیاز دارد موجود باشد و این گزینه ها و موارد باید کامل باشند ولی به گونه ای نباشد که موجب حواس پرتی کاربر شود. طراحی باید به گونه ای باشد که کاربر را از اشتباهاتش آگاه سازد.

کسب درآمد شما از اپلکیشن چگونه است؟

شما باید با دانش کافی از اینکه این نرم افزار قرار است چگونه برای شما سودآفرینی کند مدل های متفاوت این برنامه های کاربردی را به وجود بیاورید. انواع این سود آفرینی از طریق زیر می باشد:

  • اپلیکیشن های پولی
  • اپلیکیشن های رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • اپلیکیشن های تبلیغاتی
  • اپلیکیشن ها با حق دانلود

جمع بندی

همانطور که مطالعه نمودید، طراحی اپ یک کار تیمی، گسترده، دقیق و تخصصی و البته بسیار مهم است که می‌تواند شما را در اجرایی کردن ایده هایتان کمک نماید. امیدواریم که توانسته باشیم بهترین اطلاعات لازم را جهت چگونگی طراحی اپلیکیشن موبایل به شما رسانده باشیم.

نوشتن یک نظر

درصورت عدم عضویت شما در سایت اطلاعات آی پی شما در سایت ذخیره می گردد
افزودن نظرانتخابگر پوسته

کسب و کارهای مرتبط با این مطلب