Loading List Items...

صندلی چرخدار

139 نفر تا الان از این صفحه مربوط به کسب و کار بازدید کرده اند
درج شده در روز یکشنبه, 16 آذر,1399
0 دیدگاه کاربران
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

صندلی چرخ دار یکی از انواع صندلی های موجود در بازار است که به دلیل طراحی خاص آن همواره مورد توجه افراد بوده است. صندلی چرخ دار در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از این اماکن ادارات هستند که به دلیل این که تاثیر مستقیمی بر کیفیت کار کارکنان دارند، اهمیت زیادی پیدا کرده اند. یکی از تجهیزات مهم برای هر اداره و شرکتی، صندلی چرخ دار است و باید این نوع صندلی برای پرسنل مهیا گردد.در ضمن برای خرید میز و صندلی می توانید به بورس خرید و فروش میز و صندلی محل زندگی خود مراجعه کرده یا از طریق وب سایت های معتبر خرید آنلاین میز و صندلی را انجام داده در این فروشگاه ها انواع  خرید میز و صندلی تاشو ، حیاط ، اداری ، پلاستیکی ، ناهار خوری و ... را می توانید با بهترین کیفیت و قیمت به آسانی تهیه کرد.
 کارکنان ساعات طولانی را روی صندلی می نشینند، به همین دلیل این مدل صندلی در محیط کار اهمیت فراوانی دارد.  صندلی چرخ دار می بایست بر طبق اصول استاندارد و شکل بدن انسان طراحی گردد، در غیر این صورت انسان با مشکلاتی مواجه می شود و پس از مدتی دچار گردن درد وکمر درد می شود. صندلی چرخ دار مناسب ادارات به گونه ای ساخته می شوند که گودی کمر را می پوشانند و در بلند مدت آسیبی به بدن وارد نمی کنند.  
 

صندلی چرخدار

انواع صندلی چرخدار

صندلی چرخ دار در اندازه ها و طرح های متنوعی طراحی و ساخته می شوند و معمولا از جنس پلاستیک و فلز هستند. صندلی های چرخ دار به دلیل طراحی فوق العاده و حرفه ای آن قابل حرکت بوده که به همین دلیل به این نام مشهورند. در برخی از صندلی‌های چرخ دار می توان پشتی آن را تنظیم نمود و آن را برحسب قد و ارتفاع میز ساماندهی کرد. در برخی دیگر از آن ها می توان ارتفاع صندلی را بر طبق زیرپایی یا سطح زمین تنظیم نمود. کفی و پشتی صندلی‌ها دارای جنس چرمی و پارچه ای بوده که می توان با توجه به سلیقه خود و دکوراسیون اتاق کار یا میز، انتخاب کرد. هیچ چیز به اندازه یک صندلی راحت و هماهنگ با دکوراسیون در محل کار به انسان لذت نمی دهد.

ویژگی های صندلی های چرخدار برای میزهای مدیریتی

برخی از صندلی های چرخ دار برای میزهای مدیریت طراحی شده اند؛ این صندلی ها پشتی بلندتری دارند و نسبت به صندلی های دیگر، جاگیرتر هستند. صندلی های چرخ دار به دلیل این که از چوب ساخته نمی شوند، دارای انعطاف پذیری بیشتری هستند و در طولانی مدت خستگی ایجاد نمی کنند.  برخی از این نوع صندلی ها را با دسته هایی که پدهای نرمی دارند، می سازند تا محلی برای قرار دادن آرنج افراد در زمان کار کردن باشد تا حین کار کردن خستگی زیادی را متحمل نشوند. یکی از انواع صندلی های چرخ دار صندلی گیمینگ است که به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی جهت بازی های کامپیوتری و ویدئویی طراحی شده است. این نوع صندلی ها پشتی مخصوصی داشته و قابلیت تنظیم ارتفاع دارند. صندلی های چرخ دار در انواع مختلفی تولید می شوند که هر کدام براساس ویژگی هایی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند. صندلی چرخ دار از انواع صندلی اداری است که از نرمی و راحتی بسیار زیادی برخوردار بوده و می توان به همه جهات آن را انتقال داد.  
صندلی چرخدار دارای مدل های مختلفی است که شامل موارد زیر است   
•    صندلی مدیریتی
•    صندلی کنفرانسی
•    صندلی اجرایی
•    صندلی انتظار
•    صندلی کارمندی
•    صندلی معاونت
•    صندلی کامپیوتر
•    صندلی کلاسیک
•    صندلی کارشناسی

 مفهوم و کاربرد این صندلی ها دقیقا برعکس صندلی های ثابت است. این صندلی ها در پایه خود چرخی دارند که دارای جک و مکانیزمی هستند که موجب می شود هم بچرخند و هم ثابت نباشند و به همین دلیل صندلی چرخ دار نام گرفته اند. اگر دیدید صندلی چرخ دار کمی بزرگتر است و پشتی بلندی دارد و دارای تکیه سری پهن هستند بدانید آن صندلی مدیریتی و یکی از انواع صندلی های چرخ دار است. چنانچه صندلی با پشتی کوتاه و جثه متوسطی بود، صندلی کارشناسی گفته می شود و اگر صندلی با اندازه کوچکتر و پشتی کوتاه تری بود صندلی کارمندی نامیده می شود. هرکدام از انواع صندلی های مذکور جهت قرار گرفتن در پشت میز و پشت کامپیوتر مناسب هستند و صندلی کامپیوتر نامیده می شوند، اما آنچه که ملاک تعیین کننده برای انتخاب نوع این صندلی ها می باشند، معمولا بر اساس سلیقه، احتیاجات، داشتن امکانات مانند فضا و بودجه مورد نیاز است نه صرفا نامی که با آن خوانده می شوند.
 

ویژگی های صندلی های چرخدار برای میزهای مدیریتی

برای این که بتوانید مدت زیادی از صندلی چرخ دار استفاده کنید و هنگام نشستن روی آن احساس خوب و راحتی داشته باشید، باید صندلی ای را خریداری کنید که ویژگی های صندلی مناسب را داشته باشد:

صندلی چرخدار ارگونومیک چه ویژگی هایی دارند؟

صندلی چرخ دار ارگونومیک، از آسیب های نشستن دراز مدت شما را حفظ می کند. علاوه بر حفظ سلامتی، نشستن راحت تر و گذراندن آسان ساعات کاری را برای شما به ارمغان می آورد. صندلی چرخ دار استاندارد می بایست قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد. حتما صندلی ای انتخاب نمایید که بتوانید ارتفاع آن را با قد خود تنظیم نمایید. در حالت استاندارد و مطلوب، باید ارتفاع به گونه ای باشد که هنگام نشستن ران های شما با سطح زمین موازی باشد. پس اهرم تنظیم ارتفاع را چک کنید تا از صحیح بودن آن اطمینان حاصل کنید.
صندلی چرخ دار باید قابلیت تنظیم پشتی را داشته باشد. در صورت دارا بودن این قابلیت، شما قادر خواهید بود با توجه به کاری که انجام می دهید، جای پشتی صندلی را تغییر دهید. اگر پشتی صندلی به نشیمن آن چسبیده است، می بایست امکان حرکت به جلو و عقب را داشته باشد. اگر صندلی مکانیزم قفلی داشته باشد، پشتی را در وضعیت مورد نظر شما پایدار می کند و از به هم خوردن تنظیمات آن بر اثر تکیه دادن پیشگیری می کند. در صورت مجزا بودن پشتی صندلی از نشیمن آن، می بایست از قابلیت تنظیم ارتفاع برخوردار باشد تا قادر به تنظیم ارتفاعی باشید که اسباب راحتی و رضایت شما را فراهم می آورد.در ضمن اگر قصد خرید میز ناهار خوری سلطنتی ، میز ناهار خوری فلزی و ... ارزان قیمت هستید می توانید با مراجعه به وب سایت های خرید اینترنتی میز و صندلی غذاخوری به راحتی از قیمت ها مطلع شده و خرید خود را به راحتی انجام دهید.

ویژگی های پشتی صندلی های چرخدار

پشتی صندلی چرخ دار را بررسی کنید. پشتی صندلی که گودی کمر و ستون فقرات را می پوشاند، برای صندلی چرخ دار امری ضروری است. صندلی چرخ داری را انتخاب نمایید. که فرم آن مطابق با فرم ستون فقرات شما باشد. مدت زمانی را که بر روی صندلی طی می کنید، حمایت‌کننده‌های کمر صندلی را چک کنید پشتی صندلی که گودی کمر و ستون فقرات را حمایت کند برای صندلی چرخدار استاندارد لازم است. صندلی چرخداری انتخاب کنید که شکل پشتی آن با شکل ستون فقرات هماهنگ باشد. در طول روز کاری که روی صندلی سپری می‌کنید، می بایست گودی کمر شما صندلی محافظت شود تا بتانید ستون فقرات خود را در جهت درست قرار دهید و روی میز به حالت خم قرار نگیرید. بهترین صندلی چرخدار صندلی است که از فشارهای ناشی از نشستن بر ستون فقرات  جلوگیری کند.
عمق و عرض صندلی چرخ دار را کنترل نمایید. عمق و عرض صندلی چرخ دار استاندارد باید به گونه ای باشد تا شا بتوانید به راحتی روی آن بنشینید. در صورتی که قد بلندی دارید، صندلی با عمق زیاد انتخاب کنید، اما اگر قد کوتاهی داری، صندلی کم عمق برای شما مناسب تر است. برای اینکه بفهمید که آیا عمق صندلی مناسب است یا نه؟ باید هنگام تکیه به پشتی صندلی، 5 تا 10 سانتی متر بین زانو و صندلی فاصله وجود داشته باشد. شیب صندلی را نیز باید بتوان تنظیم نمود.   

روکش صندلی چرخدار باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

صندلی چرخدار باید روکش مناسبی داشته باشد و به موادی که سطح صندلی را پوشانده است، اجازه تنفس را به بدن شما بدهد. پارچه گزینه مناسبی برای ساخت صندلی چرخ دار است که در طراحی های امروزی این مورد را لحاظ می کنند. پوشش صندلی باید مناسب باشد و روکش آن نه نرم باشد و نه سفت، رویه سفت بعد از چند ساعت نشستن، دردآور خواهد بود و رویه نرم به خوبی ستون فقرات را حمایت نمی کند.  
حرکت راحت تر محور سیال و پایه چرخ دار با امکان چرخش و حرکت با صندلی به مفید بودن آن اضافه می کند. صندلی چرخ دار این امکان را برای شما فراهم می کند که به آسانی صندلی را بچرخانید و آن را حرکت دهید. این امکان سبب می گردد تا گردش محور صندلی، به تمامی قسمت های میز کار و وسایل خود دسترسی داشته باشید و به کارایی شما هنگام نشستن پشت میز می افزاید.  
در این که صندلی چرخ دار باعث راحتی شما می شود، شکی نیست، اما در هنگام خرید توجه کنید که چرخ های آن برای کفپوش محل کار شما سازگار باشد.؛ چرخ هایی که برای کفپوش های گوناگون از جمله سطوح سخت یا بر روی فرش طراحی شده اند.
 

روکش صندلی چرخدار باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

خرید صندلی چرخدار ارزان

هر زمان که سخن از ارزان بودن چیزی می شود، بیشتر مردم فک می کنند که آن محصول کیفیت خوبی ندارد. اما این عقیده اشتباه است، چون امروزه انواع صندلی های چرخ دار ارزان و با کیفیت وجود دارند که محبوبیت زیادی بین مردم دارند.
قیمت خرید صندلی بستگی به امکانات آن نیز دارد، هر چقدر امکانات آن افزوده شود، قیمت آن نیزافزایش می یابد. امروزه برای افرادی که به دنبال صندلی ارزان تر هستند، صندلی های مناسب تر طراحی و ساخته می شود.
قیمت انواع صندلی چرخ دار در فروشگاه های گوناگون با هم تفاوت دارد. در صورتی که از نمایندگی ها خریداری کنید، می توانید با قیمت های مناسب محصول مورد نظر خود را پیدا کنید. صندلی های چرخ دار به دلیل طراحی فوق العاده خود، پرفروش ترین صندلی ها هستند.

 

 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنیدانتخابگر پوسته